Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyes csoport az oviban?

Vegyes csoport az oviban?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg hogy a körzetes ovodában vegyes csoportokban vannak a gyerekek. Nálunk jövőre lesz aktuális, de kicsit kiábrándultam ettől a vegyes csoporttól. :(

Jár valakinek ilyen csoportba a gyereke? Gondolom később megszokják a korkülönbséget, de először milyen volt? Nem volt konfliktus kicsik-nagyok között? Vagy ez az ovónőkön múlik?


2013. szept. 21. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi egy kis településen élünk, ahol annyira kevés gyerek van, hogy nem tudnak 3 csoportot indítani, így 2 vegyes csoport van.

Az idősebb középsősök vannak a nagycsoportosokkal, a kisebb középsősök pedig a kiscsoportosokkal.

A fiam most kezdte a kiscsoportot, de egyáltalán nincs gondja ezzel. El van az összes kisgyerekkel. Az idősebbekkel is. Ha van is konfliktus a gyerekek közt, akkor az nem a korbéli különbségekből adódik, hanem mert éppen ugyanazzal a játékkal akarnak mondjuk mindketten játszani, de ez ugyanúgy a saját korosztálybeli gyerekkel is előfordul.

2013. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk csak vegyes csoport van, de én jobbnak tartom mint a homogént.

Ha jó a koreloszlás, akkor szuper a vegyes.

3.éve járnak ide a gyerekeim (most már a testvér is).

Szinte csak előnye van.

2013. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az óvónőktől függ minden, majd úgy próbáld megismerni (és lehetőség szerint kiválasztani) a csoportot. A mi csoportunkban (most kezdtük az ovit), az érkező gyerekekhez leguggol reggel az óvónéni, megkérdezi, hogy jókedvűen jött-e oviba, jól aludt-e, hogy érzi magát, szóval ilyen kis pici beszélgetést kezd velük, utána invitálja őket a reggelizőasztalhoz. Amikor délután kiadja a gyereket, akkor elmondja pár szóban, hogy jó volt-e a nap, volt-e valami említésre méltó, a kisgyerektől is elköszön. Családlátogatásra is jöttek, ahol majdnem 2 órát voltak nálunk, mindenféléről el tudtunk beszélgetni. Nekem ez nagyon szimpatikus. Ugyanebben az oviban másik csoportban a gyerekek bemennek, az óvónők nem nagyon beszélnek velük, a beszoktatós kisfiút nem vigasztalták meg, ott ült a reggelizőasztalnál sírva, szorította a maciját. A mi óvónénijeink már ott lettek volna mellette, ebben a csoportban nem. Ennek ellenére szeretnek oda járni a gyerekek, megszokják a környezetet, alkalmazkodnak. De azért szülőként jobb érzés olyan óvónőkkel együtt "dolgozni", akik szakmailag és emberileg is jók. Persze azt nem szabad elfelejteni, hogy nekik ez munka, és a gyerekünk "csak" egy a sok közül, nem kell őt "szeretniük", persze aranyosak vele, de nem szabad irreális elvárásokkal bombázni az óvónőket.


A vegyes csoport is pont emiatt az óvónőktől függ, hogy milyen, nálunk jók a többi szülők is, rendes gyerekek járnak a csoportba, van több kisebb is, és valóban a nagyok segítőkészek az újonnan érkezőkkel. Az iskolára felkészülés külön zajlik.

Viszont voltam ovilátogatáson egy másik helyen, ahol nem volt szimpatikus maga a csoport, a csoportélet, amit láttam, és ott nem tetszett a vegyes csoport. Ez igazából akkor derül ki, amikor elkezditek a csoportban az életet. Nálunk a beszokás könnyebb volt szerintem úgy, hogy nem feszült légkör volt a csoportszobában, nem aggódó, síró gyerekek, mert akik már oda jártak, azok "húzták" fel kedvben a kisebbeket is. Nem volt miért szomorkodni. Már nem volt az, hogy nem adják oda a játékot, mert ők már túl vannak azon a korszakon, míg az én 3 évesem még javában ott tart, hogy amit kinéz magának, az az övé. :-)


Egy tiszta csoportnál sok kezdő kisgyereknek szerintem nehezebb beszokni.

2013. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az enyém is vegyesbe jár, nincs vele bajom, a nagyobbak inkább segítik a kicsiket, nálunk egy "nagy" kislány rögtön elkezdte pátyolgatni a kisfiamat, mellette evett, aludt, tök jóban lettek

a hátránya szerintem a foglalkozások megtartása, illetve hogy nem ugyanazokkal jár végig, hanem elballagnak, majd jönnek az újak

2013. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
először én is féltem tőle,de szerintem nincs vele baj.ovónő függő,hogy mennyire tud együttműködő lenne egy 3 éves és egy 6 éves gyerekkel.nyilván más feladat kell egy 3 évesnek és más egy 6 évesnek,de úgy láttam ezzel sincs semmi gond.van amit külön csinálnak van amit együtt.konfliktusok általában azonos korosztályok közt vannak,az ovónő elmondása szerint a nagyokkal van inkább hatalmi harc,igy rájuk kell jobban figyelni,ott egymással komolyan összevesznek még a kicsi autókon vitatkoznak,de meg is oldják.a kicsiket nem bántják,nem piszkálják a nagyok.ha olyan kis talpraesett a kicsi akkor még játszanak is vele,ami jol is elsülhet mert sok új dolgot lát tőlük a kicsi,de sok butaságot is,persze.de ez egy azonos korú oviban is megesik.
2013. szept. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Megnyugtattatok.

Az ovi látogatás az hogyan zajlik? Van minden ovinak nyílt napja,amikor be lehet menni szétnézni?

2013. szept. 22. 10:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, általában áprilisban szokott lenni nyílt nap, mert májusban van a beiratkozás (szeptemberi kezdésre). De nyugodtan fel lehet hívni az óvodát, és megkérdezni, hogy lehet-e eltérő időpontban menni, hogy jobban megismerd az ovit. Segítőkészek általában, és ez is ad plusz infót neked, mármint hogy első körben, hogy viselkednek veled. :-)
2013. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!