Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek az ellen, hogy a...

Mit tehetek az ellen, hogy a jól nevelt, tisztelettudó gyermekem 1 hónap leforgása alatt ne válljon ennek ellenkezőjévé?

Figyelt kérdés
Az ismerősöm beadta oviba a gyerekét. Szerencsétlenségére a pici olyan mocskos szájú cigánygyerekekkel jár együtt, hogy cirka 1 hónap alatt olyan szavakat, mondatokat tanult el, mint például a b@zd meg, sz@pjál le, f@szomat,és társaik. Szegény teljesen kiborult. Arról nem is beszélve, hogy hiába az óvónő, mert mindent ő sem hall és lát. Hiába szól azoknak a gyerekeknek, és azok szüleinek mert hát velük nem lehet beszélni. Én tuti nem adom abba az óvodába, de hogyan kerülhetem el ezt? Olyan nagy gonddal nevelem a gyerekemet, ez egy rémálom lenne!!!( Kifogja venni abból az oviból, de hát már késő)
2009. okt. 28. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

sajnos el nem kerülheted csak próbálod neki magyarázni hogy anya sem beszél ilyen csúnyán, aztán egy idő után úgyis megérti

ja és az élettől nem tudod megvédeni

buszon vonaton utcán stb stb úgyis fogja hallani

csak ha nagyobb lesz akkor tudni fogja hogy ez butaság

ennyi

2009. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze nem is akarom óvni mindentől, de mégiscsak gáz, ha egy 4 éves gyerek ilyen szavakat használ.
2009. okt. 28. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze gáz, de nem tudsz tenni ellene. Csak max, hogy folyamatosan magyarázod neki hogy ezek nem szép szavak és nem használjuk őket.

Aki ezt hozza otthonról azzal nem lehet mit tenni. Megváltoztatni csak a szülei tudnák, de nem fogják.... sajnos.

2009. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az alap káromkodás-készletét mindenki az oviban szedi össze. Később kinövi, ha otthon ti nem így beszéltek. Aztán jobb esetben ez nem kezdődik elölről kamasz korban.

Persze tudom, hogy ez rossz, pláne, ha mások előtt is ilyet mond a jólnevelt gyermekünk, nekem is égne a fejem, meg rossz hallani, ha egy okos kicsi gyerek ilyet mondd. De szerintem ez nem nagyon kerülhető el. Én is annak idején beégettem a szüleimet a legalkalmatlanabb pillanatban, amikor előadtam egy oviban tanult disznó mondókát (nem az óvónéniktől tanultam persze), aminek a jelentését nem is értettem, csak tudtam, hogy csúnya. Mindezt anyám új főnöke előtt :) De nem lettem egy mocskosszájú felnőtt.

2009. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!