Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól fogadnak szót a...

Mikortól fogadnak szót a gyerekek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kislányom 16 hónapos és nem hallgat rám a legtöbbször. Ha pl azt mondom neki, hogy hozzon oda valamit, dobja ki a kukába, vigyen oda apának valamit, azt megteszi kb 90%-ban. Viszont, ha valamit nem engedek, az nem érdekli, tudom, hogy tudja, hogy én ezt nem engedem, de nem érdekli, pl. a könyvespolcról nem dobáljuk le a könyveket, hiába mondon, hogy nem nem érdekli, fogja leveszi és nevetve elszalad vele. Vagy ne vedd le a melegítőfelsőt, csak azért is leveszi és közbe vigyorogva figyeli a reakciómat. Gondolom próbálgatja a határait, de ez meddig van így? Ebben a korban még teljesen rendben van? Mi a teendő, adjam rá vissza 85X is, vagy hagyjam a fenébe (persze, ha nincs annyira hideg). Köszi a segítséget!
2013. szept. 17. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Tarts ki amellett, amit először mondtál, akárhányszor is kell megismételni. Most nézi, meddig mehet el. Ha háromszor megpróbálja, és negyedszer ő nyert, azzal azt tanulta meg, hogy megy ez, csak kitartónak kell lenni. Legyen a szónak ereje, századszor is! Tekintettel és hangsúllyal alá lehet támasztani a mondandót. Kezdődnek a hatalmi harcok.
2013. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melegítőfelsőnél hagynám, hátha tényleg nem kell, ebből nem csinálnék ügyet. A határait próbálgatja. 2 éves kor alatt szerintem ne várj el sokat, de persze nevelni kell. Amit nem szabad, azt semmilyen korban nem szabad.
2013. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En igy csinalom, lehet nem jol, de hatha segit. Megvannak a szabalyok, neked kell eldontened, hogy mik legyenek, de amit nem szabad azt sose szabad, amit lehet azt meg nem tiltom meg kedvem szerint. Nalam pl a konyvdobalas nem fer bele, ilyenkor ha eldobja felvetetem vele es mondom, hogy dobalni nem szabad mert eltorik a konyv. Mar megsimogatja, ha eldobta, de nagyon ritkan fordul elo. Mindig hozzateszem rovid mondatban, hogy mit miert ne csinaljon, pl nem jarunk zokni nelkul, mert beteg leszel (mar erti a betegseget). S sokat segit ha nem tiltok hanem mondom mit csinaljon, nem azt mondom, hogy ne dobd el a kabatot, amikor hazaerunk, hanem gyere akaszd ide. Meg evekig ilyenek lesznek, meg a tini is feszegeti a hatarokat, csak hol konnyeb hol nehezebb
2013. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen 16 hónaposan ez még belefér, még nagyon kicsi, azt persze érti hogy azt mondod neki hogy ne dobálja, de mivel azt nem érti még hogy MIÉRT nem szabad, ezért csinálja tovább. 2 éves kor után folyamatosan javul a helyzet, de a legtöbb gyereknek még akkor is "szelektív" marad a hallása.

Tarts ki valami mellett, hogy nem szabad, ez a lényeg.

2013. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. AZ életkor előrehaladtával is okosodnak, enyém 20 hós és már nem szokta kipakolni a ruhásszekrényt, vagy a konyhaszekrényt (volt egy amiben nem veszélyes dolgok vannak, azt szokta pakolni), mert már nem érdekes annyira a számára, így ezt nem is kell elmondani neki többet, egyszerűen más érdekli. Ahogy nagyobb lesz a tiéd is úgy fog rájönni hogy nem dobáljuk a könyveket mert akkor tönkremennek. Neki ez most csak egy jó játék és nem érti hogy miért nem szabad.
2013. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gabszem ***** válasza:
Pont mintha én írtam volna :) tegnap gondolkoztam rajta, hogy 19 hónaposom mikor fog végre szót fogadni. Tudja, hogy mit jelent a "nem" és a "nem szabad", csak nemigen érdekli ha rászólok. Sőt van, hogy kinevet...
2013. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!