Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai vegyes csoport? Csak...

Óvodai vegyes csoport? Csak én gondolom rossznak?

Figyelt kérdés

Ma volt a beíratás, a most 2,5 éves lányom szeptemberben kezdi az ovit.

a körzeti oviban sjana vegyes csoportok vannak, a gyerekhiány miatt.

Nem körzeti oviba pedig azt mondták esélytelen bekerülni.

A nem körzeti messzebb lett volna kicsit, de szebb az udvar több játékkal, kedvesebbek az ovónénik, több program, ötletgazdagok, szebb-jobb ünnepségek, ahol tényleg figyelnek a minőségre nem csak összecsapják.

Futok még egy kört hátha,....


Nem szívlelem a vegyes csoportot, de jobb,mintha itthon lenne és unatkozna,mert nem vagyok neki elég.


Mesélnétek? Pozitív negatív vélemények??


2013. ápr. 18. 14:25
 1/7 krisztivan ***** válasza:
2.5 éves a fiam és nálunk csak "vegyes"csoport van.Pont ma beszéltük egy anyukával,hogy amióta vegyes az ovis csoport azóta a 6 évesek nem lesznek iskolaérettek időben:-( Lehet nincs is igazi összefüggés de mégis ez jött le a beszélgetésünkből.Neki már nagyok a gyerekei(4 van) és mindegyik iskolaérett volt 6 évesen.De most még a 8 éves is "elmaradott".Bocsi,nem válaszoltam a kérdésedre:-((
2013. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Én jónak tartom a vegyes csoportot, amennyiben az óvónénik ezt megfelelően kezelik. Tehát a nagyokat nem ugráltatják a picik körül, a picik nem rondítanak bele a nagyok játékába, stb. Egy családban is különböző korú gyerekek vannak (kivéve ikrek), tehát ez az oviban sem lehet probléma.

Ha normális a vegyes csoport elosztása, hogy minden korosztályból van 4-5 gyerek, az jó. Arra gondolok, hogy ne olyan vegyes cs. legyen, hogy 15 fő 6 éves és csak 5 fő 3 éves, hanem egyenletesen legyen elosztva.

A pici csoport nekem nem szimpatikus, hogy ott van 25 fő 3 éves, akik év elején ott ordítanak beszokáskor, nem tudnak enni, nem tudnak öltözni, nem tudnak elaludni, és a 25 ordító gyerekre ugyanúgy csak 1 dajka és 1 óvónéni van. Emiatt is jobbnak tartom a vegyes csoportot, hogy csak 4-5 ordító kis 3 éves van év elején, akiknek segíteni kell a beilleszkedésben.

A nagyokat nem zavarják a picik, viszont a picik sokat tanulhatnak a nagyoktól.

De ehhez tényleg jó óvónéni kell, nem a lusta fajta, hanem normális szimpatikus, igazi családszerető, amolyan "tyúkanyó" típus. Igaz, ez vonatkozik a homogén csoportokra is.

2013. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez Magyarországon nagy probléma sajnos.

Èn külföldön élek, ott tlejesen normális a vegyes csoport régen is az volt. De ott megfelelö mennyiségü gondozó van az ovikban, így tudnak külön és egyben is foglalkozni a gyerekekkel.


Sajnos magyarországra behozták a vegyes csoportokat csak nem voltak hozzá megfelelö gondozok, és ök nem voltak megfelelöen felkészítve rá. Sok helyen pár évig csinálták aztán megszüntették. A vegyes csoportnál jobb nincsen, pont azért mert az életben is vegyes korabeliek vannak.

Ami fontos, lenne hogy kevesen legyenek egy csoportban és amíg egy 3 évesnek segít a gondozó szájat törölni, addig a 6 évesnek csak elmondja, vagy csak megdicsérje mert megtette magától.


Szóval ne ítélkezz míg nem ismered. Ha nem tetszik add magán oviba, ott úgy csinálják ahogy te akarod.

Amúgy sok sok magyar ovodában is már jól kiépült, jól müködö vegyes csoportok vannak.

2013. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Amikor a nagy fiam kezdte az ovit, nálunk csak "tiszta" csoportok voltak. Ugyanúgy csak 7 éves korára lett iskola érett, mint kisebb testvérei akiknél már vegyes csoportok voltak. Sok múlik az óvónőkön. A legkisebb fiamnak amikor kezdett, jól ment a beilleszkedés a nagyok átsegítették a nehezén. Voltak nagyobb barátai, akiket sajnált amikor suliba mentek és talán éppen ezért várja, hogy ő is sulis lehessen. Most ő az egyik legnagyobb a csoportban. Vannak korcsoportonként külön foglalkozások, kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Nagyon szereti, hogy most már ő nagy és segíthet a kisebbeknek. A kisebbek pedig szeretik őt. Én nem látom hátrányát a vegyes csoportnak.
2013. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is csak az előnyeit tapasztaltam. A kicsik sokat tudnak tanulni a nagyoktól is, a nagyok meg kicsit talán toleránsabbakká válnak a kicsikkel szemben. Lányom nagycsoportosan pl. a kicsiknek segített wc-zni, még a feneküket is kitörölte:)
2013. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ugyanez a helyzet: körzetes vegyes csoport, nem körzetes mind normál csoportos, ahova szeretném hogy menjen, de nem sok esély van rá. Én még a vegyes csoportról meggyőzhető vagyok, de az óvodáról szinte csak rossz véleményt hallottam. Eddig akinek mondtam az óvoda nevét, láttam az arcán, hogy majdnem felszisszen, hogy "jaj, szegény"... Szóval nekem is nagy dilemma lesz.
2013. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapítványi oviba járunk és ott is vegyes csoportok vannak. Én sok előnyét látom, hátrányát bevallom, még nem tapasztaltam. Azt gondolom, ha az óvónők, gondozók jók, akkor a vegyes csoport tökéletes, ha nem jók, akkor a homogén csoport sem lehet elég jó.

Nálunk még sérült gyerekek is vannak a csoportban - van egy autista kislány, egy mozgássérült kisfiú meg két enyhébb, mozgásos és értelmi szempontból is elmaradt gyerkőc, de nekik sincs gondjuk a vegyes csoportban. Az is igaz, hogy a csoportlétszámunk 18 fő, velük pedig 2 óvónő, egy angol anyanyelvű pedagógus és egy dajka foglalkozik. Vagyis nálunk extra jó a helyzet.

A vegyes csoportnak azt az előnyét is látom, hogy a testvérek egy csoportba kerülhetnek és a kisebb testvérnek sokkal könnyebb ezáltal a beszokás.

2013. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!