Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem lehet felfogni,...

Miért nem lehet felfogni, hogy nem akarok sem gyereket, sem családot?!

Figyelt kérdés

Nemsoká 20 éves leszek, és többször jött fel a téma, néha csak úgy a 'vicc' kedvéért, mostanában viszont volt 1-2 hevesebb szóváltásom is a szüleimmel, főként anyával, mivel valahogy szóba került a téma és megmondtam ismételten századjára, hogy nem akarok gyereket, se családot, ha tetszik nekik, ha nem. Erre jött a szöveg, hogy mi lett volna ha mi is így álltunk volna hozzá anno, meg ők szeretnének unokát és hogy ilyen az élet..

Nem ezek a visszamaradott, 'márpedig akkor is szülni kell gyereket, mert ez a hagyomány' típusú szüleim vannak, de én már kiskorom óta mondogatom, hogy nem akarok gyereket és ez még most is így van és így is lesz.

A környezetemben sokan akadnak ki ezen, hogy mégis miért állok így ehhez a témához, hisz ismernek évek óta, és tudják ők is, hogy mindig mondtam, hogy nem kell gyerek, és egyre inkább nem értik.

Nekem viszont ebből már marhára elegem van, mindig azt hallgatni, hogy 'Jajj később úgyis megváltozik a véleményed' meg 'A gyerek fontos és blablabla..' Miért nem lehet megérteni, hogy nekem NEM kell gyerek, ez az én életem, az én döntésem, és ez akkor sem fog megváltozni, ha 3x fejre állnak. Nem lehetünk egyformák, és nem is vagyunk, elhiszem hogy ők szeretnének unokát, de én a hátam közepére nem kívánok egy gyereket, és szeretném ha végre képesek lennének felfogni, mint a szüleim, mint az idősebb ismerősök.

Titeket is nyaggatnak ilyenekkel?... Mit kezdjek velük, már nagyon idegesít komolyan.


2013. aug. 14. 03:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Majd légyszíves és akkor nyilatkozz ilyen könnyedén, amikor folyton ezzel baszogatnak, és már bocs de az én idegrendszerem és türelmem is véges, elmondhatom nekik 6 nyelven is, hogy hagyjanak a témával, mégsem értik, mondhatok nekik akármit, arra is lesz valami ellenválaszuk..
2013. aug. 14. 22:28
 12/13 anonim ***** válasza:
Engem is ezzel a kérdéssel bombázott a fél rokonság, de mivel nem érdekelt a téma, nem is voltam hajlandó idegesíteni magam rajta. Vessél be te is beszédtémákat, hogy mással foglalkozzanak. Nem kell megsértődni, mert őszinte voltam.
2013. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Teljesen igazad van, ha nem akarsz, hát nem akarsz, a te döntésed. És igen bunkók, hogy ezzel baszogatnak állandóan, dehát a társadalom már csak ilyen. Ha hapsi lennél, senki sem lepődne meg, h nem akarsz gyereket 20 évesen, sőt még helyeselnék is. De te nem vagy hapsi. Ennyire undorítóan működnek az emberek.


Én azt tanácsolom neked, hogy NAGYON körültekintően védekezz. Tuti megoldást válassz. Érted, miért mondom!? :) Fölösleges a nyakadba venni hatalmas lelki terheket és cipelni egy életen át. Legyél vidám és szabad. Aztán meglátod, mit produkál az élet.

2013. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!