Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy egy 3 éves...

Az normális, hogy egy 3 éves kisfiút nem lehet megölelni, megpuszilni?

Figyelt kérdés

Sógornőm kisfiáról van szó.Ha ő akar akkor ad puszit(nagyon ritka), de múltkor pl odamentem hozzá, meg akartam ölelni, puszilni, elkezdett nyavalyogni(tényleg nyavalygás volt, mert nem rángattam magamhoz, csak leguggoltam hozzá, és még nem is karoltam teljesen át, csak közben mondtam, hogy adok egy puszit).Erre az anyja rám szólt, hogy hagyjam békén, ha nem akarja ne ölelgessem!Mondtam oké, tulajdonképpen még nem csináltam semmit....legközelebb mikor találkoztunk elfelejtettem, mivel nekem természetes, hogy egy kisgyereket meg lehet ölelni, puszilni, megint leguggoltam hozzá, akkor játékosan kezdte magát elhúzni, láttam rajta hogy kéreti magát, akkor meg anyósom szólt rám, hogy ne erőltessem, mert azt nem szereti....na mondom OKÉ!Többet hozzá sem érek....

Ne értsetek félre, nem erőszakoskodni akarok, csak nekem ez furcsa.4 kisebb tesóm van, és nálunk mikor apa, anya meg akart ölelni minket, nem volt olyan, hogy nem!Mert ő a szüleivel, nagyszüleivel, dédijével is ezt csinálja!Dédi papája 79 éves, múltkor kérte, hogy gyere ide ölelj meg, erre mondta, hogy nem!Mondtam neki, hogy na menj oda, öleld meg a dédit(teszem hozzá nagyon kedves hangon)azt mondta nem, és megint ránk szóltak hogy ne erőszakoskodjunk...

Bocsi ha hosszú volta, de nekem ez kicsit fura, de lehet, hogy csak velem van a baj....


2009. okt. 20. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

az én fiam is ezt csinálja. csak akkor lehet neki puszit adni, amikor ő is akarja. Anyósom szokta mondani, hogy akkor lehet a legjobban puszilgatni, amikor alszik =)

nem minden gyerek egyforma.

2009. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más és más. Az én első fiam ha magától puszit ad akkor ünnep van, a másodikat pedig nem lehet levakarni. Mondjuk nem is akarom:-)) Eleinte engem ez bántott, de már elfogadtam, ő nem olyan fajta. Másképp mutatja ki a szeretetét.
2009. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az oké, hogy egy kisgyerek nem mindig akar puszit adni vagy ölelést ezt meg lehet érteni , de a sógornőd és az anyósod is már bocs, de elég "hülyén" áll a dologhoz. Ha mindenkivel eljátszák ezt a kisfiú egy kis akaratos befordulós személy lesz. Amúgy az anyjának apjának nagyanyjának ad puszit?
2009. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Szia! utolsó vagyok esetleg autizmus is lehet de ezt ennyiből nem lehet megállapítani.
2009. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyikőtökkel sincs baj, se veled, se a gyerekkel.

Miért ne lenne természetes, hogy nem minden embernek azonos a testi érintkezésre való igénye?

1. A sógornőim úgy nevelik a lányaikat, hogy nekik puszit KELL adniuk mindenkinek. NEkem ettől a hideg futkos a hátamon, miért kell egy gyereket arra szoktatni, hogy ha egy felnőtt ilyet kér tőle, azt tegye meg?

2- Gyerekkoromban baromira utáltam, mikor az idősebb családtagok össze-vissza nyaltak. Valahogy más volt a szaguk.

3. ez meg: "nálunk mikor apa, anya meg akart ölelni minket, nem volt olyan, hogy nem" úgy értem, meg AKART? hát...most le leszek pontozva, de én is úgy fogom nevelni a gyerekem, hogy ha akar puszit adni, akkor adjon, az ölelés meg pláne egy olyan intim dolog, számomra nem olyan, hogy odamegyek és elveszem, mert kisebb és gyengébb...

Szerintem ne aggódj, jó, ha magától rájön, milyen klassz megölelni, megpuszilni valakit, addig meg tényleg nem kell erőltetni. NEked is sokkal másabb érzés, ha saját magától megy hozzád, nem?

2009. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem erőltetik a kissrácra egyik variánst sem, akkor biztosan rá fog ébredni előbb-utóbb, hogy neki mennyi puszira, ölelésre van szüksége. Tényleg nagyon nyomasztó tud lenni, amikor mindenki letámad, és amikor nincs kedved az egészhez, csak még jobban jönnek az ősök:) Viszont szerintem az nem a legideálisabb hozzáállás, hogy a sógornőd azt rendszabályozza, aki csak közeledni mer a gyermek felé, mert így a kicsi nyeregben érezheti magát. Ha anyuci megvéd, amikor ezt csinálom, akkor továbbra is ezt fogom csinálni! Mert így védettségben tudhatja magát, így nincs, ami afelé motiválja, hogy mások felé közeledjen. Bár ez csak az én véleményem.
2009. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt érzem fő problémának, hogy az anyja mindig rendszabályozza a környezetet, így "ő érzi magát nyeregben"Ez másban is megnyilvánul, sokszor kezd el sírni, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, ilyenkor persze megvigasztalják....

Ja és nálunk nem az volt a jellemző-csak hogy pontosítsam magam- hogy mindig puszilgattak, és amikor a felnőttek akarták, testi fölényüket kihasználva ránk erőltették a fizikai, intim kontaktust, csak ha apa, anya, szeretett volna puszit adni, megölelni, odajött, megölelt(így voltunk mi is a kisöcsénkkel) nem volt gond, mert mi is megöleltük őket, amikor mi akartuk.

2009. okt. 20. 14:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és igen, szüleinek, nagyszüleinek ad puszit, amikor ő akar, ők nem nagyon adnak neki maguktól, mert nem akarják ráerőltetni.
2009. okt. 20. 14:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még azt is mondtam kedves rokonoknak, hogy "nem szeretlek" :-)

Szegények nem is felejtették el, hallgatom eleget...

2009. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!