Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak! Ez az elso terhesseg...

Kismamak! Ez az elso terhessegem, segitenetek?

Figyelt kérdés

15 hetes terhes vagyok es folyton edesseget eszem. Megallas nelkul : sutemenyek, cukrok, edes kekszek es minden ilyesmi.

Az erdekelne, hogy most ugyebar hogy ennyi ilyet eszem, hogyha vege lesz a terhessegemnek, ugye nem marad rajtam nyoma ennek a sok edessegnek? Valaszaitokat elore koszonom!



2013. márc. 17. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem azért aggódnék, hogy végül hány kg marad rajtad a terhesség végén, hanem, hogy miért is kívánod ennyire az édességet? Biztosan minden rendben van a szénhidrát anyagcseréddel? Néztek cukor-inzulint? Én akkor kívántam ennyire az édességet, amikor extrém magas volt az inzulin szintem.
2013. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A doki szerint minden rendben van, nem talalt kulonosebb problemat.
2013. márc. 17. 12:19
 3/13 anonim ***** válasza:
A terhesseg maga alapjaraton egy inzulinrezisztens allapot, tehat inzulint most felesleges nezetni. Viszont lehet nem artana megcsinaltatnod a terheleses cukorvervetelt, ami mondjuk csak a 24-26. het korul lehet esedekes, viszont ez az edessegkivanas tenyleg gyanus, arra utalhat, hogy az a tomerdek inzulin nem kepes szinten tartani a cukrod, tehat konnyen lehet, hogy terhessegi cukros vagy, akkor viszont ez a sok edesseg nagyon art a babanak, es szigoru dietat kell csinalnod a fennmarado 25 hetben! Mihamarabb csinaltasd meg szerintem azt a terhelest, de fontos lenne szerintem hogy ne csak 0, es 120 perces cukrot nezzenek, hanem az egy orast is!
2013. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
En is sokszor kivanok edeset...a dokim szerint, mert jol mukodik a terhessegem...javasolta viszont, hogy fogjam vissza magam nehogy elhizzak.
2013. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én is nagyon kívántam az édességet,de amúgy is szeretem:) fontos a mérték nem fog elhíni ha nem tömöd magad...és mindenképp fog vissza magad a terhességi cukor betegség miatt

[link]

Mondjuk minden nap egy csoki oké esetleg 1-2 szem keksz..aszalt gyümölcsöt is ehetsz vagy magvakat

2013. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én napi egy üveg sárgabarack lekvárt ettem a 2-hónaptól az elején napi 1-tábla csokoládét és nem voltam,vagyok cukros se más,csak állapotos,orvosom is tudta és ehettem amennyi belém fért alig híztam 10kg-ot pedig amilyen étel az utamba került eltüntettem,kivétel a kolbász és szalámi félék mert kilóméterekről kiszagoltam és rosszul lettem az illatától a mai napig alig bírom megenni a terhességem óta,a lányom imádja pedig állítólag amit a baba nem szeret a pociban kint sem fogja..na ezt cáfolom :D
2013. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! :)
2013. márc. 17. 15:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is csokit ennék sütivel egész álló nap...persze visszafogom magam. A cukromat a héten nézték, minden rendben. Azt mondják, a lányos anyukáknál ez van. :) Nem tudom, ezt mennyire lehet általánosítani, gondolom semennyire. De az összes lányos ismerősöm (beleértve magamat is) csokit evett volna sütivel meg kakaóval egész álló nap. :D Próbáld meg ésszel enni, mert sokat fogsz hízni és simán maradhat nyoma ennek a terhesség után. Én is befőtteket eszek helyette, vagy szárított gyümölcsöket, vagy gabonapelyhet...vagy pl. most hallottam egy csajszit, egyik nap csokis, másik nap zöldség-gyümölcsös. :)
2013. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék, ha ennek nem lenne nyoma... Én is nagyon kívánom az édességet, de megpróbálom cukormentesen (természetes édesítőszerrel), zabpehelyből és hasonló, egészséges alapanyagokból "kielégíteni" ezt a vágyat. Pillanatok alatt fel tud szaladni jópár kiló, ha sok édességet eszik egy kismama!
2013. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A sok édességnek ugyanúgy nyoma marad terhesen is mint nem terhesen, és a babának sem tesz jót. Próbálj alternatívákat keresni, én pl. szoktam enni update édességet (somlói, kakaós csiga, csokis croissant), a szénhidrát is kevesebb benne jóval, cukor meg egyáltalán nincs benne. Csinálj magadnak édességet de ne cukorral, hanem mondjuk xilittel vagy steviával, csokiból a minél magasabb kakaótartalmút edd.
2013. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!