Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A tesom kislánya novemberbe...

A tesom kislánya novemberbe töltötte a 2 évet normális dolog hogy nem tud beszélni? Anya köszi sziaszok és mást nem mond.

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam beszélni 2 évesen sőt lehet kb. 3 évesen kezdtem el, de ma sem vagyok bőbeszédű..
2009. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mindent megért és beszéd nélkül is ki tudja magát fejezni... A beszéd fejlődése nagyon egyéni dolog. Általában azt szokták mondani, hogy ha 3 éves koráig elkezd beszélni, nincs gond. Volt a családban más is, aki későn kezdett beszélni? Sok felnőtt veszi körül a kislányt? Ezek is befolyásolják a beszéd megindulását.
2009. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisöcsém, kb. 3 éves koráig alig akart beszélni, vittél logopédushoz stb. Amint bekerült óvodába, olyan rohamosan fejlődött a beszédkészsége és a szókincse, hogy azóta se lehet lelőni, annyit dumál.

Sokat kell vele beszélgetni, énekelni, mondókás játékot játszani, képes könyvet nézegetni. :)

2009. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

normális,neki így kényelmes,gondolom megérteti magát,nem igényel többet!

Majd a gyerekközösségben megered a nyelve!3 éves kor után azért logopédussal megnézetném,esetleg neurológussal,de addig nem kell aggódni!

Gyógypedagógus anyuka

2009. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Az én kisfiam is ilyen, és a felmenői is ilyenek voltak. (Apa, nagymama, dédnagyapa mind 3 éves koruk körül kezdtek beszélni és elég jól megtanultak :-)))
2009. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt megnyugodnátok, valamit azért elmondanék. Az én kisebbik fiam 10 hónaposan mondta ki az első szót. Nagyon megörültünk. Aztán áttért mutogatásra, mert nagyon gyorsan akart kommunikálni, és így egyszerűbb volt neki, mi meg nem törődtünk különösebben vele, ráhagytuk. 2 évesen egy szakember véletlenül látta, mondtam, nem gáz, hiszen ráérünk 3 éves koráig, ő meg mondta, hogy de igenis probléma. 1 évig otthon próbáltuk kezelni mondókákkal, énekekkel, beszédes játékokkal, nagyon keveset fejlődött, 3 évesen befizettünk egy beszédindításra, és 2 hónap után most ott tartunk, hogy beszél, bár nem szépen, és még mindig tragikus a kiejtése, füle, hallása, minden rendben, láthatóan okos, értelmes, mindent ért. 3 évesen súlyosan megkésett beszédindulást mondtak rá. Szóval miközben hivatalosan 3 év alattival nem is lehetne foglalkozni, az "ej ráérünk arra még" mellett érdemes lenne szakemberrel felvenni a kapcsolatot, és napi 15-20 percet a beszédfejlesztésére koncentrálva foglalkozni vele, lehet, hogy most még elég az anyuka, és nem kell kicsengetni a beszédindítás drága díját. Szakemberek tippeket is tudnak ebben adni.
2009. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.érti amit mi mondunk neki azt megcsinálja sok felnő veszi körbe.
2010. jan. 1. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!