Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 éves unokahúgom nem tud...

A 2 éves unokahúgom nem tud beszélni. A "nem" szón kívül semmit nem mond. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a 2 éves unokahúgom valamiért nem beszél, illetve a "nem"-en kívül csak a szavak első szótagját tudja kimondani. Tegnap levittem a játszótérre, és odament minden gyerekhez, a "nem"-et ismételgetve. Egyszerűen elzavarta őket! Ezután leült, és figyelte hogyan játszanak a többiek. Mindent ért egyébként, csak válaszolni nem tud. Látszik rajta, hogy nagyon szenved ettől. Én, mint nagynéni tehetek érte egyáltalán valamit?

Azt elfelejtettem írni fentebb, hogy most született meg a kistestvér, aki 1 hónapos. Azóta a 2 éves hisztisebb, akaratosabb, de szereti a húgocskáját. Előre is köszi a válaszokat/tanácsokat!



2013. aug. 6. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne aggódd túl:)

A "nem" általában az első szó amit megtanulnak és imádják ismételgetni:)))

A beszédfejlődés nem jelent semmit, kinél előbb, kinél később jön.

Persze, h szendved, hisz akar vmit, de nem tudja kifejezni még magát.

Az én nagyobbik fiam még 3 évesen is alig alig beszélt.

A kisöccse már most is szebben, másfél éves kora körül kezdett beszélni.(Most 3 éves).

A nagy már 7, semmi baja, gyakorlatilag mióta megtanult bezsélni be ne áll a szája, még a wc-n is énekel, dumál, teljesnen mindegy miről:) Ne aggódj, siettetni nem tudod, majd kialakul:)Türelem:)

2013. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagos és normális, amit leírtál. A legtöbb gyereknek az első szava a "nem". Be fog indulni majd a beszéde (a 3 éves kor a határ).
2013. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!