Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik az elhízás okai 3-8 éves...

Mik az elhízás okai 3-8 éves korban?

Figyelt kérdés
A barátnőm fia nagyon el van hízva 6 éves és 35 kg szeretné tudni , hogy mi ennek az oka.

2013. júl. 24. 12:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
McDonalds
2013. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

az,ami felnőtt korban is,helytelen táplálkozás és mozgás szegény életmód.Én tuti nem hagytam volna eddig elfajulni a dolgot.

Meg kell kérdezni a háziorvost,hogy gyereket lehet -e vinni obesitas szakrendelésre,vagy egyből a szakrendelőt felhívni,és tőlük tanácsot kérni,hogy hova vigyék.Ha nem akarja,hogy hamarosan cukorbeteg legyen,lépjen.

Amúgy meg a sok-sok szénhidrát,üres kalória szokott a ludas lenni,ha egészséges gyerekről beszélünk.Csoki,chips,cukros üdítők,rengeteg gyümilé,szörp,nasi,sült krumpli,gyorsételek

2013. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%

Egyértelmüen a rossz táplálkozás és kevés mozgás.

Szokták betegségre és génekre fogni, de egyetlen egy gén és betegség sem termel plussz kilókat. Lehet egy egy betegség mellékhatás az éhség de akkor még jobban oda kell figyelni hogy mit is eszik a gyermek.


A génekre fogás is vicces, epdig a testsúlyhoz nincs igazán köze, és minél többet eszik egy gyerek annál gyorsabban is nö.


Megfelelö étkezés és megfelelö mozgás.

2013. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

az h a gyereket túlságosan elkényesztetik a szülők és ezzel az a baj h amikor a szülő már "felhízlalta" a gyereket akkor amikor egyszer majd a gyerek úgy határozna h leakar fogyni nehezen menne neki... ez ha nem betegségről van szó akkor a szülő felfogása: ezt nekem nem lehetett, de neki megadom mert szeretem...

Sajnos tapasztalatból mondom...

2013. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs orvosi oka, akkor a helytelen életmód. Elsősorban a szülő hibája.
2013. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Itt egy kép róla :

[link]

2013. júl. 24. 13:17
 7/19 anonim ***** válasza:

Édességekkel, cukros italokkal (tea is), lehet a laegkönnyebben "túletetni" a gyerekeket. Többet kíván belőlük, mint amennyire szüksége van.

Hízlal ha: a gyerek reggel nem eszik , vagy ha a nap folyamán nem rohangál eleget , és ha nagy adagokat tesznek eléje.

Az ilyen korú gyerekek elhízásának fő oka a szülő :( sajnos.

2013. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Na ezért kell a cumisüveget meg se venni. Szomjúságra meg tiszta vizet adni.
2013. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Na azért a genetikának is van hozzá pici köze. Persze ráfogni teljesen nem lehet, de a hajlam tesz hozzá bőven.

Mi a párommal mindketten kövér gyerekek voltunk, és felnőttként is küzdünk a súlyunkkal. Igyekszünk egészségesen táplálkozni és sportolni, de így is vannak problémáink. Nem vagyunk szétfolyó kövérek, de ezért komoly odafigyelés és munka kell.

A gyerekeink is ilyenek lesznek:( A lányom 4,5 éves, és husi. Nem kövér, de ha nem figyelek oda akkor bizony már átbillen a dolog, és kezd hízni.

Szerencsére szereti a zöldséget és gyümölcsöt, így ezekből többet kap, és sportolásra is buzdítjuk. Év közben úszni jár hetente kétszer, és ősztől még nézek neki más mozgáslehetőséget is. Most nyáron délutánonként elviszem biciklizni, vagy el jön velem futni. Futni persze nem tud (és nem is akarom) velem végig, de kicsit szaladgál, utána elbóklászik a futópálya szélén, vagy labdázik.

Nagyon nehéz egy gyereket diétára fogni, megtudom érteni a barátnőd. Én sem vagyok tökéletes, gyakran elcsábulunk,de azért próbáljuk, csináljuk. Szörnyű kövér gyereknek lenni, jön majd a sok csúfolás, a gonoszkodás. Jönnek a gátlások, és egy csomó jó dologból is kimarad a lomhasága miatt a kövér gyerek.

Még nincs késő, muszáj még most elhatározni, és megtenni a drasztikus lépéseket. Ezzel a saját gyereke életét fogja boldogabbá tenni!

2013. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A képen lévő gyerek nem 6 éves! Pelenka van rajta, és cumisüveg nála. Max két évesnek tűnik. Beteg talán a gyerek, vagy velemit rosszul értettem, vagy tévedek?
2013. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!