Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt a fiam 2 hónapja...

2 éves múlt a fiam 2 hónapja es meg nem kezdtük el a szobatisztasagot! Mennyire nagy probléma ez? Más is volt/van így, mint mi?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem semennyire

az enyém 2 hónap híján volt 3 éves, mikor elkezdtük, igaz pikk pakk szobatiszta lett

nem csinálnám máshogy most sem, én nem tartom jónak a túl korai erőltetést, mert azt látom a környezetemben, hogy általában nem jól sül el a dolog, anyuka már elvárná hogy szobatiszta legyen, de a gyerek még nem érett meg rá, azt mindenki ideges a sok baleset miatt

2013. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nah ez az...


Kétszer próbálkoztam vele, de fel napot is alig bírtam ki! Tíz percenkent pisil ide egy keveset, majd oda egy keveset, a kanapera, az ágyra, a kisagyra, aztán egy kis kaki a szonyegen....!

Mindig beszélünk róla es megyünk wc-re, bilire, de semmi! Aztán kijovunk a wc-ből en meg kezet mosok, addigra ő már pisilt is valahova es szól, h "nem szabad ágyra pisilni!" van egy 15 hos öccse is, szóval egyfolytában nem is tudok rafigyelni! En meg szivem szerint várnék egy kicsit, ugyanakkor nagyon rosszul érzem magam, h esetleg hatraltatom öt a normális fejlődésben! Hiszen "mindenki" 2 év körül már szobatiszta en meg meg el sem kezdtem!


Köszönöm a választ!

2013. szept. 5. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:

:)))))))

szerintem nyugodtan várjál, semmiről nem késtek le, és te sem leszel ideges, meg a kicsi sem fog szorongani

az hogy mindenki 2 évesen szobatiszta, szerintem annak a fele sem igaz, vagy max úgy, hogy anyuka óránként ráteszi a wc-re és sikerül a gyereknek (jó biztos van aki szobatiszta, de szerintem a többség nem)

az enyém júliusi születésű, a 2. nyáron megpróbáltam én is, de abszolút nem ment, így én nem erőltettem, visszakapta a pelust, majd a következő májusban vettem le róla. Esküszöm, soha, egyetlen egyszer sem pisilt be! sőt, mikor éjszakára is levettem róla, a 2. éjjel felkelt, kiment egyedül a fürdőbe, behozta a szobába a bilit, belepisilt, visszafeküdt aludni, én meg arra ébredtem, hogy zenél a bili :)

nálunk egyedül a kakival volt gond, már szobatiszta volt teljesen éjjel is, de kakilni csak pelusba volt hajlandó, így jártunk oviba is, ott nem derült ki, mert ott nem kakilt, de én ezt sem erőltettem, megoldódott ez is magától

egyik kolléganőm kisfia pont 4 éves, és ő még éjszakára pelusos

2013. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem probléma, ne viccelj :)

enyém 2 év 3 hónapos volt, tél közepén, mikor gondoltam egyet és levettem 1-2 órára a pelust, csak hogy ismerkedjünk a bilivel... 2 hét múlva szobatiszta volt :D

szerintem az a nehéz, hogy pont azt az időt találd meg, mert túl korán felesleges próbálkozni, túl későn meg nagyon nem jó, mert addigra ellustul és csak azért se akarja elhagyni a pelust :)

2013. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy elkésve kislányom februuárban lesz 3-éves most nyáron jó időkben kezdett el szobatiszta lenni,sok kintlétnek köszönhetően ha kint voltunk levettem a pelust ha pisilt megdícsértem mekkora balatont pisilt és tetszett neki,hogy balaton van az udvaron,ezáltal a bilibe is balatont akart pisilni,de éjjszakára mégmindig van pelus,mert van,hogy nem ébred meg.
2013. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, nagyon megnyugtató volt olvasni soraitokat! Köszönöm! Meg várok egy-két hónapot es meglátjuk... De azért egy kicsit en is leveszem, hátha lesz valami siker!
2013. szept. 6. 06:07
 7/10 anonim ***** válasza:
2 éves 5 hónapos volt a lányom, amikor elkezdtük. Előtte volt egy-két próbálkozás, sosem volt eredménye. Akkor a bölcsiben mondták, hogy szerintük meg kéne próbálni. És tenyleg, mert 3 hét alatt szobatiszta lett nappalra, a negyedik hét közepén kérte, hogy éjjelre se adjak pelust. Azóta nagyon ritkán volt baleset, az is inkább akkor, amikor eljátszotta az időt. De a gondozó nő szerint ez még az oviban is elő szokott fordulni. :)
2013. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 éves fiamnak esze ágában nincs még bilizni. Már sokszor mondja, hogy "pisi" amikor pisilni készül, de olyan "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy akkora sajtkukac, hogy a bilin még véletlenül sem ül meg 3 másodpercnél tovább. Szóval az ingert felismeri, tudja is tartani, de esze ágában nincs a bilibe, vagy a WC-be produkálni. 1-2 alkalommal véletlenül sikerült, nagyon meg lett dícsérve, meg tapsolva, de ez sem érdekli. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz...
2013. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem ne erőltesd,várj még pár hónapot,főleg úgy hogy ott van a pelenkás kistesója!Joggal érezheti hogy őtőle többet várnak el mint tesótól meg neki miért nem lehet pelusa mint a tesónak!

barátnőm fia 3 éves 4 hónapos,2 hete lett szobatiszta!

2013. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 éves és 8 hónapos a fiam, még nem szobatiszta! Többször próbálkoztunk a nyáron, de ahogy te is írtad: 5 percen belül nyolcszor pisilt ide-oda, amikor nem volt rajta pelenka. Pedig érti, miről van szó, sőt minden pelenkázásnál pisil is a bilibe. Nekem azt mondták, hogy amíg sokszor pisil keveseket, addig nem érdemes erőltetni, mert nem áll készen rá, hiszen ahhoz az kellene, hogy ne folyamatosan pisiljen, mint a babák: önkéntelenül, hanem mondjuk 30-60 percenként, tudatosan. Egyébként fura, mert mostanában mondja, amikor pisil a pelusba: "mindjárt, anya, csak pisilek!", szóval nekem újra meg kell próbálkoznom most a pelenka levétellel szerintem. Egyébként nem én vagyok a béna és tudatlan az ügyben, mert anno a testvére24-25 hónaposan szobatiszta volt nappalra, éjjelre pedig 30 hónaposan, tehát egyszer már végig csináltam. :)
2013. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!