Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire volt...

Szerintetek mennyire volt hibás a gyerek és az apuka?

Figyelt kérdés

Egyik nap épp a hátsó udvaron voltam,mikor a szomszéd apuka állt ki a garázsból az udvarra. A két gyereke beszállt,de a nagyobb ment be másodszorra és nem csukta be rendesen az autó ajtaját,hanem csak behajtotta,majd beült. Apuka ezt nem figyelte,azt hitte a 6 éves becsukta az ajtót(az övet magától becsatolta addigra), és elindult tolatva. Az autó ajtaja pedig fennakadt a munkaasztalon és kicsit megtört. Az apuka kiszállt és leordította a gyerek fejét,hogy hogy lehet ilyen gyagyás,hogy nem csukta be maga után az ajtót. Óriási kiabálás volt az apuka részéről... Szegény gyerek tudta,hogy bűnös... De szerintem mindkettő hibás volt. ekkora gyereknek már azért tudnia kell,hogy becsukja az ajtót...máskor be is szokta, tudom,mert szoktam látni őket.. de az apukának meg szerintem ellenőriznie kéne a kisgyerekeit.

Nem bántotta a gyereket, de jól össze szidta.

Szerintetek jogosan kiabált?



2013. júl. 24. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Apuka meg igazán észre vehetné hogy a müszerfalon mi csipog.

nekem egy 10 éves autóm van de az is csipog ha az egyik ajtó nyitva van, és amüszerfalon jelzi a kis képecske.

2013. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Nyilvan nem jogosan szidta ossze, de ertheto, hogy merges volt, nem ketforint a javittatas....
2013. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kiabált jogosan!

Egy 6éves még kicsi gyerek,és hiába csukta be máskor jól az ajtót akármikor előfordulhat az ilyen mint most. Mindig ellenőrizni kell hogy jól be van e zárva az ajtó! Mi van ha menet közben nyílik ki és a gyerek kizuhan az útra?!

Az apa/felnőtt a hibás!!!

2013. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem volt jogos az apukától, kicsi még az a 6 éves, az apának ellenőriznie kellene minden alkalommal, hogy minden okés-e, és csak azután elindulni.
2013. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Milyen autója van az apukának, hogy nem vette észre, hogy nincs becsukva az ajtó? Valami ősrégi trabant, vagy mi? A mai modern autók jelzik, ha nincs becsukva az ajtó, ha mást nem, hát világít benn a lámpa. Ha ezt a jelzést az apuka kikapcsolta, akkor szerintem nem normális, azt gondolom, aki kisgyereket szállít, annak érdemes minden pillanatban tudnia róla, hogy az ajtók zárva vannak-e vagy sem, mert előfordulhat, hogy a gyerkőc kinyitja akár menet közben (kivéve ha gyerekzáras, de az más tészta).

Másik: egy hatéves gyerek még pici, megnézem, bekötötte-e magát rendesen még akkor is, ha be tudja kötni, plusz az ajtót is megnézem, ezért volnék én a felnőtt, ugye. Egy hatévestől azért ne várjunk már el mindent.

Harmadik: elkezd tolatni és nem veszi észre, hogy nyílik kifelé az ajtó? Hát hová néz? Na meg olyan sebességgel kiállni valahonnan, hogy az ajtót meghúzza a munkaasztal.... hááát, nekem valahogy érthetetlen. Ha nyílik az ajtó, észreveszem. Ha meg még meg is akad valamiben, akkor pláne, még azelőtt, hogy annyira hátratolatnék, hogy megtörjön. Azért az ajtó nem papírból van, kell némi erő, hogy megtörjön az ajtaja...

A gyerek nem hibázott, az apukát meg jól nyakon öntöttem volna egy vödör hideg vízzel, hogy térjen már magához....

2013. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyen helyzetekben szoktam én is leordítani a gyerek fejét indulatból, aztán amikor lehiggadtam, akkor bocsánatot kérek tőle és megbeszélem, hogy figyeljen jobban legközelebb. Meg hogy én is hibás voltam.

A 14 éves autónk műszerfala is jelzi, ha nyitva egy ajtó...

2013. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Jégtánc ***** válasza:
100%
A szülő felelőssége hogy a gyerekek hátul be legyenek kötve és a szülőnek kell az ajtót is becsukni.Szerintem.A fiaim hiába tudták már bekötni magukat akkor sem ülök be addig az autóba amíg nem győződtem meg arról hogy minden rendben van e hátul.Hozzátartozik hogy én csukom be a kocsiajtót.
2013. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az apuka megijedt, és ijedtében kezdett kiabálni. Nyilván ő is tudja, hogy ez az ő felelőssége.

Ezt a szülők sokszor elkövetik, ha megijednek. Például kiszalad az útra a 2 éves, az anyuka lekiabálja a fejét, lehet még egy pofon is elcsattan. De nem azért, mert ilyen gonosz, hanem mert halálra rémült. Ettől még tudja hogy az ő felelőssége

2013. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is megrémült az apuka és azért teremtette le a gyereket. Mindkettő hibás volt, apukának legyen esze leellenőrizni, gyereknek meg 6évesen illik becsukni az ajtót. Az én 3,5évesem is becsukja magától, és kiabál ha nem sikerül.


Hozzátenném, nekünk nincs ősrégi autónk, de mégsem csipog ha nyitva van az ajtó!!!

2013. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 6 éves, de mindig én kötöm be, és én csukom be az ajtaját. Meg tudná csinálni, de még kicsi hozzá.
2013. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!