Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tiszta az olasz (jesolo)...

Tiszta az olasz (jesolo) tengerpart egy három évesnek? Nemsokára megyünk, és tartok tőle nehogy bekapjon valamit.

Figyelt kérdés
Azért írom ezt, mert a balatoni fürdőzésekről minden második ismerősöm betegen hozza haza a gyerekét. Vagy hasmenés-hányás, vagy egyéb vírus. Meleg a víz, szaporodnak benne a kórokozók. De azért a tengervíz nem ilyen vészes, ugye? remélem....

2013. aug. 11. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Mi egyszer, voltunk Jesolóban, soha többet.

Akkor nagyon nagy mocsok volt a parton, helyekben álltak a cigik, flakonok, egyéb szemét.

Sajnos nagyon sok tahó megy oda nyaralni:(

Aztán lehet, hogy szerencsétlen helyen voltunk,de inkább a sziklás részekre megyünk, az tisztább.


A tenger vize nem fertőzött, attól ne félj, csak a part koszos.:(

2013. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3 évesen még bekapja a földön lévő dolgokat?
2013. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
En harom eve szeptember elejen voltam, szep tiszta volt a tenger es a part is, csak nehany turista volt mar akkor ott, lehet ezert
2013. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A bibione-i tengerpartot tisztán tartják, az én 3 éves kislányom már négyszer volt ott, és teljesen egészségesen jöttünk haza mindannyiszor.

Jesolo-ról nincs konkrét tapasztalatom, azt gondolnám, hogy az is ugyanúgy rendben van, mint más észak-olaszországi üdülőhely.

A tengervíz pedig nagyon jó! :-)

2013. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A tengervízben a magas sótartalom miatt nem nagyon élnek meg a kórokozók, ilyen szempontból jobb mint az édes vizű tavak. Az hogy a parton esetleg szemét van az már más tészta...

A Balatonon egyébként én még sosem szedtem össze semmilyen betegséget, pedig 2 éves korom óta minden nyáron nagyon sokszor fürödtem benne, most 30 vagyok... Sőt terhesen is egyszer fürödtem benne.

1,5 évesem is már kétszer fürdött Balcsiban és nem kapott el semmit.

2013. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. örülök ha nem fertőző :) lehet hogy én túlzom el, de a Balatonban ilyenkor több hét meleg után már nem merném megfürdetni. EGyik ismerősöm kislánya is épp kórházban van, egy jó kis balatoni vírussal. De a tengerpart talán nem ilyen.

NEm vesz a szájában dolgokat , már egy évesen sem csinálta szerencsére. Úgy értettem hogy bekap valami vírust, vagy bacit. :)

2013. aug. 11. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi többször voltunk már Jesolon nyaralni, de sosem volt semmi probléma. Az egész gyerekkorom nyarait a Balatonon töltöttem, de sosem kaptam el semmit, szóval én ilyenről még nem hallottam...
2013. aug. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd kislánya bárhol összeszedhette azt a vírust, akár egy boltban, játszótéren...
2013. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
kösz, de nemcsak egy ismerősöm gyereke jött haza az utóbbi időben a Balatonról betegen...
2013. aug. 12. 15:01
 10/14 anonim ***** válasza:

akkor ne menjetek sehova mert bárhol elkaphat valami fertőzést...

a kisgyerekek egyébként bárhol könnyen elkapnak valamit pont az új környezet miatt és amiatt, hogy még nem ellenálló a szervezetük.

külföldön nehezebb, ha ott lesz beteg

2013. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!