Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extrém rosszul evők szülei,...

Extrém rosszul evők szülei, mikor lesz ez jobb?

Figyelt kérdés

Valaki adjon tanácsot, mert úgy érzem ezt már nem bírom idegileg.

A fiam másfél éves koráig mindenevő volt, mindent, megevett, normális mennyiségben. Most három éves, és borzalmasan kevés mennyiséget eszik. Reggeli, akárhogy tálalom, akármilyen színesen, mesefigurásan, akkor is csak a zöldséget eszi meg. Kivétel a mézes kenyér, na abból megeszik egy szelettel is. 10 órait már nem adok, mert akkor semennyi ebédet nem enne. De ha mégis úgy jön ki a lépés akkor az valamilyen gyümölcs. Gyümölcsből mindegy mi, abból korlátlan mennyiségben enne. Ebédre legfeljebb levest eszik, de annak is csak a felét. Uzsonna mindig más. Joghurt/krémtúró/tejszelet/zöldség/gyümölcs attól függ mi van itthon, ez az egy étkezés, ami töbnyire el is fogy. VAcsi siralmas, ugyanaz mint reggel. Ma nagyon-nagyon kiborultam. Tésztás ételt csináltam. 3 evőkanálnak megfelő mennyiséget tettem ki, és a fele sem fogyott el. :-(( De akkor már két órája nyavajgott hogy éhes. Már ezt többször eljátszotta, s akkor gyorsan kapott valamit, akkor meg egyáltalán nem evett ebédet. Édesség az bezzeg csúszna, de azt már nem adok, mert akkor normális étel egyáltalán nem menne.


Sajnos már ott tartok, hogy nem tudom higgadtan kezelni ezt a helyzetet. Szerintem ez biztosan nem normális mennyiség. Adtam már vitamint neki, próbálom sokat a szabadlevegőn tartani, de egyszerűen nem éhes. Tök mindegy, hogy hideg van vagy meleg, nem eszik. Már 3 éves, és még csak most értük el a 13 kg-ot. 90 cm. Még éppenhogy benne van a normálisban, a doki szerint nincs baj. Lehet , hogy én reagálom túl?? Valaki írjon, aki hasonló cipőben van, mert már gyomoridegem van, ha csak az etetésre gondolok. Jaa, és még játszani is elkezdett az étellel. Kiborítja, elkeni, kiköpi. Az imént, ivott és nyitva hagyta a száját, lefele fordította fejét, hogy kifollyon a víz!! Ezen annyira eldurrant az agyam, hogy bezavartam a szobájába aludni. Kiabáltam is vele, meg azt mondtam neki, hogy így kicsi marad, és gyenge, és mindenki az ő játékát fogja elvenni. Nyugodt állapotban biztosan nem mondanék ilyet. Amúgy okos, normális, ügyes gyerek. 1 éves kora óta próbálgat kanalazni, 1, 5 évesen, egyedül evett ivott, most meg ezt miért csinálja?? Talán az Ovi hozhat az étkezés terén javulást? Nagyon- nagyon elfogyott a türlemem. Segítsetek!!



2013. júl. 8. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rossz evő a lányom mindig is az volt és sokat agyaltam rajta. mikor 3 éves lett született a kistesó, aki baromi jó evő volt és most is az de mikor 2 hónapos lett nem akart nyelni. Gégefedő porcosodási rendellenessége volt és mikor a szopóösztön csökkent és tudatossá vált az evés nem nyelt le semmit. Mikor aludt akkor etettem meg mert akkor nem fájt neki annyira. Szval küszködtem a kicsivel vagy 4 hónapig, hogy a nagy nemevési problémájával már nm volt időm, erőm foglalkozni. És már 4 évs és nem halt éhen. Rájöttem hogy egy percig is kár volt agyalni meg aggódni...
2013. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valahogy higgadtságot kellene eröltetnem magamra akkor.

Az az egy vígasztal, hogy igaz, hogy rosszul eszik, de legalább a gyümölcsöket, zöldségeket nagyon szereti.

2013. júl. 8. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. a klubban!

