Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menstruálhat első osztályos...

Menstruálhat első osztályos kislány?

Figyelt kérdés
A lányom 7 éves,és ma megijedve jött fürdés után hogy szőrös a nunija. Van pár szőrszál valóban,ugye ez az elsődleges nemi jelleg,ezután már meg is jön neki?Vagy ez csak vmi átmenet??? A fenekénél van még belül,máshol nincs.
2013. júl. 31. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
10 eves kor korul mar menstrualhat, de en meg korainak tartom, hogy mar most szor noljon neki, dokit okvatlen felhivam, mert lehet hogy a hormonjaivan van egy kis gond
2013. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem biztos, hogy megfog neki jönni a közel jövőben. Nekem kb. 1- 1,5 évvel rá jött csak meg.
2013. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy szőrösödik, még nem kell, hogy menstruáljon is. Viszont anno a kolléganőm lányának 9 évesen már megjött, és egy vékony kislányról beszélek. Ma már 17 éves. Úgyhogy ebből kiindulva egy-két éven belül a te kislányodnál is jelentkezhet a menstruáció. Én már elkezdeném a felvilágosítást ezzel kapcsolatban, nehogy megijedjen ha megjön az első menzesz.
2013. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordulhat, hogy egy elsős kislány már menstruál. Nem túl gyakori, de a mai kislányok jóval hamarabb érnek. Tanítóképzőt végeztem, nem rég, pár éve. És akkoriban a sulinkban azon voltak kiakadva a tanárok, hogy rohamosan korábban serdülnek már a mai gyerekek. Készítettek anonim felmeréseket, szülői beleegyezéssel, és kiderült, hogy a 3. osztályos lányok 3/4-e már menstruál, abban az adott budapesti általános iskolában!!! Mi is ledöbbentünk, mondanom sem kell. Persze, egy nem törvényszerű jelenség. Hogy a kislányod mikor fog menstruálni, nem lehet megmondani, de ideje lesz felvilágosítanod, nehogy váratlan sokként érje a dolog.
2013. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

Általában valami hormon probléma/túltengés okozza. 7-8 évesen már nem tartják vissza hormonkezeléssel.

5-6 éves korig igen.

A barátnőm lánya már 3 évesen kezdett szőrösödni, a hónalján nőtt pár szál előbb aztán a szeméremszőrzete is elkezdett erősödni. Őt hormonnal kezelik, és ez a folyamat leállt. A kislány most 7 éves, a szokásos éves felülvizsgálatra készülnek.

Ő még nem menstruál, de ha a hormon szedését abbahagyja, elképzelhető h hamarosan fog.

Még annyi, h olyan 2- 2,5 éves korában nagyon izzadt, és nagyon "felnőtt, csípős" szagú volt. Ez is megszűnt a kezelés alatt.

2013. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb ha megkérdezed a gyerekorvost, mert biztosat csak ő mondhat.
2013. aug. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tényleg itt az ideje elbeszélgetni a kislányoddal a menstruációról őszintén!
2013. aug. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátom fiának 5!!! évesen szőrösödött a kukija... Az apja is elég szőrös mondjuk.
2013. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ritka eset de előfordulhat
2013. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hű!!Nem semmi.

Felvilágosítottam,szegény eléggé megijedt,pedig igyekeztem a korának megfelelően,megnyugtattam,stb. De legalább nem éri váratlanul és tudja h számíthat rám. :)

Köszi a válaszokat!

Amúgy pár hónapja a feneke kezdett szőrösödni,elvittem endokrinológiára,azt mondták h semmiféle hormonális probléma nincs.Úgy látszik ő ilyen fajta és valószínű h menstruálni is hamarabb fog. Szegény...

2013. aug. 2. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!