Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez nagyon rossz...

Szerintetek ez nagyon rossz döntés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves elmúlt már fél éve leesésgatlós ágyban alszik. Semmi gond nem volt mese kijöttem és alvás. Egy hónapja folyamatosan kijön. Visszaviszem kijön. Ha befekszem mellé két óra mire elalszik. Két hétig ezt csináltam. Tegnap kijöttem és kilincsre becsuktam az ajtót 10 mpet sírt és utána röviddel már aludt. Ma is ugyanez. Szerintetek? Rossz ha becsukom az ajtót? Altassak? Lelkiismeretfordulásom van.
2013. júl. 20. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszélj meg vele egy új rituálét. Két éves értelmes gyerek, nem baba már. Mondd el neki, hogy anyának rossz, ha órákig bent kell lenni, de pl. 5 percig bent maradsz, de aztén aludjon el szépen, hiszen ügyes nagyfiú már. HA megérti és azt mondja, oké, akkor állítsátok be a telefonodat, hogy csippanjon egyet. HA letelt az 5 perc akkor kijössz szépen, puszi, ölelés, vagy amire szüksége van, mindig ugyanaz. Persze lehet 10 perc is, csak annyi legyen, hogy nyugiban kibírd minden nap. (Meg ne legyen hangos a jelzés sem, ha elalszik előbb, akkor ne ébredjen fel.. :)

De kitalálhattok más rituálét is, ami mindenkinek jó, ez a fontos, és állandó legyen, értse, hogy utána már nincs kimászkálás.

Én sírni nem hagynám.

2013. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 mp, nem 10 perc! Az nem sírás. Jól csináltad, csak így tovább.
2013. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam kb. 2 évesen, napra pontosan kezdte ugyanezt. Mindennel próbálkoztam, de semmi nem vált be. Most már 2 éves és 8 hónapos, eljutottunk oda, hogy magától bújik a hálózsákba és lefekszik a mese után, de még legalább bő fél óra, mire el is alszik. Délután már elalszik egyedül is.

Ha csak kicsit sír a fiad és elalszik, nem is ébred fel utána, akkor szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2013. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jajj, én 10 percnek értelmeztem, bocsánat, késő volt!

10 mp az nem idő! Jó lesz ez így, minden esetre egy elköszönési rituálé előtte nem rossz dolog, mindig ölelés+puszi ugyanúgy, "aludj jól, ha bármi baj van szólj és jövök..." ilyesmi.

első

2013. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy akkor sír mikor megpróbálja kinyitni az ajtót. Aztán sírás nélkül visszafekszik.
2013. júl. 21. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!