Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszatérő láz hasfájással?

Visszatérő láz hasfájással?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiamnak egy hétig volt vissaztérő láza,néha mondta hogy fáj a pocakja.Nehezen kakilt,nem volt székrekedése,hanem szerintem csípte amikor kakilni akart.Az étvágya jó,hányás nem volt.4 napi időnkénti láz után a doki írt antibiotikumot,aminek hatására néhány nap után nem jött vissza a láz.A kakilás is rendeződni látszott.Most egy hetet volt oviban,ma délután megint 38,5 a láza,és fáj a hasa.Már az eleje óta kissé püffedt és feszes neki.No és persze itt a hétvége... Megint nurofent adtam neki,és normaflore-t.Szerintetek mi lehet ez?Van hasonló tapasztalatotok?
2013. szept. 20. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra gondolnék első körben, hogy lehet hogy széklettenyészést kellett volna csináltatnia a gyerekorvosnak, mert lehet hogy bakteriális fertőzése volt, viszont nem azt az antibiotikumot kapta, ami az adott kórokozóra hatásos lett volna. Vagy nem kapta elegendő ideig és még maradt ott baktérium, ami meg újra elszaporodott.

Probiotikumot mindenképpen adj, de szerintem vidd majd vissza orvoshoz és csináljanak széklettenyésztést.

2013. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen,hétfőn mindenképp visszaviszem dokihoz.Köszi a válaszod,így legalább van sejtésem,hogy mi is lehet a gond.Még ilyennel nem találkoztam eddig,remélem hamar a végére járunk a dolognak,és sikerül kikezelni belőle!
2013. szept. 20. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!