Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1éves 2hetes kisfiam 1...

Az 1éves 2hetes kisfiam 1 hete rászokott arra h mindenkit üt vagy földhöz vágja magát, ha nem az van amit ő akar és nem úgy ahogy ő akarja. Hogyan tudnám róla leszoktatni? . Még olyan kicsi

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 07:46
 1/8 Krisztinarami ***** válasza:

nagyon szívtelennek érezheted főleg ha lelkis anya vagy mint sokan azok vagyunk én is az vagyok két dolgot tudok mondani egy rá sem nézel amikor csinálja hidd el nem szívtelenség muszáj mert középpontban érzi magát látja érzi hogy elér valamit

vagy én ezt választottam kinevetem kinevettem és utánoztam nevetve hogy hisztizik és a műkönnyek mögött előjött a mosoly vagy anyukám mondta neki sírj hangosabban hangosabban és hiszed-e vagy nem csak lestem hogy egyre halkabb lett abbahagyta

bármit is teszel ne engedj abban amit elhatároztál mert érzi manipulál nagyon okos akkor is ha kicsi

amit egyszer megengedsz pl mert kicsi volt megjegyzi ha legközelebb nem engeded nem érti és kiakad

én ezt saját bőrömön tapasztaltam az enyém már idősebb de megérte azt a másfél órás hisztit,mert az igaz hogy akkor nagyon rossz volt de soha többet nem kérte azt a dolgot és ez ma is így van másfél órát bírja de nem engedek pl mert veszélyes rá amit szeretne stb

akkor nagyon nehéz és fáj látni hogy szenved esetleg beszélni hozzá ,más lehetőségeket kínálni elterelni a figyelmét de a lényeg a következetesség.Ez nem okoskodás akart lenni igazából az a kérdés miket akar mi az amit annyira nem szabad mi az ami hasonlóan érdekes ami érdekelheti és Neked sem gond

de ha Titeket üt akkor azt tényleg nem lehet hagyni elfajulni..

2012. okt. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elég akaratos...pl a boltba vagyunk és nem engedem h pakoljon a polcról vagy itthon h a vegyszerekkel játsszon.Akkor vagy földhöz vágja magát és ordít vagy üt a kis kezével.Elég nehéz,mert sokszor tényleg olyan rossznak érzem magam.Meg kicsit kínos mikor végig ordít egy bevásárlást és mindenki engem néz.Azt is javasolták h ha megüt akkor vagy "sírja" h ez h fáj vagy szeretgessem meg úgy h lefogom.Szerinted?Olyan furcsa h még csak most volt 1 éves és már milyen hiszti,akarat van benne...
2012. okt. 26. 07:43
 3/8 Krisztinarami ***** válasza:
elszállt minden amit írtam kezdem ujra :)
2012. okt. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Krisztinarami ***** válasza:

Vegyszer :) hihetetlen nálunk is imádja a boltban ott kezd

na itthon megoldottam elraktuk

a bolt : az ölelés nekünk nem jött be csak jobban bedühödött

aztán 3alkalommal rásuhintottam a kezére na ezt soha többé mert tudom hogy nem fájt neki de lelkileg fájt neki és nekem is anya őt bántotta

A védőnőt hívtam fel kínomban aki ismer engem és tudja egyből tudta szerintem hogy nem vagyok elég határozott és a nagyon szeretem annyira hogy nem beszélek máshogy..azaz nagyon nagyon határozottan nagyon szigorúan kell vele beszélni

neki az nem jó mert anya,apa más...

túl hosszan nemérdemes nem érti mi azt találtuk ki hogy veszélyes a babára!azt hittem hetekig hogy semmi foganatja de igen van,hamindig ugyanúgy reagálsz összekapcsolja mit csinált amitől anya apa megváltozott nem kedves nem babusgatja és őneki az nem jó

hosszú beszédeket nem érdemes ahhoz kicsimég az enyém is 22hósan

ő másfél évesen kezdte én nem foglalkoztam mit szólnak vagy otthagytam üzletben is egy sorral arrébb mentem hogy ne lásson és jé felállt mert nem láttam a szenvedését,persze ahogy utolért folytatta sőt vissza is ment és ezt akár 5ször is eljátszottuk közben beszéltünk hogy ezt nézd azt nézd kinevet a néni a bácsi hu csüccs a bevásárlókocsiba de ha földhöz verte magát otthagytam


