Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi arról a véleményetek, ami...

Mi arról a véleményetek, ami egy kétgyerekes apuka mondott nekem? : őszerinte a gyerekemet csak 3 éves koráig nevelhetem, mert ha bekerül óvodába, onnantól kezdve a társaság neveli és minden próbálkozásom csődöt fog mondani.

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredtem ettől. Minden eddigi nevelési alapelvem semmivé válik majd? Hiába próbálok belőle jó embert nevelni, a társaság "elviszi"....?

2 és fél éves a kislányom....



2013. jún. 23. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, csak részben értek vele egyet. Inkább azt mondanám, hogy akkor kerül megmérettetésre, mekkora hatással tudsz rá lenni. Nagyon oda kell figyelni a gyerekekre, ha társaságba járnak napközben. Korrigálni kell otthon a viselkedésbeli változásaikat, úgy, hogy reagálsz rá, ha változik. Irányítani ekkor is lehet, de tény, hogy alaposan meg kell nézni, hova kerül, mert a megfelelési kényszer és a beilleszkedés utáni vágy sokszor rossz irányba tereli őket. Neked kell otthon észrevenned, ha rossz irányba fejlődik, változik a viselkedése a hétköznapokban. Nem válik semmivé a hatásod, ettől ne félj. Csak több inger éri, és válogatnia kell közöttük. Szemfülesebbnek kell lenni, mint akkor, amiokr egész nap csak veled van.
2013. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem egészen, te fogod utána is nevelni, de az tény, hogy sok mindent tanulnak el a társaiktól, sok olyat is ami nem helyes.

Pl nekem pár hét ovi után olyan csúnya szavakat használt a gyerek, és persze próbálom lenevelni róla, több kevesebb sikerrel. (ez most egy példa a sok közül)

2013. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Nevelheted bárhogy a gyerekedet, úgyis a legjobban a genetika határozza meg, hogy milyen ember válik belőle.

Amúgy egy gyereket nem nevelni kell, hanem jó példát mutatni neki, s szeretni!!!

4 gyerekes, pedagógus

2013. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A gyereknevelés alapelveit 3 éves koráig kell lefektetni,addig van lehetőség rá,utána természetesen lehet nevelni de arra kell építeni amit 3 éves koráig beleneveltél egészen kb 10-11 éves koráig utána terelgetni kell a helyes út felé,és persze a felállított szabályokhoz ragaszkodni,de ha a jó a kapcsolat a bizalom,jó nevelést kapott akkor nem fog elzülleni bármilyen társaságba is keveredik és lehet lesznek konfliktusok de tisztelni fogjátok egymást.Szerintem így értette az apuka,hogy érdemes az alapokat lefektetni időben.
2013. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
hozzáteszem a gyereket nevelni is kell a szeretet és a példamutatás mellett azért kedves pedagógus
2013. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit egyet értek az apukával. Remélem én is, hogy nem teljes egészében semmisül meg, amit addig tanítottam, de nagyon változnak mindig.

Én 2 hónapja dolgozok, kislányom most lesz 28 hónapos. Eddig anyukámmal volt, mert nem vették fel a bölcsibe, aztán a múlt héttől bölcsis lett. Nagyon megváltozott ezalatt a 2 hónap alatt sajnos nem a javára :( Addig szépen eljátszott egyedül, mert erre tanítottam, neveltem. Viszont anyukám minden nyekkenésre ugrik, egyetlen unoka, így könnyen megszokta ezt itthon is. De mivel mi nem ugrunk neki egyből, így sokkal többet nyavalyog, hisztizik, kényeskedik. Ma pl motorral indultam el vele egy távolabbi boltba, amit eddig simán megtehettem vele, amíg csak velem volt, de ma azt mondtam h soha többet. Eddig simán megtette a távot, de most elvárta volna tőlem, hogy a bevásárolt cucc mellett cipeljem a motorját, mert ő nem akar ráülni. Mondtam h nem cipelem, ő akart azzal jönni, így sírva-motorozva jöttünk haza.

Nap mint nap meglepődök valamin, ahogy viselkedik, reagál dolgokra, mert eddig nem ilyen volt.

2013. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek én is az apukával, és a saját példámat mesélem el, nekem 2 éves a kisfiam, nem jár még közösségbe, de vannak barátai akikkel össze össze járunk. Közöttük van egy borzasztóan rossz kisfiú. Amikor a fiam többször találkozik vele egy héten a gyerekem kifordul önmagából, és elkezdi lemásolni a rossz fiú magatartását, azokat a dolgokat amiket a másik csinál. Mivel a kisfiú egyáltalán nem fogad szót az anyjának, ha motoroznak és kiabál az anyja, hogy álljon meg nem áll meg, vagy ne dobálja a köveket, ő dobálja, vagy ne bántsa a kutyákat ő tovább csinálja. És a fiam ugyanezt csinálja, egyszerűen nem fogad szót.

Mikor direkt kerülöm a kisfiút, hisz én úgy veszem észre, hogy nem építően hat rá a társasága, akkor a fiam "visszavedlik" normális gyerekké. Szót fogad, nem rosszalkodik. Azaz nem dobálja az autókat kővel, nem veri meg a kutyákat stb.

Ilyenkor elgondolkodom, hogy vajon ha oviba fog kerülni, és ott is lesz -mert biztos lesz-- rosszabb gyerek...akkor mi vár rám.

2013. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 fiam egyátalán nem lett rosszabb az óvodába kerüléstöl ,elöte bölcsisekvoltak ott sem tanultak semmi rosszat ,kislányom is járt bölcsibe ott sem tanult semmi rosszat ,az ovit majd mmeglátjuk .
2013. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem a kétgyerekes apuka egyszerűen csődöt mondott, amint a gyerekek bekerültek az oviba... valószínűleg hisztisebbek lettek, ellátták a többiektől a rossz, neveletlen viselkedést, apuka meg nem volt elég jó szülő ahhoz, hogy rendesen nevelje őket.

ne aggódj.

2013. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én óvodában dolgozom. Azt tapasztaltam, hogy ha ugyanazt képviseli a szülő és az óvoda, akkor nincs probléma. Érdemes előre puhatolózni az óvónők terén ismerősöktől, rokonoktól, hogy ki mit tapasztalt, milyen az adott pedagógus. Vannak csendesebbek, vannak határozottabbak, kérdés, hogy hozzád melyik áll közelebb. Beszélgess el velük, hogy egy-egy problémahelyzethez hogyan viszonyulnak, mit csinálnak. (Pl.: ha a gyerek hisztizni kezd, mit csinálnak?) És így válassz! Legtöbbször az a gond, hogy a szülők sokat dolgoznak, este fáradtak, nincs türelmük a gyerekkel is foglalkozni, úgyhogy ha szeretne valamit a gyerek, hisztizni kezd és meg is kapja, amit akar, csak csend legyen. Ehhez képest a legtöbb óvodában ez nem így megy...tehát eltérőek a szabályok. És ez nem tesz jót a gyereknek. Azt, hogy az óvodában kivel barátkozik majd a lányod, nem tudod befolyásolni. Ha csendesen eljátszik, akkor valószínűleg nyugodtabb gyerekekkel fog játszani. Sokat számít az otthonról hozott minta.
2013. aug. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!