Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem nevelik meg a...

Miért nem nevelik meg a szülők a gyereküket?

Figyelt kérdés
A lányom unokatestvére 5 éves,és annyira rossz hogy nem tehetek róla nem tudom szeretni.Állandóan verekszik,nagy kővel akarja megdobni a lányomat,mert nem akar bemenni hozzá,ha hozzánk jön ki akarja lukasztani a medencét,csúnyán beszél,és bömböl ha valami nem úgy van ahogy ő akarja.Mégkisebb korában minden poharat összetört a szülei meg nevettek rajta,amikor verekedni kezdett megdícsérték.Egyértelműen a szülők hibája.Ha az óvónő panaszkodik még ők vannak felháborodva.
2008. jún. 27. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöbb a szülőknek kéne elgondolkodni. De amíg ők úgy vélik így jó a gyerek addig nem tehetsz semmit.

De tény,hogy szerintem a mai gyerekekkel sincs minden rendben. Követelőznek, azt hiszik nekik mindent szabad. És tényleg kevés a kivétel a tapasztalataim szerint.(ismerősöm oviban dolgozik és amiket mesél...)

Én pl. teljesen következetesen mindig megtiltom a rossz dolgokat az enyémnek (3éves) de van,hogy szinte naponta megfutjuk ugyanazokat a hiszti köröket és néha már nem tudom kiben van a hiba.

Szerintem nyugodtam szólj rá,hogy nálatok ez nem pálya amit művel,ha meg nem tetszik neki,küld haza.

2008. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha elszakad a cérna haza küldöm,csak az a rossz hogy rokon és nem akarok haragot.
2008. jún. 27. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nem divat nevelni. Nagyon gáz... Mert egyes szülők (sajnos egyre többen) úgy állnak a dologhoz, hogy jajdeédes meg minden, és ők milyen jó szülők, hogy mennyire szeretik a gyereket. Csak éppen közben nevelni elfelejtik. Én nem vagyok az a haj de szigorú szülő (igaz, még nagyon kicsi a fiam), de már most figyelek arra, hogy pl. legyen valami rendszer az életünkben, meg hogy neki is kell alkalmazkodni a felnőttekhez, hiszen mégiscsak ő a gyerek. Ami annyit jelent, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy neki jó legyen, de neki pedig meg kell tanulnia, hogy bizony másoknak is vannak szükségleteik. Pl. az, hogy a lakást minden nap ki kell takarítani, és akár tetszik, akár nem, ilyenkor berakom a hordozóba és játékot adok a kezébe, mert úgy nem tudok porszívózni, hogy ott kúszik-mászik. Ilyenkor persze van, hogy ez nem tetszik neki, de akkor is ki kell bírni, mert nekem meg az nem tetszik, hogy a kutyának hullik a szőre és a gyerek abban csúszik. Sajnos ahol kicsi korban nem kapják el a gyereket, ott később is akaratos lesz majd. Meg én attól kapok idegbajt, amikor a kisgyerek nyafog, és akkor gyorsan a kezébe nyomnak egy csokit, hogy csend legyen. Amikor én kicsi voltam, nem is volt olyan, hogy minden vásárlásnál anyuci vette az édességet, meg az üdítőt, akkor volt csoki meg szörp, amikor valamilyen alkalom volt, szülinap, névnap, vendég jött, ilyesmi. Manapság meg tök automatikusan pakolják a kosárba a csokit, csipszet, kólát. Aztán a gyerek meg se tudja becsülni, ha kap valamit, arról nem is beszélbve, hogy ez tök egészségtelen. És persze mindenkinek a saját gyereke a szent, ha az verekszik, akkor nevetnek rajta, de ha egyszer ő kap egy két taslit, akkor fel vannak háborodva. Nem értem én ezt... Régen még szokás volt nevelni, manapság nem.
2008. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
mert nem lehet őket!! én tom! egy rokon családnál láttam és az óvónő nővéremtől tudom!!
2008. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
hát az ami az oviban megyx nem semmi ám a nővérem óvó nő és a kis csoportos (NEM CIGÁNY GYEREK ÁHHH NEM CIGÁNY CSAK KICSIT SÖTÉT BŐRŰ)GYEREK MEGAKARTA...... khm.... Hát igen finomal mondva belé akart hatolni ezt amugy a szemébe mondta a nővéremnek erre a növérem szájon vágta (de csak egy picit oda suhintott ténleg nem nagyott mert ő is utálja ha egy gyereket bántanak) erre az egész család(aki persze nem cigány) FÉLHÁBORODOTTAN MENT BE AZ OVIBA HOGY MILYEN JOGON CSAPOTT A gyerek szájára!
2008. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az óvónő nem tudja nevelni a gyereket,ez a véleményem,sajnos a szülőknek kellene.Nem vagyok fajgyűlölő,sőt cigány származású családnak adom a lányom kinőtt ruháit hogy segítsek,de hozzáteszem rendes becsületes család.Viszont igazat kell adnom abban hogy köztük több a kezelhetetlen gyerek,van is ebből problémám az iskolában.De mindíg azt mondom ,a szülők tehetnek róla,a gyerek ezt látja otthon.
2008. júl. 9. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!