Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri konfliktus, mumus...

Játszótéri konfliktus, mumus lesz a fiam? Hosszú.

Figyelt kérdés
Van egy ötéves és egy hároméves fiam. A kicsi általában a hintában van, és mikor lököm, fél szemem a nagyon van. Nem engedem csuszdán felfelé mászni, bent biciklizni stb. Szóval igyekszem figyelni hogy ne zavarjunk másokat. Két eset történt a héten és nem tudom hogyan álljak a dolgokhoz. A nagy felmászott egyik alacsony ház tetejére hozzá teszem ott tanulta más fiúktól. Soha nem ugrott le róla, tiltom neki, csak hátul lemaszni szabad. Mire odaléptem egy terhes anya már undok hangsúllyal osztotta, hogy mit képzel, az ő tündi lánya a házban játszik és rá fog ugrani. Nem írom le miket mondott. A lényeg, mentem oda, csak ki kellett vennem a kicsit a hintaból. Miért nem nekem szólt? Miért esik neki a gyereknek. Szépen is mondhatta volna. " nem úgy nézel ku mint aki nem ugrik" stb. Azóta nem mászhat fel a fiam, csak ha üres a házikó, megbeszéltük én és a fiam. Miért kellett bunkónak lenni? Az ő gyereke is lesz nagy, ha meg porcelán gyereke van minek jön le? Én hibám? Nem vagyok padon ülős anya ezért bánt. Kicsit magasabb hangon megkértem az anyukát, nekem szóljon ha nem látnám mit csinál, majd én nevelem. Erre ő:"nem úgy néz ki". Ráhagytam. Mai eset: két éves fiú a lipikókán, rugós fajt, fiam a nagy felül szembe, anyuka visit ahogy a súlytól, nem a fiam ugrált rajta ez fizika, lement és az ő fia meg ugye fel, visit, hogy vigyázz már, nem látod hogy ő még kicsi stb. Nem épp kedvesen. Kicsivel a hintától oda mentem, levettem a gyerekem, higgadt voltam és mondtam bocsánat, biztosan nem szándékos volt, hogy ha fiam megijesztette. De nem sírt a gyereke stb. Mondta semmi gond. Alig lépek vissza a hintahoz, rakom bele a kicsit, hallom megint a fiammal van gond. Második anyuka zokon vette, hogy fiam kivette a gyereke kezéből a pálcát, kivitte és eldobta. Mondom, nem bántani akarta a fiát, csak mi úgy neveljük a bot veszélyes, az öccsetől is elveszi, hát jót akart. "de legalább ha szólok is neki, akkor ne venné el" mondja ő. Jó. Nem szólok. Visszahozzuk a botot a fiának, ami egyébként jó méteres volt, visszaadjuk, nehogy sérüljon a gyereke porcelán lelke, a "gonosz" fiam miatt. Erre rá egy percre odalép a fiúhoz az anyja, elveszi a botot és eldobja, mert veszélyes.... Na. No komment. Hogyan kezeljem az olyan kisgyerekeseket, akik minden lépését őrzik porcelán babájuknak, és a fiamon csapják le ha rossz napjuk van? Vagy tényleg én vagyok link szülő és a fiam lesz a helyi mumus? Mit tudnék helyesen cselekedni, mondani ilyen szitukban?
2013. aug. 17. 22:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló történetem van csak mi a dokinál voltunk több gyerek, több szülő. Minden gyereknek az ízületével van baj, leginkább a lábukkal. Kisfiam játszott a többi gyerekkel,, nincs is baj ezzel, hisz általában sokat kell várni hiába van időpont. Egyszer csak az egyik kislány elkezdett direkt erősen rátaposni a fiam lábfejére egymás után többször. Kisfiam kérte h ne csinálja, mert fáj neki alapból a lába. Kislány csak csinálta. Kislány az anyukájával, a nagyijával és a 1-2 évvel idősebb nővérével volt. Nagyi szólt neki 1x, 2x, 5x, de minden kérés után jól megtaposta a gyerekem lábát. Eddig nem szóltam, de ment az agyvizem feljebb. Utána mondom ilyen nincs, odamentem és kértem a kislányt h ne csinálja, mert fáj neki és rád szólt már a nagyid. Gondolj csak bele neked is fáj a lábad és neki is és hogy most így megtaposod csak még jobban fog neki fájni, kérlek ne csináld. Erre a nagyija rám förmedt, h majd Én rászólok jó, majd Én elintézem. Na itt elszállt az agyam, mert nem kiabáltam, nem voltam durva a kislánnyal, hisz eleve nem az Én gyerekem, rendelőben vagyunk, több gyerek, szülő is van és amúgy sem szokásom veszekedni. Szóval a nagyi reakciójára az volt a válaszom, hogy nem úgy veszem észre mint aki a helyzet magaslatán van. Erre kézen fogtam a fiamat és vissza ültünk a padra. Kb. 5 perc után a kislány nővérkéje elkezdett kukucsosat játszani a fiammal, szépen el is voltak fél percig erre hallom, hogy a drága nagyi rászól a lányra, hogy gyere onnan ne játssz vele. Szegény lányka búsan visszaült a padra. Na itt már mindenki nézett h mi van ezzel a nagyival? Kisfiam is csak szólongatta a lánykát hívta játszani, mire ő halkan súgta h nem mehetek. Mondom hangosan a fiamnak, hogy kicsim gyere ide, mert a lányka nagyija nem engedi, h játszatok. Kisfiam innen kezdve talált másik játszópajtást, a másik két lányka meg végig a padon kellett h üljenek. Mikor a nagyi elugrott a büfébe picit játszottak a többiekkel, de amint látták visszafelé jönni azonnal vissza ültek. Sajnáltam nagyon a gyerekeket!
2013. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező

a második anyukának volt igaza mien jogon vette el a fiad másik gyerek kezéböl a botot ,értem én hogy jót akart de akkor sem vesszük ki más kezéből a dolgokat,jogosan szolt rá az anyuka a fiadra ,az nem rád tartozik hogy miután vissza adtátok a kisfiúnak a botot anyukája később elvette ,a saját gyereke kezéböl .

2013. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, előző! Nem az a kérdés, hogy az adott helyzetben jól tette-e a kisfiú, hogy elveszi a más játékát, (nyilván nem, ezt írta is a kérdező, ezt próbálta elmagyarázni a másik anyunak...), a kérdés az, hogy miért nem az anyukának szólnak, hanem a kisgyereket neveli. Egyébként vészhelyzetben (!) én sem az anyukának szólok, hanem azonnal a a gyerekre (egyrészt többnyire fogalmam sincs hol az anyja és ki az, mert általában csak akkor van nagyobb probléma, ha anyu trécsel valahol), mielőtt kiverné a sajátom szemét egy kővel mondjuk, de ilyen helyzetben azért másról van szó. A kérdező is írta, hogy figyel a gyerekre és rá is szokott szólni.
2013. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Másik játszira járunk egyelőre. Itt nincs baj, csak nem olyan jók a játékok sem... Várok még tapasztalatokat.
2013. aug. 21. 14:54
 15/15 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy azért csinálja a fiad ezeket a megnyilvánulásait, mert így akarja felhívni magára a figyelmedet, ugyanis te többet foglalkozol a játszón a kicsivel.
2014. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!