Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt kaphat...

Mennyi idő alatt kaphat napszúrást egy kisgyerek? (3,5 éves)

Figyelt kérdés

Tegnap indultunk Bp-ről Zalakarosra hosszú hétvégére.

Megálltunk Balatonbogláron, megnézni a partot, persze a gyerkőc rögtön célba vette a vizet, úgyhogy kb fél - háromnegyed órát pancsolt a vízben 2-3 óra között. Kalap nem volt rajta. Annyira nagy meleg se volt 27 fokot mutatott a kocsi hőmérője. Rajtam fekete ruha volt, szintén napon voltam, de nem éreztem, hogy nagyon égetne a nap.

Éjjel kettő körül felébredt, azt mondta fáj hátul a feje, elkezdett nyűglődni és később hányt is egyet. Utána viszont láthatóan jobban érezte magát mert reggelig aludt szépen.

Most kérdeztem tőle, hogy jól van-e, fáj e valamije? Azt mondta nem. De mikor konkrétan a fejét kérdeztem, akkor már azt mondta az fáj...

Látszólag jó kedve van, nem bágyadt.

Nem tudom eldönteni, hogy napszúrás vagy csak esetleg valami gyomor rontás, mert délután is sokat pukizott, meg most reggel is, és elég szagosokat. De ugyanazokat ettük mi is, és nekünk nincs bajunk.

Vagy esetleg vizet nyelhetett itt a hotel medencéjében.

Ti mire gondolnátok?


Ja, éjjel a hányás után adtam neki Normafloret.



2013. aug. 17. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Napszúrás igazából nem attól van, hogy megsüt a nap, ha nem a túlzott folyadék vesztés miatt, ha sok folyadékot iszol nagy eséllyel a napszúrás is elkerülhető a legtikasztóbb melegben is. Nem hiszem, hogy napszúrást kapott. Inkább a medence vízéből ihatott, az étel volt számára szokatlan amit evett, bacit/vírust kapott, környezet változás okozta/okozza a hányást fejfájást.
2013. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Az étel olyan dolog, hogy nektek nem árt, de neki árthat. Ahogy pl. egyik embernek semmi baja ha össze vissza eszik valamit, a másik ember pedig még akkor is hasmenést kap ha krumplipürét eszik barackkal.
2013. aug. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 45 perc alatt nem kaphat napszúrást, főleg ha ivott is azért.

Valószínű valami vírust szedett össze a medencében.

2013. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem a nap,hanem a medence vize a ludas,vagy a kaja

az egy dolog,hogy nektek semmi bajotok tőle,lehet neki igen

2013. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez biztosan nem napszúrás, hanem valamilyen kórokozó, ahogyan előttem is írták! Gondolj bele, ha otthon lett volna ugyanennyit kint játszani, (valószínűleg volt már ilyen), semmi baja sem lett volna. Ez pedig egyértelmű tünet lehet: "délután is sokat pukizott, meg most reggel is, és elég szagosokat".

Jól tetted, hogy adtál Normaflore-t, add neki még pár napig akkor is, ha már nem hány. És rengeteg folyadékot.

Jobbulást kívánok!

2013. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik nem volt semmi komoly, mert azóta nem hányt egyszer se, széklete rendben van, és a fejét se fájlalja. Élvezi a nyaralást :)
2013. aug. 18. 10:48
 7/7 anonim ***** válasza:
De jó! Erős immunrendszere van, bármi okozta is a bajt, máris túl van rajta! Örülök, hogy írtál, és jó pihit nektek! :)
2013. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!