Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a párom is nagydarab,...

Ha a párom is nagydarab, hizasra hajlamos es en is akkor a gyerekunk is nagy eséllyel lesz ilyen?

Figyelt kérdés
Számít ez valamit vagy a neveles szamit ebben a testfelepites témában?

2013. máj. 10. 23:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hízásra hajlamos akkor bent van a génjeiben. Mit ahogy a nagyszülőknek és valószínűleg a gyereketeknek is. Az már a ti dolgotok, hogy megszeretitek vele a sportot.
2013. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen benne van a génjeiben, és ha ti is túlsúlyosak vagytok, nyilván enm jól táplálkoztok. Mindenképp érdemes első perctől nagyon odafigyelni, hoyg mit kap a gyerek, a cukor tötölrjétek az étrendből, nem fehér kenyerete kapjon, ne egyen édességeket stb.
2013. máj. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos igen. Lányom 22 hónapos és 17 kg. Unokatestvérem fia 5 évesen ennyi. Pedig nagyon figyelek mit eszik. Inni csak vizet kap. Ebédet legtöbbször még mindig külön főzök neki. Cukorkát, nyalókát stb. nem ismeri. Csokit néha kapott nagyszülőktől, de remélem már leszoktattam őket erről. Naponta kap joghurtot amiben van cukor, meg néha túrórudit csoki nélkül. Rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszik. Egész nap mozog, soha nem fáradt. Abban bízom, hogy megmarad nála a sport, mozgás szeretete, ha már ilyen géneket örökölt tőlünk.
2013. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, ilyen komyol elhízással doki nem küldött el szakemberhez? Miért adtok neki cukros joghurtot, túrórudit (a túrórészében van pont a sok cukor)? Egyébkét miket eszik? Azért ez nagyon nagy súly egy ekkora gyereknek.

Mi a párommal mind ketten hízásra hajlamosak vagyunk, de a gyerekre épp ezért nagyon figyelek, 2 éves és 13,5 kg, 97cm.

2013. máj. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Doki szerint nem kell aggódni, előfordul ez az anyatejes babáknál. Azért kap joghurtot, mert valamennyi cukorra is szüksége van a szervezetnek pl. az idegrendszer fejlődéséhez. Túrórudit kb. havi 1-2-szer kap, nem hiszem hogy ezzel a mennyiséggel ártok neki. Mit eszik? Reggelire még mindig különböző kásákat, üzletit és itthon készítettet felváltva. Tízórai gyümi. Ebéd hasonló, mint mikor még főzelékeket készítettem neki, csak már persze nem pürésítem. Mindenféle zöldségek: krumpli, sárgarépa, petrezselyem, cukkini, zeller, brokkoli, spárga, karfiol párolva, főzve. Hozzá valamilyen hús: csibe, marha, hal, nagyon ritkán disznó. Uzsonna joghurt. Vacsi kenyér sajttal, sonkával, tojással, vajjal, nagy ritkán magas hústartalmú virslivel + paprika, paradicsom, saláta, retek. Tényleg csak a genetika tehet róla, hogy ilyen husi. Ami tényleg nem zavarja a mozgásban. Nem hiszem, hogy ha kihagynám a joghurtot, azzal jót csinálnák. Annyi gyerek eszik annál sokkal ártalmasabb dolgokat...
2013. máj. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Semmi szüksége nicns hozzáadot cukorra, ha eszik gyümölcsöket akkor abban bőven van elég cukor és az sokkal egészségesebb. Ilyen fokú elhízást azért már nem lehet arra fogni, hoyg anyateje volt, meg, hoyg ez a genetika, itt nem egy pici husikáról van már szó.
2013. máj. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen van esélye, de azért mert valaki valamire hajlamos még nem jelenti azt, hogy be is fog következni. Ez csak hajlam, egyéb tényezők is kellenek, hogy a hajlam valóra váljon. pl. a rossz szülői példa mutatás
2013. máj. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyet ertek azzal, hogy a hajlam orokolheto. En is sokat gorcsoltem ezen, hogy a Kisfiam nehogy megdagadjon tulzottan. 30 honapos. 90cm magas es 15 kg izom!

Szerintem fontos, hogyan taplaljuk, mi az amit a szajaba adunk. A masik nagyon fontos, hogy nem szabad betojni az olykori alkalmankent edessegtol. Minnel jobban zizeg a szulo, a gyermek annal jobban akarja!

2013. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos van rá esély egyrészt genetika de nagyobb részt az életmód. 2 nagydarab (netán erősen túlsúlyos) ember nyilván nem teljesen úgy étkezik ahogy kellene szóval több kalóriát visznek be stb. Vagy rosszkor étkeznek (jellemző hogy este mikor lenyugszik mindenki akkor jön a nagy kajálás stb.) És a kicsi gyerek ebbe nő bele ezt tanulja el. Oké hogy megvan hogyan kéne táplálni egy kicsi gyereket de amint ott ül a szülői asztalnál akkor már igen nehéz lenne neki elmagyarázni hogy te ezt meg ezt nem ehetsz csak ezt meg ezt.

Legalábbis ismerősöknél barátoknál ahol mindkét szülő ilyesmi alkat ott ezt látom hogy a kicsik 2 éves koruktól esznek reggeltől estig falatoznak összevissza közben válogatósak is így egészséges rendes étkezést nem esznek (főzelék, leves, natúr hús vagy bármi) hanem csak pár féle roppant egészségtelen ételt esznek nagy kedvvel.

Nálunk a férjem nagydarab én nem, a fiunk az én alkatomat örökölte a lányom sajnos apáét. Nagyon nehéz amikor a férjem eszik amit gondol este 10kor is és a lány meg menne oda enni (meg oda is megy) én meg egész nap próbálok odafigyelni hogy normális időben normális ételeket egyen.

Úgyhogy most a sport felé terelgetem szerencsére imád vízben lenni, úszni amennyire tud mert még csak 5 éves múlt) így afelé terelgetem.

Meg persze a férjemet is próbálom észrevétlen is reform felé terelgetni:) (múltkor is steviával vagy fruktózzal csináltam a sütit, észre se vették).

2013. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugi! A kersztfiam 27 hónapos és 21 kg. Óriás, mert magas is, és az apja is az. Apuka 204 cm és 120-130 kg, anyuka 170 cm és 60 kg. A kisfiú az apuka tökéletes képmása, ő is óriás, de máig szopik, édességet keveset eszik, mégsem mondja senki hogy elhízott. Egyébként aki egy ilyen kisgyereknél elhízásról bszeél az húzzon a s....ba. Ha olyan okos valaki, hogy még egy joghurtot is sajnál ettoőlma kisgyerektő az vajon mitől túlsúlyos??? Nyugodtan egyen joghurtot, néha egy trudi vagy csoki nem a világvége, lassan úgyis megy majd oviba, ahol simán kapnak mezesbkenyeret, mégsem okoskodik az anyuka, hogy jajj, az én gyerekemnek ne.....
2013. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!