Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ki hogyan élte meg a...

Anyukák, ki hogyan élte meg a szülést?

Figyelt kérdés
Sziasztok Anyukák! Én egy 27 éves nő vagyok, boldog párkapcsolatban. Az utóbbi fél évben egyre inkább "téma nálunk a gyerkőc vállalás". Mivel már én sem leszek fiatalabb, úgy gondolom nem kellene még nagyon sokáig húzni a dolgot. Viszont nagyon tartok magától a szüléstől. A vele járó fájdalmaktól.

2013. szept. 18. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, visszanézve nagyon gyorsan elmúlik, és megszépül. :D Ellenben, kegyetlen fájdalom, amikor szituban vagy. Nekem kettő van, egyik sima volt, másik császár. Mindkettőnél szülés közben arra gondoltam, h holnap ilyenkor már biztos kint lesz... :D Visszanézve az egész mókás, akkor borzasztóan elkeserítő, kilátástalan, véget nem érő fájdalom. És mindez úgy, h tudtam mi következik, szülésznőnek tanultam. :)
2013. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Talán most butaságot kérdezek, én császárral születtem...így nagyobb az esély rá, hogy esetleg én is így hozom majd világra a gyerkőcöt ?
2013. szept. 18. 12:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdés...számít az valamit, hogy eléggé széles csípővel áldott meg a jó isten ? :) És az, hogy azon a bizonyos helyen eléggé tág vagyok alapból ?
2013. szept. 18. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Soha nem arra gondoltam, hogy milyen rossz lesz majd. Hanem arra koncentráltam, hogy meg fogjuk csinálni. "Megbeszéltem" a gyerkőccel, hogy a lehető legkevesebb ideig, és legkisebb mértékben kínozzuk meg egymást. Az eleje egyáltalán nem fájt, mikor meg már nagyon gáz volt, nem is nagyon voltam magamnál, ráadásul közel volt a vége. Szuper élmény amúgy, ha tehetném, évente szülnék egy gyereket. Soha nem fogom elfelejteni, mikor kibújt, valahogy hozzámért valamelyik testrésze. Olyan volt, mint egy meleg, vizes kis húscafat. Aztán még pucéran, nedvesen megkaptam. Szegény, úgy el volt pilledve, még csak nem is nyöszörgött. Imádtam az egész helyzetet, és nem számított az előtte történt néhány kellemetlenség. Rövid, és "könnyű" szülés volt (össz 2,5 óra az első fájástól), de ott néha azt hittem, hogy inkább kiugrok az ablakon.


Ha esetleg téraránytalanság miatt születtél császárral, és mondjuk te, vagy a párod nagy súllyal született,előfordulhat, hogy a te babád is császáros lesz. De a császárt a téraránytalanságon kívül egy csomó minden más is indikálhatja. Szóval ne nagyon láss bele összefüggést, mert ez alapján még nem lehet eldönteni közel sem, hogy császáros lesz-e majd a babád.

2013. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Garancia nincs semmire, de ilyen adottságokkal nagyobb babát is könnyebben szülhetsz.

A szülés az egy olyan esemény a nő életében amit mindenkinek magának kell megélnie, mielőtt terhes lettem én is nagyon féltem tőle, viszont gyermeket nagyon szerettem volna vállalni, a második babánál, már azért féltem tőle, mert tudtam mi fog következni, most várom a harmadik babánkat, még nem foglalkoztat a szülés kérdése, majd a 35-36. hét környékén ráérek ezen izgulni.

Csak azt akarom ebből kihozni, hogy én is rettegtem a szüléstől ,és már mégis a harmadik babánkat hordom a szívem alatt. A szülés, csak egy nap az ember életéből, de amit cserébe kapsz az egy életre szóló kis csoda:)

2013. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kitti85 ***** válasza:
Az első babánál én inkább attól féltem hogy fogom megfogni, pelenkázni, szoptatni a szülésre kíváncsi voltam milyen lesz. 10 órát tartott, vágtak, repedtem... A másodiknál már a szüléstől féltem mert tudtam mi vár rám na meg izgultam hogy a 19 hónapos fiam hogy fogja fogadni. Gyönyörű gyors szülés volt. Szeretnék még egy babát. Fáj nagyon, de ez az egyetlen fájdalom ami igazán megéri. Maga a csoda!
2013. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 gyerekes anya vagyok!Ha engem megkérdez egy gyermektelen barátnő vagy ismerős,hogy milyen volt a szülés,nem szoktam részletesen bele menni!Hiszen,azért mert nekem szörnyű volt az első,nem biztos hogy neked is az lesz!Lehet,hogy élményként éled meg a szülést,mint én a másodikat!Az első szülésemből kiindulva bolondnak tartottam azt,aki arról mesélt nekem,hogy igenis egy szülés lehet élmény!A 2. után már tudom,hogy igen lehet!! :)Aki császáros,azt mondja,hogy 100* inkább természetesen szülne,aki természetesen szült,úgy van vele,hogy legközelebb inkább császár! :) (legalábbis a többség!)
2013. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(25 éves vagyok) Nekem nagyon alacsony a fájdalom küszöböm és nagyon vékony is vagyok (167cm, 45kg). (csak a pocakomra híztam)Nagyon féltem a szüléstől, mondtam a dokimnak szeretnék császárral szülni, mondta nyugi, mindenki túléli, megbeszéltük, h simám szülök, és ha 5 óránál tovább vajjúdok felvág, vagy ha szólok, akkor is! Magzatvíz elfolyástól számítva 5óra alatt megszültem a lányomat FÁJDALOM CSILLAPÍTÁS NÉLKÜL! A kitolásos fájásokig szinte a menstruációs fájdalomhoz tudom hasonlítani az érzést, kicsit erősebben és ahhoz, mintha húzná valami le a méhedet. Abszolút túlélhető, ne félj, őszintén mondhatom sokkal vészesebbnek hittem, mint amilyen volt! :)

1,5 éves pici lány anyukája

2013. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!