Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most néztem 1 műsort a téma...

Most néztem 1 műsort a téma az volt hogy egyes anyukák Újszülött kortól szobatisztaságra nevelik a gyereküket. Nektek mi a véleményetek erről? Egy újabb divathullám vagy hasznos és jó dolog?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Divathullám, mit sok más mai baromság.

Agyilag egy újszülött nem érett az ilyenre.

2010. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Már voltak ilyen jellegü kérdések....

Hát korai,és felesleges.....Ùjjszülöttet szobatisztaságra szoktatni??

Még viccnek is rossz....

2010. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Elnézést ha volt ilyen kérdés én nem láttam egyet sem...
2010. júl. 2. 14:21
 4/21 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 2. 14:21
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Egy kisbaba nem tudja kontrollálni a pisit,kakit. Annyit csinál az anyja, hogy figyeli a jeleket, pelus helyett a bili vagy wc fölé tartja a kicsit üríteni. Szegényke, még ülni sem tud :( spórolni pelust lehet vele. Nekem nem lett volna ekkora türelmem meg ennyi szabadidőm, hogy figyeljem a kicsi arcrezdülését, mert jön a pisi vagy a kaki. A pszichológusok szerint kb 2 évesen érett fizikailag arra, hogy megkezdje a szobatisztaságra való átállást.
2010. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Engem lefárasztanak ezek az őrültsévek amiket kitalálnak. 15 hónapos a lányom, de eddig meg se fordult a fejemben hogy elkezdeném bilire szoktatni, majd jövő nyáron. Nem tudja még mondani hogy pisilni kakilni kell, nem is tudják még ilyen korban visszatartani, felesleges ezzel a gyereket stresszelni. Tegnap meg ma is kint pancsoltunk fürdőruhában pelus nélkül, és egy nap kb. 10 x pisilt de nem zavartatta magát elengedte bárhol, sőt még a fürdőruhába be is kakilt 2x!
2010. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Erről én is hallottam. Állítólag Indiában mindenki így csinálja, mert ott nincs pelenka. Azt mondják látszik a baba arcán mikor akar üríteni. Szóval az anyának egy nagy kihívás, hogy állandóan a gyereket lesse.

Hát, én nem látom rajta, sajnos. Meg azon gondolkodtam, hogy éjszaka mit csinál? Az ilyen picik még álmukban is pisilnek. Meg Indiában nem az egy gyerekes modell a divat. Nem értem, hogy csinálják, de nekem nem szimpi.

2010. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a gyerekeink már eszerint fogják nevelni az ő gyereküket, és mikor mi mondjuk neki, hogy dehát még egy ilyen pici baba nem érett rá a szobatisztaságra, ők fogják mondani, hogy "anya, te maradi vagy..."

Egyébként valóban agyilag kell megérniük hozzá, nem is értem ezt az egészet. Nekem is egy ismerősöm mesélte hogy látott ilyet, szerintem agyrém.

2010. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan lehet csinálni, pont a múltkor olvastam, hogy aki nagyon korán kezdi a bilire szoktatást, annak 2 éves kora körül, aki két éves korában kezdi, annak két és fél éves kora körül alakul ki a tudatos szobatisztaság. Vagyis ők güriznek vele másfél évet, vagy többet, csak mert trendi hamar elkezdeni, én meg majd elkezdem két éves korában és fél év alatt ugyanazt érem el:D
2010. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik műsorban egy szakértő erre azt mondta, hogy olyan mint a kutyáknál, idomítjuk! Na nálam itt verte ki a biztosítékot.

A barátnőm amúgy alkalmazza ezt a módszert, egyidősek a lányain(1 hét a különbség).

Most 2,5 évesek. Kb. fél éve azzal piszkál, hogy az enyém még pelusos, az övé meg több, mint 1 éve nem pisilt pelusba. Csak azt nem teszi hozzá, hogy ha nem figyel a kislányra, akkor az megáll és pisil, kakil. Azért nem pisil pelusba, mert nincs rajta!

Amikor elkezd a gyerek pisilni, tudja, hogy anya majd a WC felé tartja.

Igaz, néha én a saját módszerünkben (kivárás) is néha kételkedtem. Erre az én kislányom múlthéten pénteken kért bugyit (addig Istennek se lehetett rávenni), és egy hét alatt 1x volt baleset.

Ő megy ki a bilire a fürdőszobába, levetkőzik és utána szólt, hogy pisilt vagy kakált :-D Ennyit erről a módszerről. Szerintem az enyém önállóbb gyereket eredményezett :-D

De egy hete én sem gondoltam volna. Mindig azt mondtam, persze, aztán majd télen küzdhetek vele ovi előtt, hogy hagyjuk már el azt a pelust. De érdemes volt várnom :-D

2010. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!