Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti ha megtehetnétek...

Anyukák, ti ha megtehetnétek akkor elköltöznétek kerts házba vagy jobb a panel?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 12:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
84%
A kertes házzal az is jár hogy a kültért is neked kell rendbe tenni és bolt, ovi, posta... mind messze lesz így a napi dolgok inzézése több idő és pénz, kocsi nélkül meg jó adag idegeskedés.
2013. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom miből gondolod?

Külvárosi részre költözünk 1 hónapon belül, arra a részre, ahol felnőttem.

Interspar: 15 perc gyalog

Óvoda: 15 perc gyalog

Posta: Intersparnal

Iskola: 15 perc gyalog

Orvosi rendelő: Iskolával szemben

Szerintem ez egyáltalán nem vészes. Most még belvárosban lakunk, inkább sétálok 15-20 percet, de csend és nyugalom van és nem baj, ha a gyerekeim kicsit hangosabban játszanak, jól érzik magukat.

Autónk is van, munkahelyem autóval 5-10 perc, ami egy nagy bevásárlóközpont egyébként, így nem hiszem, hogy szenvedés lesz elmenni a boltba.

2013. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 zabmester ***** válasza:

Nem tudom... Ilyen tipikus kertes házba szerintem nem. Viszont abba igen, amit pár hónapja néztem, csak sajnos már kiadták, mire észrevettem a hirdetést, pedig ha még megvan, azonnal költöztünk volna, annyira tökéletes volt. Szóval nekem az lenne az álomotthon: tégla ház, belső mediterrán udvarral, van zöld rész is, meg van van járólapos is. A lakás a földszinten, ablak az utcára is, udvarra is, plusz az udvarra nyílik a bejárati ajtó. Na ez király lenne, ráadásul a belvárosban, az összes központi rész kb. öt perc sétával elérhető. Maga a lakás is szuper volt, másfél szoba, plusz egy nagy étkező (onnan nyílik a bejárati ajtó az udvarra), és elég tágas fürdőszobája is volt, meg egy kamra (na ez nagyon hiányzik a panelből).

Egy ilyen lakásért ölni tudnék... Így van udvar, ahova ki lehet menni a gyerekkel, illetve nagyobb gyerek egyedül is kimehet, zárt udvara van, viszont mégse az van, hogy egy csomó szabadidőnk elmegy fűnyírással, külső részek rendben tartásával. Ja, és a hirdetésben külön kiemelték, hogy kisgyerekeseknek ideális, a házban amúgy is sok gyerek van. Hát nagyon csalódott voltam, hogy lecsúsztunk róla, de nem csodálom, hogy azonnal kivették, ahogy meghirdették, mert ráadásul piszok jó áron volt, ennyiért ilyen jó helyen lévő, ráadásul udvarral rendelkező, felújított lakást ebben a városban szinte nem is lehet találni, én legalább is még nem láttam.


Szóval ha választhatnék, hogy panel vagy klasszikus kertes ház, akkor nem tudnék dönteni, de ha ilyen is lenne, amilyet fent leírtam, akkor gondolkodás nélkül azt választanám. Nem mintha a kertes házat nem tudnánk kihasználni, nagyon jó lenne, csak való igaz, hogy a fenntartása jóval több pénzt és időt venne el, mint egy panelé. És én az időt is sajnálnám rá, nem csak a pénzt.

Itt, ahol most lakunk, igaz, hogy panel, és megvan minden panelos hátránya, viszont azt nagyon élvezem, hogy minden bolt, bank, egyetem, óvoda, és minden más, ahova gyakran járunk, az karnyújtásnyira van. Amiket itt ismerek kertes házas környékeket, ott ezek jóval messzebb vannak.

2013. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én panelba nötem fell és panelba születek a gyerekek ,földszinten lakok igy ugrálhatnak ,szomszédom szintén gyerekes igy nem zavarja ha néha hangosak a gyerekek ,kertesbe is elköltöznék szeretek földet turni ,viszont havat lapátolni szerintem nagyon utálnék .
2013. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!