Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munkakeresés Gyed után, hogyan?

Munkakeresés Gyed után, hogyan?

Figyelt kérdés
Anyukák, akik nem tudnak visszamenni a munkahelyükre dolgozni, tehát új állást kell keresni, az önéletrajzotokba beírjátok, hogy van gyermek is? Én beírom, ez teljesen természetes, de úgy hallom, olyan is előfordul, hogy az anyuka nem írja be. Ez szerintem nem teljesen korrekt. Viszont valamilyen szinten őket is megértem, mert sokszor egy kisgyermekes már az első interjúig sem jut el:( De akkor sem jó megoldás, szerintem. Ti mit gondoltok? Hogy csináljátok?
2013. aug. 17. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A munkaadónak sem kell nagy ész, hogy kitalálja miért nem volt semmi munkája 2-3 évig a nőnek.

Én beleírnám, hogy adott időben gyed-en voltam.

2013. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt munkahelyed a gyed alatt, akkor értelemszerűen úgy kell beírni az önéletrajzba, hogy pl. 2006-2013 XY Kft, így igazából nincs hová beírni a gyed-et :)

Az enyém így van és mivel a családi állapotom sincs benne, a gyerekeket sem írtam bele.

2013. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Oké persze, de interjú alatt is rákérdezhet. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem felesleges titkolni, nekem elég ellenszenves lenne az a dolgozó aki már az első nap "átakar verni"
2013. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól, hogy nem tünteted fel az önéletrajzodban, hogy anya vagy, még nem versz át senkit.
2013. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Még a munkaszerződés aláírásakor kiderül, hogy van gyermek, mert a családi adókedvezmény, és a gyermekek után járó szabi csak így vehető igénybe. Én sosem titkoltam. Azon a munkahelyen, ahol nem kellek gyerekestül, nos ott én nem is szeretnék dolgozni. :)
2013. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így van, egyetértek az utolsó válaszolóval. Na meg egyébként is kiderülne, ha ne adj Isten beteg a gyerek és pont nincs mama/apa, akire rá lehetne bízni, otthon kell maradni vele..
2013. aug. 17. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell beírni, nekem ezt fejvadász mondta.

Az állásinterjún viszont el kell mondani.

Ha szimpatikus vagy, akkor felvehetnek. Viszont ha beírod az önéletrajzba, be sem hívnak.

És ezzel nem hazudsz, mivel a GYED alatt a munkaviszonyod nem szűnik meg, csupán passzív állományba kerülsz. Ezt nekem senki nem tette szóvá állásinterjún, hogy átvertem volna bárkit.

Viszont az, hogy hány és mekkora gyerekeid vannak nem a szakmai önéletrajzod része, tehát nem kell beírni.

Én szimplán így írtam be:

2004-2013: XY cég

És kb. a második kérdés úgyis az lesz, hogy miért jött el a cégtől. Erre megmondtam, hogy GYED-ről mentem volna vissza, és nem volt meg a helyem. A jelenlegi munkahelyemen csak annyit kérdeztek, hogy mit csinálok, ha beteg a gyerek, mondtam, hogy nagymama, nem is feszegették tovább, felvettek.

2013. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én eddig beírtam, kényszerűségből, nem volt folyamatos a munkaviszonyom, lejárt a szerződésem a szülés előtt, abból meg ha azt látják, hogy 3 és fél éve nem volt munkahelyem úgyis gondolják, hogy valami ilyesmi van a dologban.

Most azon gondolkodom, hogy mégis ki kellene venni, mert eddig sehova sem hívtak be interjúra, csak azt nem tudom mivel lehetne szépíteni rajta, hogy ne legyen ekkora lyuk benne.

2013. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!