Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a dacos gyerkőcö...

Mit csináljak a dacos gyerkőcömmel?

Figyelt kérdés

Őrület ahogy telnek a napjaink,már nap végére lassan eret vágok magamon:-)

20 hónapos a fiam,de mint az örültek én ezt nem értem.Nem az egyik napról a másikra változott meg mert mindig is síros baba volt már amikor a hasamból kibújt,úgy hogy mondhatni edzet vagyok,de ez az időszak,hát nem tudom szavakba önteni.

Első gyerekem,biztos a másodiknál már ezek a dolgok leperegnek rólam,de most már nem bírom! Én mindig próbáltam következetes lenni,foglalkoztam vele,tanítom játszok vele..stb.Most meg olyanokat csinál amitől sírva tudnék fakadni.Csak hogy említsek ezt-azt múltkor betette a villát a mikróba és elindította(most sokakban felmerül a kérdés hogy hogyan,hát oda tolta a széket amíg én beindítottam a mosást)állandóan felmászik a mosogatóhoz és elkezd pancsolni mire beérek a Wc-ből a konyhába Balatont csinált,felmászik a wc-re és állandóan lehúzkodja a vizet,Kompletten kipakolja a hűtőt,és ezeket egy másodperc alatt csinálja.....Ha lecseszem és vöröslő fejjel agyban 30ig elszámolva mondom neki nem szabad!!!!! elfekszik a földön és torka szakadtából üvölt,ilyenkor beviszem a szobába leteszem az ágyba és hagyom 1 perc múlva jön ki kisírt szemekkel akkor meg a szívem szakad meg és kezdi előröl.Most mondjátok meg mi a bánatot csináljak?Olyan érthetetlen,mint ha a falnak beszélnék?Ja és akkor jön át a mindentudó jó fej szomszéd,kérdi Már megint mér sír..? Ha-ha-ha


2013. aug. 5. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Mintha csak a saját fiamat írtad volna le. Ő is pont ilyen volt. Türelem, türelem, türelem. Most még hiába magyarázod el neki a dolgokat, sajnos nem mész vele semmire.

A te fiad is nagyon önálló, próbálj olyan dolgokat kitalálni, amiben tud segíteni, vagy egyedül is tudja csinálni, akkor meglesz a sikerélménye.

Pl. ő csavarhatta le a kupakot a tejes dobozról, beletehette kanállal a kakaót a tejbe, megnyithatta a csapot....stb. Persze először ezek sem mentek simán, de ma már ha felébred korán reggel, elővesz egy poharat, enged bele vizet, megi Nem könnyű, ha a saját dolgodat is meg akarod csinálni, de majd alakul.

2013. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kicsit megtréfált a tapipad, és véletlenül elküldtem. Szóval ha felkel korán, kiszolgálja magát vízzel, és visszafekszik. Önállóan kezeli a dvd lejátszót, segít sütit sütni, tegnap elemet cserélt az autójában...stb. Nagyon ügyes. (3,5 éves) De mire eljutottunk idáig, azt hittem megőszülök. Mostanában mesével motiválható. Mindenhez mesét találok ki. Hiszti még most is van, de alakul. Sok sikert.
2013. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!