Én úgy gondolom, hogy nem eszik keveset, ráadásul zöldséget-gyümölcsöt-tejterméket megeszi.

Az én lányomat nézd: zöldséget semmilyen formában nem eszi meg, gyümölcsből kizárólag eper-málna, néha almából egy vékony szeletke. Valjuk be, ez nem túl sok.

Ha hétvégén rántott hús van, abból eszik egy szelettel, de utána hetekig rá sem néz a húsfélére (semmilyenre).

Felvágottból 1(!) félét eszik meg, joghurtból is 1(!) félét, semmi mást nem hajlandó még a szájába sem venni.

Főzeléket sose evett, tejtermékből krémtúró még jöhet, de az is csak a vaníliás. Levesből csak a lét + némi tésztát eszik meg. Az édességet sem szereti, max. a palacsintát, csak kakaósan. Szerinted ki eszik akkor rosszul? :)

Az elmúlt 12 évben megtanultam, hogy ha idegeskedek, attól nem fog jobban enni. Orvos látta, vékony mint egy etóp menekült, de egészséges, mozgékony. Ilyen fajta. Az ovi-suli sem hozott nagyobb áttörést, azt hittem jobb lesz. Sajnos nem lett jobb, nem evett ott sem. Mondjuk volt annyi esze, hogy kért mindig üres kenyeret és azt ette. Ezért nem lett már befizetve az utóbbi években a suliba, inkább én megcsináltam neki minden nap az azonos alakú-formájú-ízű szendvicset.


Szerintem ha orvos látta és nincs jele semmi szervi bajnak akkor fogadd el, hogy kevesebbel is beéri. Majd ha kamaszodni fog, akkor kieszik majd a vagyonodból is, meglásd :) Kitartás, türelem, higgadság....

2013. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát.. előttem leírták de legalább annak örülj,hogy eszik zöldséget és gyümölcsöt. Én 3 éves koromig mindent megettem aztán annyira finnyás lettem. Pedig étvágyam mindig volt. Egészen 11 éves koromig össz-vissz 3 zöldség féle volt amit megettem. Aztán elkezdtem egyre jobban szeretni a zöldségeket..
2013. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam most lesz 4 éves, és még nincs 13 kg! Nem hízott a 3 éves súlyához képest, sőt fogyott. Ő nem eszik sem húst, sem zöldséget. Na én aztán aggódok! Most fogunk menni magánorvoshoz kivizsgálásra. Én örülnék, ha enne zöldséget, gyümölcsöt és húst ill. tejterméket.

Az orvosunk azt mondta, hogy előtte ne beszéljünk erről a problémánkról, mert úgyis megérti és csakazért sem fog enni. Nálunk az ovi sem hozott változást, sőt állandóan beteg volt, és ugye betegen még kevesebbet eszik az ember.

Szóval türelem!

2013. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne idegeld emiatt magad. Amúgy az én fiam ugyanilyen volt. 1,5 éves koráig jól evett, utána kezdődött a rémálom. Reggeli csak nutellás kenyér, mert ezt megette, tízórai gyümölcs, szerencsére ezt szereti. Na az ebéd egy rémálom, mert szinte semmi nem eszik meg, kivéve a halrudacskát, egyébként semmilyen más húst, zöldséget, főzeléket nem eszik. Uzsonna joghurt, ebből bármennyit, vacsi megint szörnyű, mert alig-alig eszik. Most 6 éves, és semmit nem változott a helyzet, de már nem idegeskedek rajta, ha nem eszik, akkor éhezik. Az édesség persze bármikor jöhet, de kisebb korában én is kipróbáltam mindent, rengetek multivitamint, de egyik sem használt, rengeteg kivizsgáláson voltunk, de semmi baja.

Ma már azt csinálok amit megeszik, így sokszor neki külön főzök, mert pár étel van amit hajlandó megenni, és főleg az édeseket.

Én is mindig kiborultam idegileg a nemevése miatt, de semmit nem értem el vele, így jobb ha te sem idegeskedsz miatta. És nálunk az ovi sem javított a helyzeten, az a szörnyű, hogy ott sem eszik, és kifizetem a semmire a kajapénzt.

2013. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!