Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pánikrohamot kapok, ha a...

Pánikrohamot kapok, ha a kisfiamnak hőemelkedése vagy bármi baja van. Tudom nem normális, van így még valaki?

Figyelt kérdés
Közvetlen környezetembe 2 baba halt meg. Az egyik agyhártyagyulladásban,a másik pedig 1 hetes pici babaként. Azóta rettegek mindentől. A kisfiamnak szájfertőzése volt nem rég,ami lázzal és kiütésekkel jár. Az agyhártyagyulladásnak is ezek a jelei. Sajnos ilyenkor olyan szinten bepánikolok hogy hányingerem van,gyomoridegem,remegek, szédülök,nem kapok levegőt,hisztizek dührohamot kapok egyben. Tudom nem normális,de mit tehetnék? Egyszerűen belebetegszem már a hőemelkedésbe is. Köszönöm a válaszokat. Jelezem nem vagyok sem depis sem bolond,csak nagyon megviselt a 2 haláleset és azóta rettegek
2013. aug. 14. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nezd szerintem senki sem boldog, ha a gyermeke beteg. Fuggetlen, hogy mennyire es milyen beteg.

A kornyezeti hatasok is tudnak sokkolok lenni, de mint minden helyzetre, erre is igaz, hogy a szuloknek higgadtnak kell maradniuk. Ellenkezo esetben meg arthat is a gyermeknek.

A betegseget nem lehet kivedeni. Egy full egezseges eletmodot elo ember is leet halalos beteg. Nem szabad gorcsoni azon, mi lesz, ha 40 fokos laza lesz a gyereknek?!??

Berakod hutofurdozni, ha nem megy lejjebb a ho, lazcsillapito kup vagy szirup es irany az orvos vagy hivod a mentoket.

Esznel kell lenni, mert van olyan helyzet, ahol minden perc szamit. Attol pedig nem oldod meg a helyzetet -mar boxs, nyers leszek -, hovy egy hisztis, hu+ye pitsakent elkezdesz nyavajogni. A gyerek.eveles nem csak a mokarol szol.

2013. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem iszonyú parás én egyáltalán nem. Egyszerűen nem hiszem el hogy baj lehet, talán mert a környezetemben nem történt semmilyen súlyos eset. A párom viszont képes lett volna éjjel kórházba vinni a gyereket amikor készült kitörni az első foga és azóta is bepánikol mindentől.

De néha nem bánom hogy ilyen, mert utólag mindig belátom, hogy jobb feleslegesen izgulni és feleslegesen orvoshoz vinni, mert a múltkor mi is orvoshoz vittük a gyereket mert egyszer behányt. Az orvos azt mondta jól tettük, mert akár agyhártyagyulladás előjele is lehet. Ha rajtam múlt volna ennyivel nem vittem volna orvoshoz, a párom viszont ragaszkodott hozzá.

2013. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Egyszerűen csak nincs semmilyen tűrőképességed,rendesen elkényeztethettek.

Az én fiamnak volt 5 műtéte (2-szer a szemét műtötték),szívbeteg,rengeteg szívritmuszavara,százezer balesete,amik halállal is végződhettek volna.És én egyszer sem pánikoltam be.

2013. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz, én egészségügyben dolgozom, kerülök olyan helyzetekbe, hogy hirtelen kell dönteni, és ellátni beteget, és megy is. De ha a gyerekkel van valami, az engem is kiborít a rutin ellenére. Amikor helyzet van, meg kell próbálni nem gondolni a legrosszabb eshetőségekre, és csak a helyzetre koncentrálni. Ne engedd el a fantáziád, mindig abból van a baj. Minden lehetséges helyzetet használj ki ennek gyakorlására, és gondolj arra, hogy most lehetőséget kaptál legyőzni a fóbiádat, egy valójában apró probléma kapcsán mint egy köhögős vagy lázas betegség, amiből bizony lesz elég. Ha nem sikerül ebben fejlődnöd, az a gyerek kárára fog válni (eltanulja majd, hogy pánikoljon az apróságtól is), neked kell példát mutatnod, hogy miként birkózzon meg a nehézségekkel, ez a szülői feladatod része. Agykontrollozz ha van rá mód, relaxációs technikák tanulására kiváló, és a "három ujj technika" révén bármilyen nehéz helyzetben használhatod. Én abban is hiszek, hogy nincsenek véletlenek, és hogy semmi nem fog történni a gyerekemmel és velem, ami nem kell hogy megtörténjen. Valahogy bízok a jó sorsunkban. Remélem tudtam segíteni.
2013. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elkényeztetett vagyok azért mert meghalt 2 baba a közvetlen közelembe és félek ha a kisfiam beteg ? Te nem vagy az az a lényeg ... Szánalmas válaszolók,komolyan mondom,hogy nem ismerik az embert és látatlanul ítélkeznek ... Nem pánikoltál be a műtétnél? Nincs benned felelősségérzet? Az is marha ha valaki nem aggódik a gyereke miatt ... Talán én jobban kötődöm a gyerekemhez és jobban féltem mint te ... Nekem van egy 8 éves lányom is,sose fordult meg a fejembe hogy így pánikoljak mint most hogy a 2 baba meghalt ... Mindig féltem minden betegségtől,de most már majdnem elájulok a félelemtől ha a kicsi beteg. A nagynál is aggódom,de ő már tud vigyázni,hogy ne szedjen össze semmit
2013. aug. 15. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!