Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készítsem fel a 2 éves...

Hogyan készítsem fel a 2 éves kisfiamat arra hogy kb 3 hónapig nem fogja látni az apukáját csak skypon?

Figyelt kérdés
nagyon nagy dologra szántuk el magunkat.anyósom kint lakik angliában és felajánlotta hogy költözzünk ki hozzájuk.én csak úgy mentem ebbe bele hogy ha először kimegy a férjem és talál magának munkát,csak azután megyünk a kicsivel utána..most október 5.én megy a férjem ki .mivel nagyon drága a repülőjegy decemberbe és januárba így kb február elején megyünk ki utána mi is.de persze ha talál munkát és elég pénz lesz a repülőjegyre akkor hamarabb megyünk.kisfiam nagyon kiegyensúlyozott értelmes okos gyermek.de mivel mi falun lakunk így beköltözünk anyukámékhoz(szóval ez is változik).anyukámékat nagyon szereti a fiam és remélem hamar megfogja szokni hogy ott lakunk.igazából sokszor alszunk náluk.arra gondoltam hogy beíratom egy családi napközibe ahova egy héten 2szer fog menni és reggel viszem délbe meg megyek érte,hogy legyen kivel játszania.és ha tetszeni fog neki akkor meg egész napra fogom vinni. muszáj volt ilyen nagy döntést hozni. :(

2013. szept. 9. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

most nem pontosan értem mit szeretnél kérdezni :)

először leírod, hogy mennyi változás van/volt a fiad életében, erre odakanyarítod, hogy hát akkor beadod családi napközibe :D na ez hab a tortán, nyilván a többit nem tudod megkönnyíteni, de szerintem egy családi napközi-ergo bölcsöde, megviseli majd őt, és ez így rengeteg egyszerre, nem elég, hogy apától el kell szakadnia, de tőled is.


felkészíteni meg nem tudod arra, hogy nem találkozik majd pár hónapig apával, nincs időérzéke még, nem is érti annyira a dolgokat, hogy megértse a miérteket, így csak azzal tudod/tudnád megkönnyíteni, hogy te maximálisan mellette leszel

2013. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy egy 2 éves gyereket fellehet rá készíteni.Nem igazán tudod neki elmagyarázni úgy,hogy tényleg megértse a dolgot.Majd ha férjed elutazik,akkor majd "leesik neki" h mi a helyzet és majd akkor kell mellette lenned amennyire csak tudsz.

A bölcsi meg szerintem sem a legjobb ötlet ennyi változás mellett.Most inkább legyen veled végig amíg a férjedtől távol vagytok.

2013. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
költözni 23.án fogunk.persze mellette leszek.de mivel imádja a gyerekeket emiatt gondoltam a családi napközire hogy addig se gondoljon az apukájára.mindent megfogok tenni azért hogy érezze hogy ő a legfontosabb nekem és bármi van ott leszek mellette
2013. szept. 9. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem a családi napközit. Az érzelmi rész miatt az anyagi okát sem: ezt a pénzt inkább tegyétek félre, hogy minél előbb összejöjjön a pénz a repülőjegyre :-)


Megérteni nem fogja, akárhányszor magyarázod el. Még kicsi hozzá. Majd ha már elutazott a férjed, akkor mond el sokszor hogy szeret titeket, csak dolgoznia kell.

2013. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2,5 éves volt, amikor apa Angliában vállalt munkát. Mi 4 hónappal később jöttünk utána. Minden nap beszéltünk skype-on. Az első héten minden alkalommal, mind a hárman sírtunk. Utána pedig a kisfiam nem akart beszélni apával. Most pedig az otthoniakkal nem akar beszélni. Pedig nagyon imádja apát és az otthoniakat is nagyon szereti. Lehet, hogy dac, lehet, hogy csak nem szeret telefonálni. :)

Az jó, hogy anyukádékhoz költöztök, az ő babusgatásuk ici-picit feledteti apa hiányát. Viszont azt nem tartom jó ötletnek, hogy családi napközibe add.

1. Éppen elég változás neki az, hogy apa elment és, hogy új helyre költöztök.

2. Mire megszokja az ovit, kiköltöztök és itt egy új ovit kell kezdenie, megszoknia, ahol ráadásul még idegen nyelven is beszélnek.

Mivel itt 4 évesen kezdik a sulit a gyerekek, ezért az ovit sem lehet sokáig halogatni, hogy a nyelvet tanulja. Szegénynek ne úgy kelljen suliba mennie, hogy egy mukkot sem ért.

Felkészíteni sehogy nem lehet, mert szerintem egy 2 éves nem nagyon érti még. Menet közben derül ki, hogy is viseli majd a kisfiad, apa hiányát.

2013. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ebből soha nem volt probléma. Elmondtam a gyerekeknek, hogy apának el kell repülnie messzire dolgozni, és csak a számítógépen keresztül tudunk vele sokáig beszélni. Az első napokban alig várták, hogy este beszélhessenek vele, pár hét után ez is elveszti a varázsát. Köszönnek neki, mondanak pár szót, aztán már futnak is játszani. Azt, hogy nincs itthon, könnyen megszokják, nem problémáznak ezen.

Szerintem Te se csinálj ebből ekkora problémát, mert a kicsi megérzi rajtad és Őt is jobban meg fogja viselni. Ha viszont Te könnyen kezeled a helyzetet, akkor Ő is úgy fogja venni.

A családi napközit szerintem próbáljátok ki, lehet, hogy beválik. Ha nem, akkor még simán kiveheted.

2013. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!