Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oda szoktátok adni a nagyiékna...

Oda szoktátok adni a nagyiéknak a gyerkőcöt (kisfiam 4 éves) egy pár napra nyaralni?

Figyelt kérdés
Én még dolgozom júli 31-ig. A héten nem, mert beteg a gyerkőc.De még a maradék 3 napban dolgozom. Kisfiamat meg megy a mamáékhoz (anyukámékhoz). Hétvégére mi is megyünk, így ő vasárnap ott marad, majd szerdán vagy csütörtökön haza hozzák. Csak azért kérdezem, mert az ismerőseim közül sokan nem adják oda a mamának az unokát több napra. Én is csak anyumékra hagyom rá, apósomékra már nem bízom meg, de mondjuk nem is kérik. A mamáék is kérték,ilyenkor ugye csak az övéké. Meg a kisfiam is imád ott lenni.
2013. júl. 24. 16:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bármikor hazajöhet ha akar, 20 km-re laknak tőlünk.
2013. júl. 24. 16:31
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyébként oviba jár/járna még ő is júli 31-ig. Majd augusztusban nem adom oda, mert akkor szabin vagyok egész hónapba, akkor együtt vagyunk.
2013. júl. 24. 16:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Az jön le az írásodból, hogy Te ettől rosszul érzed magad. Miért is?

4,5 éves a kisfiam, már tavaly nyáron is volt több napig anyuéknál. Ők is kb 20 km-re laknak tőlünk, tehát bármikor el tudnánk érte menni ha haza szeretne jönni. De esze ágában sincs, mert a mamáéknál sok mindent szabad, amit itthon nem.

Van egy kisebb gyermekem is, Ő 2 éves múlt. 1-1 napra Ő is nagyon szeret elmenni anyuékkal, de Őt nem engedem éjszakára, mert asztmás, és gyógyszerezni is kell.

2013. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
természetesen...ha jó helyen van akkor mindenképp és ne aggódj a kisgyereknek is jó ha nem csak veletek van
2013. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2 kisfiam van, a nagyobbik 3 éves, a kicsi 10 hónapos. Pont most nyaralnak 4 napot anyósoméknál. 60 km-re laknak, 1 óra alatt el tudunk értük menni, ha lenne valami gond.

Nem aggódom, a gyerekek nagyon szeretnek a nagyszülőkkel lenni, és ők is imádják az unokákat. Addig egy picit mi is tudunk kettesben lenni a férjemmel, és pihenni.

Ha jó az unoka-nagyszülő viszony, akkor nyugodtan nyaraljon náluk, a gyerkőcnek is jót tesz a változatosság!

2013. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még éppen nem 3 éves (bölcsis) kisfiam nemrég volt egy hétig anyósoméknál (70 km-re) és nagyon élvezte. Most aludt távol tőlünk először, izgultam nagyon. Küldtem vele napirendet is, persze nem tartották be :) Locsolt, kerti szerszámot pakolt, barátkozott az ottani gyerekekkel és felfedezett új játszótereket. Minden este felhívtuk jóéjtpuszit "adni" és anyósom minden nap küldött pár fotót. Nagyon örült azért nekünk, amikor mentünk érte és anyás volt azon a héten, ugyanakkor pár napig nagymamának hívott :)

Hétközben most a nyári szünetben egyébként anyukám szokott rá vigyázni, átjár hozzánk vagy ritkábban elmennek valahová, amíg dolgozom. Vele közelebbi a kapcsolata kisbaba kora óta, de anyósom is jófej, megbízható és már tavaly is "könyörgött" érte.

2013. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen a 300 k-re lévő mamáméknál voltam 2 hetet!!!
2013. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, apósomat kivéve bármelyik nagyszülőre rábízom napokra, akár 1 hétre is. Máshogy nem is tudnánk megoldani a nyarat.
2013. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A nők lapjában olvastam a Novodonszky Éva hírolvasóval volt riport. A nagyobbik fia 7-8 éves és egyedül repül Olaszországba, Sziciliába a nagyihoz 3 hétre. Tavaly is volt és most is menne. Elengedik. Nincs para. Pedig ott aztán egész más nevelést kap egy gyerek mint itthon.


A nagyszülő különben nem fog kárt okozni a gyerekben. És még talpraesettebb is lesz.

2013. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 éves kora óta alszik Anyukáméknál,három éves kora óta meg Anyósomnál is.MIvel két évesen bölcsibe ment és a három hét bölcsiszünetet,aztán meg a hat hét oviszünetet nem tudom másként megoldani,így alszik ott.nem heteket,csak 1-1 napot,mert én nem dolgozom minden nap mert 12 órázok meg éjszakázok.de pl hétfőn este viszem Anyósomhoz,és csak csütörtökön délután jön haza,mert ők 35 km-re laknak,így a benzin miatt nem tudok olyan sokszor érte szaladgálni.
2013. júl. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!