Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kislánya igen későn...

Akinek a kislánya igen későn kezdett beszélni, az pontosan mennyi idős korában kezdte?

Figyelt kérdés

megtalálták az okot?

nem 1 éves gyerekre gondolok, szóval a tényleg megkésett beszédfejlődésű kislányok érdekelnének.


2013. aug. 1. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én gyerekm fiú,de 3 évesen kezdett beszélni,miután végigjártam logopédust,meg nevelési tanácsadót,meg a fülészetet.Azt mondták,hogy semmi baj a gyerekkel,csak akkora az orrmandulája,hogy nem hallja a saját hangját.

Kivették,és másnap mondatokban beszélt,még a kórházban.ha nem hallom a saját fülemmel,nem hiszem el.

2013. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

barátnőm kislánya 4 évesen kezdett el beszélni. persze hordták pszihológushoz, logpédushoz...

egyébként okos, értelmes gyerek.

a vége az lett, hogy azért nem beszél, mert nincs mondanivalója :)

mostmár nagylány, és be sem áll a szája :)

2013. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én az öcsémet tudom felhozni példának, de szerintem a nem lényegtelen ilyen esetben...:) 3 éves volt, amikor az "aha, a-a, apa, aja (anya), ádi (az én lennék:))" szavakon kívül elkezdett mást is mondani, de még időbe telt, ameddig teljes mondatokat használt, viszont mindig helyesen mondta őket. Soha nem lett kivizsgálva, logopédushoz járt végig ovi alatt, de azért, mert iszonyatosan selypített (a szakma szégyene egyébként, mert elsős volt, amikor végre elhagyta). Normális képességű, értelmes kamaszfiú mára.


Szerintem az a fontos, hogy lásd, hogy megérti, amit mondasz neki. Pl. az öcsém példájából kiindulva, a játszótér mellett, ahová kijártam vele, volt egy bolt, ha felírtam egy lapra, hogy mit szeretnék, és megkértem, hogy ugorjon be érte nekem, megtette, a boltos néninek odaadta a lapot, az odaadta az árut, az öcsém jött, a visszajárót a kezembe nyomta, tehát értelemszerűen megcsinálta, amit kértem. Ha kérdeztünk tőle valamit, látszott, hogy érti, bólogatott vagy rázta a fejét, esetleg elmutogatta. Ezért is volt, hogy nem gondoltunk semmi problémára. Szerintem igazából csak "lusta" volt beszélni. A te lányoddal mi a helyzet?

2013. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!