Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen bajt okozhat az ha a...

Milyen bajt okozhat az ha a gyerek hirtelen kap tejet?

Figyelt kérdés
19 hónapos fiam eddig inni még nem ivott tejet. Mi történik vele ha hirtelen és nem lassacskán adok neki tejet? Kakaót szeretnék neki 2,8%tejből.
2013. szept. 1. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit ivott eddig? Anyatejet? Tápszert?
2013. szept. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Anyatej
2013. szept. 2. 00:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Az történhet, ami minden új ételnél a hozzátáplálásnál. Ismeretlen, túl nagy mennyiségben allergiát válthat ki. Vagy igen, vagy nem. De nem jó ezzel kísérletezni.


Ha szoptatod még, akkor úgy kezdj neki, hogy először adj neki 50ml tejet(forrald fel, és hűtsd ihatóra), utána szoptasd meg. Ezt 3-4 napig, napi 1x, és figyeld hogy nem lesz-e allergiás. Pöttyök, ekcéma, hasmenés, stb. Ha látsz jeleket, hagyd abba egy időre.

Ha semmi baja, 3-4 nap után adj neki 100 ml-t, utána szoptasd meg, ezt is 3-4 napig. És így, 3-4 naponta 50ml-el növelheted a mennyiséget, amíg a 2,5-3 dl-t el nem éred. Ha semmi baja, utána adhatsz bele neki kakaót is.


Én 11 hónaposan csináltam így, és szerencsére nem volt semmi gond azóta sem a tejjel.

2013. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, a bolti tej amúgy is higított tej,csak a házit kell az első pár nap higítani.
2013. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja és a boltit ne forrald felesleges
2013. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A bolt i tej nem higított tej, csak a zsírtartalmát változtatják meg, ezért vannak különböző százalékos tejek, de nem öntenek bele semmit (ezt hogy gondoltad, hogy vizezik vagy mi????). Na mindegy.

Szóval ha allergiás a tejre a lányod akkor lehet baja attól hogy hirtelen kap mondjuk 2 dl tejet.

Az én lányom is 19 hónapos és nem hajlandó meginni a tehet (még szopizik reggel-este). Pohárból 1-2 kortyot iszik meg, cumisüvegre meg már nem akarom rászoktatni ha eddig nem használtunk. Szóval nálam nem menne ez hogy növelem a tej mennyiségét mert egyszerűen nem issza meg. Mondjuk a kakaót még nem próbáltam a cukortartalom miatt.

2013. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vizezik okoskám,próbáld ki fagyaszd le a házitejet és a bolti tejet,aztán ne lepődj meg.
2013. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudom hogy okos vagyok.

Akkor írj a fogyasztóvédelemnek!

2013. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-esnek

[link]

2013. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még egy hasznos cikk. Ez talán a legjobb:

[link]

2013. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!