Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek szerint ha egy kisgyerekn...

Ezek szerint ha egy kisgyereknek sárgás az orrváladéka akkor irány orvos és antibiotikum?

Figyelt kérdés
Sürü sárgás volt az orrváladéka ,de nem tudtam hogy olyan lényeges ,ezek szerint ha időben szólok a dokinőnek akkor megusztuk volna csak egy antibiotikus orrcseppel ???
2013. jún. 3. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell antibiotikum, csak ha lázas is. De akkor sem törvényszerű. Kisfiam ha náthás, lázas, sűrű sárga/zöldes orrváladékkel beteg. Nem kap mást csak Nurofen, orrcsepp vagy spray. Egyszerű Nasivint szokta kapni.
2013. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért érdemes elvinni, mert sokszor az orrmelléküregek gyulladásának tünete lehet. Nem minden esetben persze, ezt az orvos azért látja.
2013. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja bocs, csak a kérdés első felére válaszoltam: tehát igen, irány az orvos.

A második: antibiotikumot majd mérlegeli, nem kell feltétlenül, ahogy az első is írta.

2013. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!!
2013. jún. 3. 22:02
 5/6 A kérdező kommentje:

A Nurofent mire adod?

Mert ugy hallottam hogy gyulladáscsökkentő is igaz ez?

2013. jún. 4. 18:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja igen és egy sima háziorvos minden vizsgálat nélkül ugy értem váladékminta nélkül honnan tudja hogy orr vag arcüreggyulladásról van szó!!
2013. jún. 4. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!