Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan buntessem 2 es fel...

Hogyan buntessem 2 es fel eves fiam ha megut engem?

Figyelt kérdés

A problems nem uj kb masfel eves koraba is volt egy ilyen idoszaka. De honapokig elhagyta. Most rgy hete megint kezdi plussz dackorszak is tombol.. milyen buntetest szabjak ki ami barhol barmikor megvalosithato? Eddig 2 figyelneztetes utan 3ik csapkodasra jott a bunti..de mindig ami eppen eszembe jut. Szerintem ez igy nem jo. Ja. Meg nem beszel..igy nem lehet vele megbeszelni..persze ert engem es folyton magyarazkodok de ugy erzem ez keves. Segitsetek nekem tippekkel. Vagy tapasztalatokkal.

Koszonom


2013. aug. 28. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nálam az jött be, hogy abbahagyattam az adott tevékenységet és nem engedtem, hogy másra figyeljen. A lányom harapott. De leguggoltam hozzá és elmagyaráztam neki miért nem csinálja. Nem figyelted meg mikor csinálja? Mert ők ugye nem tudják az érzéseket megnevezni. Én amikor hisztizik a lányom vagy dobál akkor nevén szoktam nevezni az érzéseket amiket érezhet és ez hat mert utána megnyugszik és elmondom neki, hogy van más módja is a dühének és a haragjának a levezetésére. Most hirtelen nem jut eszembe olyan amit otthon is meg utcán is használhatnál ilyen esetben. Otthonra egy bünti szék vagy sarokba állítás lehet jó lenne bár nem hiszem, hogy eg ilyen korú gyereket büntetni kellene inkább terelni és más lehetőségeket mutatni neki amivel a dühét letudja vezetni.
2013. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Hagyd ott. Mondd meg, hogy ezt nem vagy hajlandó eltűrni, és ha sírna is utánad, hagyd, hogy pár percig főjön a saját levében. És nem a harmadik ütésre, hanem az elsőre. Nálunk is volt ilyen probléma, ez oldotta meg végül. Sok minden belefér a dackorszakba, belefér az ellenkezés, a hiszti, de tudnia kell, hogy a szülőt soha, semmilyen körülmények között nem ütjük meg.
2013. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A büntetéssel csak átmenetileg kezeled a problémát, abban az adott helyzetben.

Sokkal többre mész vele, ha elmagyarázod neki a dolgokat, ha elmondod, hogy mit miért nem szabad csinálni, mert azzal a másiknak fájdalmat okoz, szomorú lesz tőle és hogy mi sem csapkodjuk a másikat, csak mert valami nem tetszik. És ezt mindig, ahányszor csinálja. Ha megbünteted érte, nem fogja abbahagyni. Csak esetleg az adott pillanatban.

És azért attól, hogy 2 és fél évesen nem beszél, attól még mindent megért. Mert ha nem értené, akkor ott már bajok lennének. Az megint más, hogy nem akar róla tudomást venni. De ezért kell kitartónak és türelmesnek lenni és nyugodtan kezelni az ilyen helyzeteket.

Amikor az én fiamnak volt egy ilyen korszaka, én úgy csináltam, mint aki tényleg nagyon megbántódott, sokszor mintha sírtam volna, hogy ez nekem mennyire fáj és én ettől mennyire szomorú leszek. Ez mindig hatott. Abbahagyta. Illetve mindig elmagyaráztam, hogy ez fáj a másiknak, ilyet nem csinálunk. Megfogtam a kezét és simogattam vele, hogy ezt szabad, az ütés fáj. És ez is hatott. És ezt mindig kitartóan és türelmesen. Le is szokott róla.

2013. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz lehet így, h nm beszél. Az én lányom szerencsére igen.

Én a kezdetektől hasonló taktikát folytattam, mint az első válaszoló írt, abbahagytam mindent, odamentem, leguggoltam hozzá, ha hagyta átöleltem (legtöbbször nem hagyta) és elmondtam neki, hogy "tudom, most biztos dühös, csalódott, elkeserdett vagy, hogy ez meg ez nem sikerült, de.. és elmondtam, hogy a gravitáció így működik, hogy még ügyesednie kell a kezének, hogy mutatok egy technikát, amivel könnyebben sikerül, stb.

