Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy elméleti kérdés gyerekneve...

Egy elméleti kérdés gyerekneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem van egy gyerekem, aki nyafis, gyakran nem csinálja, amit mondok... stb. , engedek neki itt-ott ilyen esetekben mondjuk.

Marinak meg van egy gyereke , ha azt mondja neki Mari, h. "A",akkor elképzelhetetlen, h. a gyerek "B " t mondjon. ha próbálkozik is, Mari nem enged.

Én állítom, h. az én gyerekem ilyen, Mari eszközei kudarcba fulladnának nála.

Nos, ha megtörténhetne,h. visszapörög az idő, Mari gyereke az én gyerekem lesz és fordítva, akkor az én gyerekem Marinál is nyafis lenne? Tényleg nem érne nála semmit Mari nevelési módszere? Mari gyereke pedig nálam, az eddigi engedékeny magatartásom mellett is fegyelmezett, engedelmes gyerek lenne?

a kérdés ötlete innen ered: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


2013. szept. 2. 12:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A gyerekek nem egyformák és a szülők sem. Vannak apalvetően akaratosabb gyerekek és vannak (elnézést) mulyábbak. Vannak gyerekek, akiknél tényleg a demokratikusabb berendezkedéssel lehet célt érni, RÁADÁSUL a mai világban elég nagy butaság olyan embert nevelni, akinek nem lehet véleménye, vagy ha van is, nem mondhatja el. Egy bugyit sem fog tudni kiválasztani a fiókjából reggelente anélkül, hogy valaki megmondaná neki, melyiket vegye fel - vagy ami még rosszabb, kamaszkorában dacból 180 fokos fordulatot vehet a normáktól...
2013. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!