Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok "ijesztgetni" a...

Szoktátok "ijesztgetni" a gyermeketeket? Hatásos?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha nem fogad szót akkor a Télapó nem hoz ajándékot!

Tegnap mondtam a 3 éves fiamnak, hogy a Télapó mindent lát és hall, és azoknak a gyerekeknek akik bután viselkednek nem hoz ajándékot. Mintha lett volna valami hatása, ma reggel összeszedettebb volt egy kicsit.


2011. nov. 11. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kis unokatesóm azt mondta az anyukájának erre, hogy: "Nem is kell, már van itt egy csomó játék!"

:DDDDDDD

4 éves

2011. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:)
2011. nov. 11. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első! Talpraesett esett egy kisgyerek,az biztos! :)


Igen,én szoktam,és szerencsére beválik. Mondjuk inkább ezzel ijesztgetem,mint a farkassal,zsákos emberrel,kamrába zárással!(van a környezetemben ilyen anyuka sajnos!)

2011. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem tudatosan, de most hogy így belegondolok én is szoktam - olyankor inkább, mikor induláskor fél órát tart, mire sikerül felöltöztetni, cipőt, sapkát stb-t ráimádkozni, mert elmászkál, nem akar öltözni - erre elfogy a türelmem és szoktam mondani, hogy ha nem öltözik, akkor én elmegyek ő meg otthon marad - van, hogy ki is megyek az ajtón mérgemben - erre megijed és hagyja magát, fél perc alatt fel tudom végre öltöztetni
2011. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de én is leginkább azzal, hogy nélküle indulok el. Csak a reggeli bölcsibe/munkába indulás ennyire időhöz kötött, a többi idegölő harcot megpróbálom türelemmel megoldani. De reggelente néha nálam is elszakad a cérna, s olyankor bizony ijesztgetem.
2011. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szoktam. Muszáj valami büntit kilátásba helyezni, hogy szót fogadjon vagy ne hisztizzen. De mindegy egyes alkalommal újra és újra el kell neki mondani bizonyos dolgokat. Pl. minden fogmosást el akar sumákolni, amikor voltunk fogászaton, kapott egy oklevelet, hogy nagyon bátran viselkedett. Fogmosás sumákolásnál mindig megemlítem, hogy a doktornéninek visszaadjuk az okleveledet vagy jön és visszaviszi. :) 3,5 éves lány anyukája.
2011. nov. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nem szereti ha kremezik. en a sudocen kremmel ijeszgetem (hogy bekenem, ha nem csinal meg eztvagyazt)

nagyon furgen megcsinal mindent (van olyan erzesem, hogy nem is fel tole igazan, csak jo mokanak tartja az ijesztgetest)


o kimondottan szeret rossz gyerek lenni, igy nalunk a jo gyerek duma nem jon be


ellenben ha kenek egy kis sudocent a kezemre, fel pillanat alatt megvan az oltozes, szalad furdeni, jon aludni :D


(egyebkent kene kennem a popsijat, most a fosi kicsit kicsipte, de beleestem a sajat csapdamba..szoval randa dolog, de orvul akkor kenem be, amikor alszik)

2011. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!