Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom rendszeresn...

4 éves kislányom rendszeresn kiszalad az úttestre hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
kislányomnak az a szokása kiszzalad az úttestre állandoan fogom a kezét olyan ravasz kislány hogy kibujik és tetszik neki hogy a kocsik rádudálnak tőbbszőr került veszélybe de nem tőrtént baj másik szokása hogy a lakás ablakán kihajolgat rendszeresen 6 on lakunk nagyon sokszor magyaráztam neki nem szabad volt játékmegvonás tv megvonás sarokbaállás nem használ semmit. mit tegyek??
2013. szept. 16. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de most vagy a 4 évesed értetlen (amit kétlek), vagy TE nem vagy elég határozott. Nem tudod neki átadni, hogy mit jelent az életveszély vagy a halál. Pedig ezek olyan dolgok, amiket nem lehet tapasztalati úton megtanulni, mert akkor már késő. Nagyon komoly beszélgetésnek kell lennie, amit egy életre nem felejt el! A "jajj, nem szabad" ezekben az esetekben nem elég! Vérkomolyan, egyenes hangon el kell mondani, hogy olyan nagyon beteg lesz tőle, hogy soha nem gyógyul meg, vannak gyerekek, akiknek már nincs meg lába, keze, nem tudnak ülni, játszani, csak fekszenek egész nap, amíg olyan idősek nem lesznek, mint nagymama (tetraplegia - neurológia intenzív osztály, életem legfájdalmasabb tapasztalata). Meg kell ijeszteni, ha nem ijed meg magától, mert így jó eséllyel baja fog esni a közeljövőben, ezt meg biztosan nem szeretnétek!
2013. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy kibújik a kezedből? Szorítani kell. Nem is értem, hogy tud ki szabadulni.....

Ablakot meg értelmes ember csak bukóra nyit ki kisgyerek mellett. Ha nem buktathato az ablak, akkor meg tesz fel biztonsagi láncot.

Ha elüti az autó, vagy kieső, az ablakon, akkor is ilyen hulye magyarázatot adsz majd???

Az eszem megáll.....

2013. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is elmagyarázom neki, hogy milyen veszélyes dolog, amit tenni akar és hogy ezt nem szabad, mert eltörhet valamije, kórházba kerülhet vagy akár még ezektől is sokkal súlyosabb következményei lehetnek.

És hozzá kell szoktatni, hogy megállunk az út szélén és körbenézünk, majd aztán átmegyünk az úttesten. És ezt mindig így.

Amennyiben ezek után is kirántja a kezét a kezedből és kiszalad, hallod én nem vagyok tényleg a verés híve, mert nem szoktam megverni a gyerekemet, csak is indokolt, ami nálam életveszélyes helyzetet jelent. És ez bizony teljes mértékben fedi az életveszélyes helyzetet. Úgy felképelném ilyenkor a gyerekemet, hogy nem lenne kedve többet kiszaladni az úttestre. Inkább ő sírjon, mint én!

2013. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt még elhiszem,hogy néha kiszalad az útra,dehogy állandóan? Mért nem fogod a kezét erősebben? 4éves kisfiam van,így tudom milyenek a 4évesek,soha nem futott ki az útra, sőt a kishúgának is úgy szorítja a kezét, és ha menne is az autó felé,nem engedi. Egy 4éves már elég nagy,hogy megértse ,hogy nemszabad! Az ablakon,hogy tud kihajolni??ha a 6ik laknék biztos,hogy nem hagynám nyitva az ablakot,véletlenül is kieshet, vagy nyisd bukóra,vagy szellőztess ha alszik, tegyél fel biztonsági rácsot, ilyet nem lehet csinálni,hogy látod,hogy kihajol és még mindig nyitva hagyod az ablakot!
2013. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te mit csinálsz gyereknevelés helyett????

Az én 2,5 éves lányom már magától megfogja a kezem ha jön az úttest, sőt ő mondja hogy fogd meg a kezemet!!!

Ablakon kihajolgat a 6-ról???????Te jó ég..ezt még is hogy???Vagy csukd be, vagy torlaszold el, vagy csinálj valamit..tudod az mi ha kiesik: GONDATLANSÁGBÓL ELKÖVETETT EMBERÖLÉS!!!Mert gondatlan vagy basszus...

Inkább foglalkozz vele többet..és akkor nem csinál ilyeneket..

2013. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4,5 éve kislányom van,de még soha nem jutott eszébe egyik sem,én ha veszélyes dolog közeledik,szoktam mondani,hogy anya és apa nagyon sírni fog,meghalsz stb.Ha el is engedi a kezem nem szalad el,ha előrébb van határozottan rászólok hogy ez most nem annak a helye hogy ugrabugráljon vagy előrébb menjen.7-en lakunk,és simán nyitva hagyom az ablakot tárva de soha nem jutott eszébe,hogy felálljon valahová és kinézzen,csak ha ott vagyunk,kicsinek konnektorba sem nyúlt,sem fűtőtesthez,egyszer sütőhöz,de odavittem és megmutattam milyen forró.Ha a te lányod nem ilyen határozottabbnak kell lenned és ha kell szorítsd a kezét,és ablakot meg csukd be,ha ki akarod nyitni,akkor gyereket vidd el máshová,ha nem tudsz ott lenni,akár adj neki feladatot.Ha valamelyik dolgot újra megteszi,alapos beszélgetés,ha nem megy,pofon,nem vagyok híve verésnek de meg kell ijdenie.ez nem játék
2013. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valahogy annyira nem tudom elképzelni ezeket a helyzeteket... Egy értelmileg rendben lévő 4 éves nem rohangál ki az úttestre, és nem hajol ki a 6-on az ablakból, pláne nem állandóan. Ez utóbbit nem is tudom elképzelni, hogyan éri fel az ablakot? Mert az én 3,5 évesem is csak úgy lát ki az ablakon, ha odavisz egy széket, és kihajolni még úgy sem tud, kizárt, hogy egy nála pár hónappal idősebb annyival nagyobb legyen.

És az utóbbi időben valahogy megszaporodtak az ilyen jellegű kérdések. Miért van olyan érzésem, hogy azt várod, hogy valaki végre felelje azt, hogy verd el? Mert tudod mit, akkor verd, de ha eddig nem sikerült neki megtanítani a normális viselkedés olyan alapszabályait, amit általában már 2 évesen tudni szokás, akkor azon a verés sem fog segíteni.

2013. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
1anyai pofon keretében elmagyarázni a közlekedési szabályokat 4 éves már okos értékes meg kell tanítani
2013. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez biztos hogy csak egy kamu kérdés....
2013. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!