Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri konfliktus, mumus...

Játszótéri konfliktus, mumus lesz a fiam? Hosszú.

Figyelt kérdés
Van egy ötéves és egy hároméves fiam. A kicsi általában a hintában van, és mikor lököm, fél szemem a nagyon van. Nem engedem csuszdán felfelé mászni, bent biciklizni stb. Szóval igyekszem figyelni hogy ne zavarjunk másokat. Két eset történt a héten és nem tudom hogyan álljak a dolgokhoz. A nagy felmászott egyik alacsony ház tetejére hozzá teszem ott tanulta más fiúktól. Soha nem ugrott le róla, tiltom neki, csak hátul lemaszni szabad. Mire odaléptem egy terhes anya már undok hangsúllyal osztotta, hogy mit képzel, az ő tündi lánya a házban játszik és rá fog ugrani. Nem írom le miket mondott. A lényeg, mentem oda, csak ki kellett vennem a kicsit a hintaból. Miért nem nekem szólt? Miért esik neki a gyereknek. Szépen is mondhatta volna. " nem úgy nézel ku mint aki nem ugrik" stb. Azóta nem mászhat fel a fiam, csak ha üres a házikó, megbeszéltük én és a fiam. Miért kellett bunkónak lenni? Az ő gyereke is lesz nagy, ha meg porcelán gyereke van minek jön le? Én hibám? Nem vagyok padon ülős anya ezért bánt. Kicsit magasabb hangon megkértem az anyukát, nekem szóljon ha nem látnám mit csinál, majd én nevelem. Erre ő:"nem úgy néz ki". Ráhagytam. Mai eset: két éves fiú a lipikókán, rugós fajt, fiam a nagy felül szembe, anyuka visit ahogy a súlytól, nem a fiam ugrált rajta ez fizika, lement és az ő fia meg ugye fel, visit, hogy vigyázz már, nem látod hogy ő még kicsi stb. Nem épp kedvesen. Kicsivel a hintától oda mentem, levettem a gyerekem, higgadt voltam és mondtam bocsánat, biztosan nem szándékos volt, hogy ha fiam megijesztette. De nem sírt a gyereke stb. Mondta semmi gond. Alig lépek vissza a hintahoz, rakom bele a kicsit, hallom megint a fiammal van gond. Második anyuka zokon vette, hogy fiam kivette a gyereke kezéből a pálcát, kivitte és eldobta. Mondom, nem bántani akarta a fiát, csak mi úgy neveljük a bot veszélyes, az öccsetől is elveszi, hát jót akart. "de legalább ha szólok is neki, akkor ne venné el" mondja ő. Jó. Nem szólok. Visszahozzuk a botot a fiának, ami egyébként jó méteres volt, visszaadjuk, nehogy sérüljon a gyereke porcelán lelke, a "gonosz" fiam miatt. Erre rá egy percre odalép a fiúhoz az anyja, elveszi a botot és eldobja, mert veszélyes.... Na. No komment. Hogyan kezeljem az olyan kisgyerekeseket, akik minden lépését őrzik porcelán babájuknak, és a fiamon csapják le ha rossz napjuk van? Vagy tényleg én vagyok link szülő és a fiam lesz a helyi mumus? Mit tudnék helyesen cselekedni, mondani ilyen szitukban?
2013. aug. 17. 22:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha kicsit zavaros lett! És bocsánat a helyesírási hibákért.
2013. aug. 17. 22:54
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Második konfliktust nem nagyon értettem,de azért ha mindenki ránk szól akkor én elgondolkoznék,hogy talán velünk van a baj és nem mindenki másban.
2013. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudsz egy másik közösséget/játszót keresni??

Nálunk hasonló a szitu csak egy én egy majdnem 3 évessel és egy 9 hónapossal megyek a játszóra....a nagy valahogy mindig belekeveredik a hülyeségekbe,és nem tudok folyton a nyomában lenni,főleg hogy van hogy szoptatok...de nálunk a legtöbb szülő jófej,rugalmas!

De ismerem amiről írsz és legszívesebben mindig mondanám, hogy "várjuk már meg mire a te gyereked ebbe a korba lesz,utána beszéljünk..." Én fiam sem akar rosszat,soha nem bánt senki,csak éppen rúgja a port,hadonászik néha és nagyon szereti a rugós libikókát, és nem érdekli,ha éppen kisebb ül a másik oldalon...én is mindig rohanok,mikor látom,hogy elkezdi lökni..

2013. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Köszönjük hogy megosztod velünk a mindennapjaidat és a problémáidat, értékeljük, de ez nem egy blog.
2013. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Hú, én előre rettegek a játszótéri tapasztalatoktól, már most lesem, mikor szoktak legkevesebben lenni, épp az ilyenek miatt. Őszintén szólva, én a helyedben keresnék másik játszóteret, ha van a közelben.

Vissza is vághattál volna, hogy minek enged a mami minden koszos botot felvenni a földről, a másiknak, a terhes maminak meg, hogy őt is megnevelhette volna az anyja annak idején némi jó modorra például.

Az ilyenek különben, akik otthon nagy ívben lekhm, mit csinál a gyerek, hogy nevelődik, ez csak a játszótéri színjáték.

2013. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
kedves első,ez nem feltétlen igaz!!!tényleg vannak pici gyerekes szülők,akik a bolhából is elefántot csinálnak!!
2013. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a játszótér, szerintem válassz magatoknak másikat.

Nem jellemző, hogy pár napon belül ennyi konfliktus legyen egy helyen szerintem.

2013. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Nem mindenki szól ránk, ennyi konfliktusom volt eddig, hiszen évek óta játszizunk, de ez a két alkalom elgondolkodtatott. De mit csináljak? Ez a kedvenc játszink, és ha a kicsi hintazik nem állhatok a nagy felett, és nem is lenne az jó a gyereknek. Akkor vágjak vissza, vagy hagyjam rá az ilyenre? Mivel mutatok jó példát a fiúknak? Azt sem akarom hogy vitát tanuljon, de azt sem, hogy azt higgye cserben hagyom...
2013. aug. 17. 23:07
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok nagyobb gyerekes nem szól rá a sajátjára. De én igen! Ezért nem értem. Én mindig anyákat kérek meg normális hangon, hogy szóljon a gyereknek. Én idegen gyereket sose bántanék. Sajátot se természetesen.
2013. aug. 17. 23:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, én sem padon ülős fajta vagyok, de előfordul, hogy magyarázkodnom kell, mert mások másképp gondolkodnak és nevelnek. Szerintem ne vedd annyira magadra, ha eddig ilyen nem volt, akkor ez véletlen "halmozódás", pont ilyeneket fogtál ki. Ők is túlreagálták, talán te is érzékenyebb vagy. De szerintem sem volt igazuk leírásod alapján. Front is van, kerüld el az ilyen szülőket mostanában. Nálunk meg most nagyon sok az irigy gyerek, főleg a lányok, ami meg nekem szörnyen szokatlan, mert a lányom és a fiam is jószívű, mindent szívesen kölcsönad, mindegy, ez van. Mások az emberek...
2013. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!