Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisgyermekemet hogy...

4 éves kisgyermekemet hogy szoktassam le a köröm rágásról?

Figyelt kérdés

Ötleteket kérnék.. nemrég kezdte rágni, de már nagyon bosszant. Fáj neki sokszor a körme,ujja,de rágja.

Mit tettetek ez ügyben? Köszönöm,ha írtok.



2013. aug. 13. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd el pszichológushoz.Tuti lelki oka van.
2013. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit. Én is rágtam 16 évig, aztán egyik napról a másikra abbahagytam, mert elkezdtem lakkozni és növeszteni.

Amúgy azt mondják, hogy az elfojtott agresszió jele. Rám nézve elképzelhetőnek tartom, mert otthon soha nem hagytak érvényesülni, mindig mindent jobban tudtak a szüleim, és vita esetén kivétel nélkül minden esetben a húgom pártjára álltak.

Te tudod, hogy milyenek a családi körülmények, ha van oka a szorongásra pl. veszekedés, vagy veszedkedés nélküli feszültség miatt, ha van kistestvér, akire féltékeny lehet, vagy valamiért pl. utál oviba menni, akkor érdemes pszichológushoz vinni, de nem a körmei miatt - mert az csak a tünet, hanem azért, mert ti is segítséget kaphattok. Valójában az okot kellene megszüntetni, és azt csak ti tudjátok, nem a pszichológus.

Ha 1000%-ig biztos vagy benne, hogy nincs semmi a háttérben, akkor hagyd békén, amikor panaszkodik, hogy fáj, a világ legtermészetesebb módján feleld neki, hogy ha nem rágja, elmúlik, és ne foglalkozz vele. El fog múlni.

2013. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni rossz ízű körömlakkot, direkt körömrágás ellen.
2013. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általában valami "trauma" hatására kezdik rágni a körmüket, érdemes lenne ezt átgondolni. még akkor is ha azt hiszed a gyerek nem tud X problémáról akkor is elképzelhető, hogy meg hallott valamit, történt valami. (vita, valaki beteg, félre értett valamit, tv-ben látott valamit pl. csúnya szörnyet stb.)Ha nincs semmi ilyen, akkor lehet rossz ízű körömlakkot venni , direkt körömrágásra nem látszik és nem mérgező. (pl. DM-ben) Ha nőcis és te is megengeded akkor színes lakkot is kenhettek rá, és megmondod, hogy egy igazi nő hosszú körmöket növeszt és nem rágja a körmét, ha még is rája lemosod a szép színes lakkot. És az is simán előfordulhat, hogy 20 éves koráig fogja rágni, vagy magától leszokik róla egyik napról a másikra.
2013. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban lelki okora vezethető vissza a körömrágás....az én kislányom akkor kezdte rágni amikor a válásunk zajlott és apuka bemutatta az új nőjét....aztán szépen elcsendesedtek a hullámok ,igyekeztünk szépen elválni,és ő abbahagyta....Sajnos most megint elkezdte (7éves)most kezdi a sulit,ami minden bizonnyal stresszeli....gondold át milyen nagy változás történt nálatok amitől a kicsid "bosszankodhat"beszélgessetek sokat,az is segít...
2013. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!