Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem értem ki hogy érti hogy...

Nem értem ki hogy érti hogy elaltatni kell a gyereket?

Figyelt kérdés
akár 2 éves akár 5 éves gyerekröl van szó?mit értenek ezalatt? nem ugy van hogy este pl 9 kor villanyt leolt puszi és találkozunk reggel? mert kicsi babaát okés hogy alatatjuk én is azt teszem de egy 3 éves már nem altatgatok se nappal se éjjel saját ritmusa van
2013. júl. 23. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon kevés 3 éves alszik el magától, altatni kell még őket is. Meseolvasás, éneklés, simogatás stb. :)
2013. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1,3 és6 évesem van. Sosem "altattam" őket, nem igényelték sem a ringatást se semmit. Vacsi, fürdés, fogmosás után bekísérem a szobájukba, betakarom puszi, aztán kijövök és általában elalszanak. Szoktam mesélni nekik, de nem este. Nálunk valahogy így alakult.

Viszont ismerek olyan gyereket, aki igényli, hogy mellette maradjanak amíg elalszik, simogassák stb.

2013. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát az lehet, hogy te nem altatgatsz, még talán azt is mondhatnám, hogy szerencsés vagy, de én például szeretek altatgatni.

Szívesen bújok össze vele esténként, és már alig várom, hogy mesét is olvassak majd neki.

Ez egy kedves kis szertartás szerintem.

2013. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát ugyan az én lányom még csak 1,5 éves, de az altatás annyit jelent, hogy odafekszem mellé szépen, hozzámbújik, simogatja a kezemet és kb 2-5 perc alatt elalszik. (próbálkoztam meséléssel korábban, de attól úgy felpörgött, hogy mesélhettem volna nekiórákon keresztül, úgyhogy azt most szüneteltetjük)

Szerintem ebben semmi rossz nincsen. És valószínű ez még sokáig így is marad, de ez semmi negatívumot nem jelent senkinek. Ha igényli, hogy hozzám bújjon, miért baj az, minket is így altatott el anyukánk, mikor elég nagyok lettünk, elaludtunk ugyanúgy magunktól...

2013. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
értem ment a zöld kéz
2013. júl. 23. 11:58
 6/14 anonim ***** válasza:

És igen, én is imádok odabújni hozzá, amíg elalszik :)

4. voltam

2013. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk arról szól az altatás, hogy előtte valamelyikünk olvas nekik mesét, összebújunk egy picit, majd betakargatjuk őket. Most 2 és 3 évesek, egy fél éve van az, hogy ketten alszanak egy szobában, de előtte is kb. ez ment, csak míg kisebbek voltak, nem volt mese.
2013. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Részemről szerencsés vagyok a fiammal, mert neki tényleg vacsi, fürdés, tej, puszi és alvás.

De nem minden gyerek egyforma!

Egy 2-5 éves gyereket már másfajta élmények érnek, mint egy babát. Ebben pozitív (sikerélmények), és negatív (kudarc) élmények élmények is benne vannak. Ezeket fel kell dolgozniuk a maguk szintjén, akár úgy, hogy este csendesen elsuttogja apának vagy anyának, hogy mi történt az oviban és ez hogyan hatott rá.

Az altatás nem feltétlen az ölben ringatást jelenti. Egy szertartás, a nap csendes levezetése, ami erősíti a szülő-gyermek közötti kötődést.

Ha egy gyerek igényli ezt a fajta biztonságérzetet, miért ne adhatná meg neki a szülő?

Nekem hiányzik a babakori ringatós altatás, ahogy a fiam hozzám bújik, lassan elalszik...

2013. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk az altatás 6 hónapos kora óta annyi,hogy pizsi puszi,be az ágyba egy-két kedvenc dalocska elköszönünk és kijövünk Ő meg alszik vagy rögtön vagy még karattyol a plüss állatkáinak.2 éves a fiam Őt zavarja ha bent vagyok mikor aludni szeretne.
2013. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is altatom fiamat. Ő még igényli. Mesét olvasok neki, utána megvárom míg elalszik. Így érzi magát biztonságban. 26 hós koráig szopizott este. 1,5 éves korától szopi és simi után kijötte, és elbeszélgette magát. majd 2 évesen jött a bölcsi, újra bent kell vele maradnom. Én nem bánom, mindenki azt mondja, hogy majd elhagyja. Ismerősöm kislányát 7 éves koráig kellett így "altatni", utána kiküldte anyukáját, hogy ő már nagy lány.
2013. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!