Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, adnátok tanácsot? A...

Anyukák, adnátok tanácsot? A lányom éjjel nem psiil be viszont a délutáni alvásnál igen

Figyelt kérdés

2,5 éves, két hete alszik délután is és éjszaka is pelenka nélkül, ő kérte, az első héten szinte kivétel nélkül bepisilt, volt olyan éjszaka hogy 3szor is.MAjd egyik reggel úgy ébredt,hogy nem volt pisi, néha felébred éjszaka, mert be kell takarni akkor általában pisil.

Délután két órát alszik, és hiába iszik elalvás előtt keveset és pőisil is, mégis becsurog neki. Rögtön fel is ébred rá, de gondolom már annyira kell neki,hogy nem bírja visszatartani


2013. jún. 5. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is 2,5 éves a kislányom és pont 1 éve, hogy levettük róla nappalra a pelust. Kérdeztem is a bölcsiben a gondozókat, hogy már 1 éve nem kell nappalra pelus, csak alváshoz, nem lenne már itt az ideje, hogy alváshoz se adjunk neki? Azt mondták, hogy addig, amíg pisis pelussal ébred, addig még nem érett meg rá. Én is hétvégenként próbálkoztam, hogy nem adok alváshoz pelust, de szinte mindig bepisilt, bölcsiben is bepisilt, kb. 10 alkalomból 2-3x fordult elő, hogy nem pisilt be. Szerintem nem kell erőltetni, érdemes még picit kivárni.
2013. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akarom én erőltetni, ő nem veszi fel a pelenkát..sem a bugyipelust. Ha rá akarom rakni, olyan hisztiben tör ki,hogy neki nem kell.
2013. jún. 5. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem 3 volt a fiam amikor leszokott a pelusról. Nappalra többször próbálkoztunk, de úgy csinált, mint a kiskutya, mindent megjelölt :) Végülis egyszer úgy kelt, hogy nem kell a pelus. Levettük róla és onnantól kezdve nappal a wcbe pisilt. Persze akkor már igényelte volna a pelus nélküli alvást is, de mivel 2x próbálkoztunk sikertelenül visszaadtam rá. Volt, hogy le kellett fognom, hogy rá tudjam adni, de olyan is volt, hogy mikor elaludt akkor pelenkáztam be, szóval harcok voltak rendesen. Végülis 2 hét kellett még neki mire száraz pelussal ébredt több napon keresztül. Akkor levettem róla az alvásnál is, azóta egyszer volt balesete a 7 hónap alatt :)

Ha téged nem zavar,hogy éjjel öltözteted vagy hogy az ágy is pisis lesz akkor hagyd!

Én nem tudtam megtenni, hogy pisis legyen az ágy, mert heverője van, amibe a szag is benne marad meg meg se szárad (a gumilepedőt valahogy mindig kitúrja maga alól, hogy hogy az rejtély :))

2013. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!