Sokszor az is segített, hogyha eltereltem a figyelmét.

2013. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves = 2 perc bünti. Sarokbaállítás vagy büntiszék, tök mindegy, a lényeg a (látszólagos) figyelemmegvonás. Utcán is megállíthatod két percig a ház falához fordulva, nemcsak otthon valósítható meg, bár metrón például nehéz kivitelezni, és van még pár hely :) de nagyjából használható módszer.
2013. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sokszor akkor csinalja ha dolgom van. Takaritok, fozok v epp egy 5 perces telefonbeszelgetest intezek. Egyertelmu szamomra is hogy ilyenkor figyelmet akar. Probalom alvas ido alatt csinalni a dolgom de mindent nem lehet..munkakba bevonom..pl kiskonyhajaba foz mig en is fozok vagy takaritja a tukrot ha en is portorolgetek de hamar megunja. Eloszor jon a nyuszoges utanna a verekedes. Buntisarok nem valt be..vmelyik nap ultunk jatszottunk odajott lenyomott egy pofont..mielott szohoz jutottam volna rohogve ment a sarokba..

de nagyon sokszor ulunk jatszunk vagy epp bujik hozzam es egyszer csak bekattan es belemcsip..

par napja maniaja h alvas elott.. eddig matracon mellettem elaludt utanna betettem az agyba de elkezdett rugdosni meg a hajam tepni..hat bevagtam az agyba..azota minden alvas elott eljatsza. Tudja hogy mi lesz ha csinalja megis megtesxi utanna meg sir h kiakar jonni..eleinte kis ido utan kiengedtem de ujra megcsinalta par perc utan. Mostmar tudja hogy ha beteszem az agyba akkor nincs kiut..de minden lefektetes elott bele kell szamolnom a fel ora hisxtit is..

szoval nem csak figyelemfelkeltesbol csinalja hanem csak ugy..mit tudom en mi oka van hogy kirakozas kozbe felpofozzon..

nyilvan nem hagyom hogy ossze vissza verjen megallitom de vannak olyan hirtelen mozdulatai hogy nem sikerul lefognom.

olyan mintha visszaugrottunk volna egy evet az idoben.. mar sokszir csak a gonosz torpet latom benne.. ranyomja a belyeget az egesz napomra a kis dilijevel..

2013. aug. 29. 13:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Nem volt valami változás az életében? Párod és közted minde rendben?

Mert ha volt akkor az kiválthatja belőle a haragot.

Szerintem akkor is türelemmel kellene felé fordulnod és elmondani, hogy nem szabad stb és fáj és nem szabad mást bántani. Jobb ötletem nincsen.

Nekem az az érzésem,hogy figyelem felkeltésre használja ezt+ próbálgatja, hogy meddig mehet el.

Jár közöségbe?

2013. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már az első ütésre, vagy más tűrhetetlen viselkedésre elmagyarázod, türelmesen és érthetően, de határozottan, hogy mi van. Pl. "Elmosom ezt a pár edényt, addig kérlek, hogy légy türelemmel. Játssz addig a macival." Ennyit már a mi másfél évesünk is megért. Ha újra megüt, hagyd figyelmen kívül őt, tegyél úgy, mintha ott se lenne. Érti ő, hogy mi van, kétévesen már bőven érti. De azért próbálkozik. Meg kell tanulnia, hogy az erőszak nem eredményes. Ne vedd őt észre mindaddig, amíg abba nem hagyja az erőszakosságot - ha visít, őrjöng, dobálózik, akkor se vedd észre. Meg fogja érteni, és abba fogja hagyni.
2013. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hat sajnos nem tudom nem eszre venni ha rugdos mosogatas kozben vagy a labamra tolja a rolleret..

nem csinalja ezt egesznap..szoval nem egy pszichopata..de napjaba 2 vagy 3 ilyen akciot levag..

valtozas nem tortent az eletebe. Parommal sem veszekedunk. Minden a regi..

2013. aug. 29. 18:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!