Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt gyümölcsnap?

Terhesség alatt gyümölcsnap?

Figyelt kérdés

Szerintetek 20 hetes kismamának lehetne heti 1 nap gyüminapot tartani?

Pénteken töltöm a 20.hetet és megpróbálnám.

Nagyon el vagyok keseredve már 7 kg híztam nagyon sok :(

Pedig nem eszek sokat tényleg.

168cm-mel 53kg-ról indultam és már 60 vagyok.

Volt akinek megállt ez az iszonyat mértékű hízás vagy ez után már sokkal gyorsabban jönnek kgok?



2013. jún. 12. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem sok a 7 kg a 20. hétig. De a kérdésedre válaszolva, egyáltalán nem gond a gyümölcsnap.
2013. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Először is, tudod az okát a hízásnak?

Ha egészségesen étkezel, kevés nasival, akkor nincs mit tenni, hízékony fajta vagy, esetleg terhességi cukros.

A gyümölcsök is tele vannak szénhidráttal, szerintem terhesen nem jó ötlet csak azt enni, pláne nem hetente ismételni.

Ha zavarnak a felkúszott kilók, első körben beszélj a védőnőddel, orvosoddal, legyen meg a terheléses vércukorvizsgálat, után beszélhetsz egy dietetikussal, aki segít olyan étrendet összeállítani, amitől talán kevésbé hízol.

2013. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tilos ilyen drasztikus dolgokat csinálni, árthat a babának. Amugy a 7kg nem olyan vészes. Egyik barátnőm az első 4 hónapban hizott 5 kg-ot. Aztán 2 hónapig semmit. Most van a 38. héten és 8 Kg-nál tart. Egyáltalán nem biztos hogy sokat fogsz még hizni.... persze az nem árt ha odafigylesz az étkezésre de nem attól fogsz kevésbé hizni ha tömöd magadab a asok édes gyümölcsöt. épp az hogy próbáld meg visszafogni a cukor fogyasztást. A gyümölcscukor is cukor. Meg a fehér lisztes termékeket kerüld.
2013. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mi az a gyümölcs nap, de szerintem gyümölccsel nem árthatsz a babának.

Egyáltalán ne aggódj a súly miatt, inkább nézz magadba, és gondolkodj el, hogy valóban sok-e, vagy csak a mérleg mutat sokat? Pl én terhességem előtt nagyon vékony voltam, és az első trimeszterben nekem is kb 5 kiló plusz feljött. Hozzáteszem, semmi nem látszott rajtam, itt gyakori-n mégis mindenki ijeszgetett, hogy jézusom, ez katasztrófa, meg hogy álljak le, stb. Pedig csak annyi volt, hogy fizikai munkát végeztem és gondolom ez nem volt megfelelő így a szervezetem felszedett pár plusz kilót, az étvágyam is nagyobb lett. Aztán normalizálódott. Figyelj oda azért, hogy mit eszel, sok zöldség, gyümölcs, sok folyadék, csirkemell, ilyesmik.

2013. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Elötte én is fizikai munkát végeztem,de most a baba miatt tpen vagyok.Meg rendszeresen futottam heti 3x10 kmeket.De viszont a kajára figyelek és hiába.Ennyit számítana a mozgás?!Hihetetlen!

2013. jún. 12. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Szió! Én 165cm 68 kg kezdtem a terheségem 9 kg híztam és szülés után 2 hónap múlva már megsem látszót ne aggódj lefog menni , egyél nyugodtan azt amit megkívánsz ne vond meg magadtól.
2013. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A mozgás sokat számít.

Sétálhatsz, vagy kipróbálhatod a kismama jógát, úszhatsz. Az úszásra azt mondják, különösen jót tesz, mert a vízben a plusz súly által terhelt ízületek megkönnyebbülnek.

Elég megnézed egy szénhidrát táblázatot, hogy a gyümölcsökben mennyi a szénhidrát. Természetesen kell enni, fontos is, de ha teheted, inkább almát, narancsot, kevesebb ch-t tartalmazó gyümölcsöket egyél.

2013. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt szemezgethetsz, akár más élelmiszercsoportokat is megnézhetsz. :)

2013. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. A 168 cm-hez a normális súly kb. 58 kg, alapból. Akik vékonyabbak, mint kellene, többet híznak. Ha innen számítod, a 2 kg simán normális, vedd úgy, hogy behoztad a lemaradást.

2. A gyümölcsnap a babának nem árt, neked viszont igen. Gyümölcs = cukor. Egész nap cukorral akarod tömni magad? A gyümölcs nagyon egészséges, de csak akkor, ha mértékkel fogyasztod.

3. Ráadásul naponta kell állati fehérjét fogyasztani, mert ha nem teszed, azzal viszont a babának árthatsz.

2013. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindennap sétlálok eröletett hegymenetben futópadon 1órát,járok kismama jógára,de ezek olyan jelentéktelen mozgások az én fizikai munkámhóz(gyógymasszőr)+10km futásaimhoz képest,hogy a szervezetem nem reagál rá.

Gyümülcs alatt értem alma,eper (esetleg 1db banán).Azok talán nem olyan cukrosak.

2013. jún. 12. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!