Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt töltötök a játszót...

Mennyi időt töltötök a játszótéren, naponta?

Figyelt kérdés

Ugyanis az egyik ismerősöm (nem közeli baránőm) szinte egész nap a játszótéren van a kislányával aki 2 éves. Szinte csak ebédelni és aludni járnak haza. De közben azon panaszkodik, hogy a kislány még nem beszél, nem köti le semmi benti játék.(rajzolás, könyv, mese, stb)

Nekem már nagyobbak a gyerekeim, mi is vittük őket játszótérre, de napi 1-2 órát, max. Nem igényeltek többet, viszont gyönyörűen eljátszottak itthon is.

Úgy a számon van mindig amikor találkozunk és panaszkodik, hogy próbáljon vele többet foglalkozni, mesélni, teremtsen intim környezetet, mert hát a játszótér nem alkalmas erre. De nem akarom megsérteni, és beleszólni se akarok.

Csak kíváncsiságból kérdezem tőletek, hogy mennyi a "normális" idő ami a játszótéren tölt az ember?!


2013. júl. 17. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Volt mikor 3 órát is voltunk délután, de az most nyáron jellemző. Muszáj, mert panelban lakunk és egy 2 és 3 éves gyerekeim vannak, nem sokáig tudnak bent lenni. Azt mondom nem mindegy, hogy panel vagy családi ház.

Az kicsit túlzás, hogy csak aludni és enni mennek haza. Ezt én is soknak tartom. Mi van mikor csak 1 órát vagyunk, de van hogy többet, max. 3 órát.

2013. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi nyáron kb 2-3 órát vagyunk a játszón,ha nem megyünk a kertben vagyunk kb 6 órát,télen viszont 1 órát töltünk kint kb,és a kedves anyuka mikor főzz és mikor takarít ha egész nap kint vannak??Na mindegy ez most csak eszembe jutott,szerintem sem jó ha nincs intim környezet
2013. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A beszédet nem értem: az én lányom 20 hónapos, azóta kezdett el dumálni mióta járunk gyerekek közé. Addig is mondott szavakat meg 2 szavas "mondatokat", de több szót csak azóta rak össze.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: délelőtt ha nem kell főzni kb 1 óra, délután én viszem le 3-5 között, időjárástól függ meddig maradunk. Ha jó idő van és van kedve, néha a férjem is a játszótérre jön és akkor lent maradnak. Tegnap 9 felé jöttek haza.


Szóval mi is sokat vagyunk lent, viszont én emiatt nem panaszkodok. Eljátszunk bent is délelőtt legóval, kisállatokkal, babával.

2013. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Délelőtt 2 órát vagyunk kint vagy az udvaron vagy elsétálunk a játszótérre, Délután felkel, uzsonna, és megyünk is valamerre. Bolt, játszótér, akármi. Mi is sokat vagyunk kint, de reggel két óra elég neki a játékaival bent, este meg közös vacsi, fürdés, tejcsi összebújva, mese, így megvan az intimitás is. Főzni reggel szoktam, vagy este megcsinálom amit lehet, másnapra kevés jusson. Házimunka a gyerek alvásidejében, vagy hétvégén, mikor apával van. Rossz idő esetén simán elvan bent is, de ha jó idő van, nem lehet bent tartani. És meg is értem, egész télen erre vártam én is, meg is bolondulnék, ha bent kellene ülnöm. Gondolom barátnődék panelban laknak, azért mennek állandóan a szabadba. Mi is ezt tesszük, csak sokszor az udvarig is elég menni.
2013. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi napi 2 órát voltunk. Most nem nagyon járunk, mert csak nagy gyerekek vannak lent (8-10 évesek) és a fiúk bőrlabdával fociznak. Az én 2,5 éves lányom meg szaladgál mindenkihez és nem érti,hogy vele miért nem játszanak a nagyok. Mi kertes házban lakunk, így rengeteget tartózkodik kint.

26 hkm

2013. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szinte semennyit szerencsére, mert utálom a játszótereket. Általában a kutyával bóklászunk mindenfelé, így neveltem a fiam, nem is hiányzik neki a játszótér.
2013. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jégtánc ***** válasza:
60%
Nekem 17 hónapos a lányom mi is majdnem hogy csak enni és aludni járunk haza.A többi időt a játszótéren töltjük.Sétálunk nagyokat közben vagy vásárolunk,mikor milyen dolgunk van.Este főzünk közösen a párommal,takarítani meg ebéd utáni alvásnál szoktam.
2013. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az említett család nagy kertes házban laknak! Nem azzal van a gond hogy kint vannak, az természetesen jó, hiszen nyár van, hanem hogy a játszótéren anyuka beszélget a "barátnőkkel" a gyerek meg bóklászik. Nem beszélget vele senki. Teng-leng a játszótéren. De nem mondókáznak, nem nézegetnek mesekönyvet, stb.

Az teljesen más ha otthon a kertbe pancsolnak, homokoznak, stb. mert ott csak vele foglalkozna az anyuka.

Egyébként velük lakik a mama, és ő főz.

Na, mindegy, végül is ő tudja (vagy nem) hogy mit csinál.

Köszi.

2013. júl. 18. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!