Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeket hogy lehet...

3 éves gyermeket hogy lehet megtanítani az önálló játékra?

Figyelt kérdés

Eddig olyan közegben élt, ahol folyamatosan "szórakoztatták", mindig volt egy felnőtt, aki minden másodpercben vele volt. Emiatt nem tud önállóan játszani. Addig, amíg valaki ugyanazt csinálja, mint ő, megy a játék, de ha csak ülünk és nézzük, már abba is hagyja és képes órákig unatkozni, nézni maga elé. Még tv-t se tud nézni egyedül, inkább áll a számítógép mellett, amíg nem végzek a munkámmal.

Sokat foglalkozunk vele, megmutatjuk, melyik játék mire való, igyekszem kitalálni új dolgokat, elraktam a játékai felét, hogy majd cserélgessem, de nem hiányoznak neki. Nem tudom megmondani, mi a kedvenc játéka, mert nem köti le jóformán semmi, csak amivel a felnőttek foglalkoznak, de hiába próbálok "kicsiben" (babakonyha)adni neki is, nem érdekli, csak nézi, ahogy én játszom vele.

Olvastam itt is, hogy nagyon nehéz dolog rászoktatni az önálló játékra ennyi idősen, de ötletem sincs, mi a módja.

Óvodába még adminisztrációs problémák miatt nem megy, de lehet, hogy az majd megoldja, ha gyerektársaságba megy?


2013. jan. 5. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez egy jó kérdés, próbáltad már a védőnőt megkérdezni? Vagy gyerekpszichológust esetleg, vannak ilyenek a neten is, ezek az kérdezz-felelek oldalak.

Ha oviba megy, nagy változások lesznek, mert ott biztos meg fogja tanulni, muszáj lesz :-)

2013. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Na a 3 éves kisfiam pont ugyanilyen... Majdnem 1 éve bölcsődébe jár, ott meg teljesen jól elvan. Mintha nem is ugyanaz a gyerek lenne. Mondják a gondozónők, hogy nagyon szépen játszik a társaival, aktívan bekapcsolódik mindenbe, de egyedül is nagyon szépen feltalálja magát. Otthon ebből semmit nem mutat. Minden jót!
2013. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!