megvan kb 3hét alatt a pozitív eredménye

rájön hogy nem ér el semmit tudom esküszöm tudom nehéz de nagyon megéri

nem bántod!nem hagyod magára,de mégse engedsz az akaratának,hanem felállítod ezzel a határokat

tudni fogja meddig mehet el

Itthon pedig él a bünti

ami azt jelenti van egy szőnyeg amire odaviszem ha megüt

1percig ott kell lennie,ha leszáll fogom visszaállítom de ügyelek hogy össz kb 1perc legyen lassan 2percre állunk át és utána ha hozzám akar bújni egyből azt nem engedem /Ez nekem a legrosszabb az egészben a legnehezebb része /hanem elmondom hogy bántottad apát,anyát fáj neki most sír vigasztald meg vagy ezt nem szabad és utána ölelem meg és visszamehet játszani vagy apához stb

nekünk nagyon bejött ez is egyre ritkább vagy kilátásba helyezzük a büntit és egyből megsimogat és mondjuk neki hogy ok de ilyet akkor sem szabad mert az nekünk fáj

egyre kevesebb és mégse fél attóla szőnyegtől ma pl szólt hogy a ruha állványt ne tegyem rá az ő büntiszőnyegére és ha jön vendég megmutatja hol az ő büntije

játszótéri balhéknál azonnal kivettem a pl homokozóból és nagyon határozottan mondtam nem szabad

1hóalatt elmúlt a verekedése ami meg úgy kezdődött hogy egy kislány megharapta 1perc alatt 2szer és 1hónapig mindenkit ütött enyém is szóval

kitartás nagyon remélem hogy segítettem érdkelne majd hogy bejött-e

2012. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krisztinarami ***** válasza:

A bünti szőnyege nemzárt helyen van a nappaliban van nem hagyom ott de nem vagyok "megfogható" közelben ha lejön visszateszem.Ezt azért írom mert X anyuka mesélte játszin hogy de király megoldotta a hisztit bezárta a gyereket a wc-be azóta ha mondja bünti 20hós gyerek vigyázzba áll...

naná de mikor fog nem félni a wc-től ahol egyedül van mert valamit csinált???

és kiben fog bízni ha anya bezárta egyedül???anyában ???aki bezárta???

na mindegy mindenki ahogy gondolja...

A boltban úgy hagyom ott hogy lássam,elég nagy boltba járunk az eladók nem szólnak a vásárlók meg gondoljanak amit akarnak,viszont az is nagyon bejött nekünk hogy ezt nem szabad mert nem a miénk!és mutattam neki eladót pénztárost ha nem volt akkor vásárlót,és én csodálkoztam a legjobban amikor visszatette.A Rami már mondja a nénié és mérges lesz nem szabad van mikor a vicces is bejön

Mivel a Te picid még pici neki lehet jobb a figyelem elterelés valamit csak megkaphat amíg a pénztárhoz értek?viszont az hogy ilyen kicsiként ilyen rafinált szerintem igenis extrán okos :D ezért bíznék abban hogy bejön az elterelés vagy a bünti az a verekedésnél és mi másért nem is állítjuk a szőnyegre se a borogatásért se másért csak a karmolás odaütésért,és multkor mondtam neki hogy mérges vagyok mert kiöntötted az innivalót azt mondta anya mérges megyek a büntibe én meg elnevettem magam és mondtam neki hogy ilyenért nem kell de legközelebb jobban vigyázzon...Szóval gyermeked tuti okos és ért már sok mindent ért ha ilyen piciként ilyen akarnok nagyon önálló és kíváncsi ami szerintem valahol klassz csak hozzájuk kell nagyon a türelem és határok szabása :)

2012. okt. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszön szépen a segítséged...megírom hogyan boldogultunk vele:)
2012. okt. 27. 08:21
 7/8 Krisztinarami ***** válasza:
nagyon várom szívből remélem hogy segít valamelyik ötlet nektek is
2012. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
pofozod fel azt csá xd régen működött D
2016. nov. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!