Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok "zsarolni" gyermeket...

Szoktátok "zsarolni" gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok rá büszke, utálom ezért magamat, de van, hogy sehogy máshogy nem lehet elérni nála valamit. Pl ha nincs kedve eljönni velem boltba, akkor ígérem, hogy kap vmi apróságot. Sosem szokott követelőzni, nem hisztizik, hogy vegyek meg neki ezt vagy azt. De itthon nem akar készülődni, stb, és ilyenkor beígérem. Vagy a múltkor mesét szeretett volna nézni, de én meg rá akartam próbálni egy pulcsit, hogy jó méretet vettem-e neki. Ő persze nem akarta felvenni. És addig nem kapcsoltam be a mesét, amíg fel nem vette a pulcsit. Ilyenekre gondolok...

2,5 éves kislány


2013. aug. 18. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Tanya Byron: Kis angyalkák könyvét olvasd el. Sok hasznos tanáccsot találsz az ilyen "problmmákra" :)

A BBC sorozata is jó ilyen címmel (angolul) talán youtubeon fennvan.

2013. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szerintem ez nem is zsarolás, csak alku kötés :).
2013. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetértek. Ez nem zsarolás. Esetleg rábeszélés egy módja.
2013. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Húú, ilyeneket én is szoktam mondani. :) És én is mindig azon kattogok, hogy ez így nem helyes. De most egy kicsit megnyugtattatok! :)
2013. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem zsarolom, hanem "üzletet" kötünk,de olyan nincs,hogy azt mondom,hogy neki nincs kedve eljönni és megígérem ha eljön kap valamit szerintem ez valamilyen szinten zsarolás,ráadásul te vagy az anyja ne egy 2,5 éves döntse már el hova mentek hova nem.
2013. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen szoktam, csak az a baj hogy egy 4 évesnél már egyre nagyobb egyezségekre van szükség, mivel én is elég korán elkezdtem vele ezt, mostanra már kiköti hogy akkor jön ha kap ő is valamit. Tényleg eléred a célod vele, de gondolj csak rá mi lesz később ha nagyobb lesz és okosabb. 2 évesen még az enyém sem követelőzött, de most...
2013. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ez nem zsarolás,ez sima lefizetés! :-) A 4-ből 1 olyan,akit lefizetni,néha fenyegetni kellett,de így sem mindig állt kötélnek. Nálunk az öltözködéssel,fürdéssel voltak gondok. 2 évesen szépen felöltözött,megfürdött,3 évesen semmit nem volt hajlandó,csak játszani... Szerencsére kinőtte,most 4 éves,és néha még előjön a fenyegetőzés,lefizetés,de már csak ritkán :-) Sokat,nagyon sokat van szeretgetve,ha szeretne valamit sokszor mondok igent- persze nem nagy dolgokra vagy veszélyesekre-,sokkal türelmesebb vagyok Vele, ezért Ő a kedvemben akar járni,és így már tök szupi kiscsaj lett! :-)

Nálunk a mesenézés megszűnt délelőttre,csak délután lehet,a délelőtt a játéké/anyának a házimunkáé,ritkán ha van kedve,segíthetnek a gyerekek,ettől én nem haladok jobban,de legalább a kedvükben járhatok :-)

Rengeteg türelem és még több szeretgetés kell,akkor válhat jól kezelhetővé egy gyermek :-)

2013. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!