Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szúnyogcsípésre antibiotikum?...

Szúnyogcsípésre antibiotikum? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

a kislányomat jól megcsípte valami, szúnyog, pók. Sajnos ő is olyan,mint az apkája,hogy eléggé felduzzad neki a csípés. Sőt mivel vakarja is, egy kettőből hólyag lesz mint a vízhólyag. Ez ált. hamar kifakad, a helye soká tűnik el :(

Most is így lett, elvittem orvoshoz, hog nézzen rá,és a calcium mellé sumamed antibiotikumot írt fel :(

Valóban szükség van ilyen erős antibiotikum adására?

Mondjuk nem kezdtem el adni neki,mert kicsit túlzásnak tartom, és péntek óta nagyon sokat javult a lába, nem vakarja, nem lett új hólyag.


De azt mondta,hogy legközelebb vigyem rögtön, ha megjelenik a hólyag, és antib. -mal jól kezelhető


2013. aug. 5. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt mondom - biztos lehúznak majd miatta - de ha nem bízol az orvosodban, akkor miért fordulsz hozzá? Inkább itt informálódsz olyan emberektől, akiknek a döntő többségének nincs meg a képzettsége, hogy érdemben hozzászóljon a témához. Hallgass inkább az orvosodra. Ha nem bízol benne, kérdezz másik ORVOST! Én nem kockáztatnám a gyermekem egészségét ilyesmivel.
2013. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Az én kisfiam is allergiás a szúnyog csípésre,nagyon feldagad,és irtó vörös körülötte. Sztem túlzás az antibiotikum!Én még 1-2 napos lázra sem adok neki..nem hogy szúnyog csípésre.Calcium injekciót kap olyankor,amit szájon át kell neki beadnom,plusz Fenistil csepp,napi 3x,és Fenistil kenőcs.Tökéletesen helyre jön tőlük.
2013. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szúnyog szájszervében lehetnek különféle baktériumok, amik csúnya fertőzéseket tudnak okozni. Az orvos ezért adott egy nem szimpla szúnyogcsípésre antibiotikumot. Viszont ha te tudod hogy a gyereked így szokott reagálni a csípésekre akkor ezt az orvossal kellett volna megbeszélned. A kalcium amúgy szart sem ér allergiára, teljesen felelsleges adni. A kolléganőm lánya egy szúnyogcsípés miatt volt 2 hetet kórházban, mert valami trópusi nyavaját kapott miatta. A te orvosod valószínüleg ezt nem akarta kockáztatni.
2013. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg bedörzsölheted zeller zölddel is...
2013. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!