Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisFIA (2-3-leginkább 4...

Más kisFIA (2-3-leginkább 4 éves) is szokott nyafogni nyavajogni hisztizni ha valamit akar vagy nem ugy történik valami ahogy ö szeretné? Egyáltalán szokott igy viselkedni bármi kapcsán a fiad?

Figyelt kérdés
Nem sirásra gondolok. Hogy kezeled vagy mi a véleményed erröl?
2013. aug. 24. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
4 és fél éves,és igen szokott hisz gyerek.nem jellemző rá a hiszti,de ha mérges,nagyott dobbant a lábával,vagy morog magában mint a kutya,ritkán sír vagy nyafog is.türelmesen kezelem,hisz egyrészt neki is lehetnek rossz napjai,másrészt neki is vannak dolgok amik nem tetszenek,nem esik jol neki stb.ilyenkor elmagyarázom neki,hogy mi miért van,pl ha türelmetlen,akkor megybeszélem vele,hogy még keveset várni kell és utána az lesz amit ő szeretne,vagy ha nem sikerül neki valami,akkor megdícsérem azért amit csinált és elmondom,hogy kezdje el megint most jobban fog sikerülni.szokott játékért nyafogni,azt is elmagyarázom neki,hogy most kapott játékot ezt meg ezt nincs minden nap játék vétel ezért meg azért.de minodg normális,nyogodt szerető hangnemben,van hogy ,megölelve,megpuszilva.
2013. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, és a baráti körben kivétel nélkül mindegyik! :)

Néha kicsit kiborító, de én egyszerűen nem veszek róla tudomást. Nem reagálok, amíg nem mondja rendesen. Megmondom neki, hogy amíg nyafog nem értem mit szeretne, próbálja rendesen, és akkor biztos rögtön megértem. (nem mindig válik be) De nem veszem ezt azért véresen komolyan, majd kinövi! Igyekszem jó irányba terelgetni. Amúgy az apukák azok, akik ettől rémesen ki tudnak borulni, legalábbis a környezetünkben lévők. :)

2013. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már azt hittem csak az én 4 éves fiam nyafog nyavajog néha egész nap. Van egy 2 éves lányom is de ö eddig soha nem nyavajgott semmiért. Ö tök nyugis. A fiam meg... Néha már össze kell szorítanom a fogam és szépen kérni, hogy fejezze már be ezt a viselkedést. Kérni sem képes semmit nyavajgás nélkül csak ritkán.
2013. aug. 24. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!