Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma felhívott az óvónéni, hogy...

Ma felhívott az óvónéni, hogy jelezze aggódalmát miszerint túlzottan sovány és nyúzott a fiam, azt mondta fel kéne hizlalni, miért mond ilyeneket?

Figyelt kérdés

Nagyon mozgékony,születéstől sovány,van bőven mit ennie :-)mégis ilyen,ráadásul most hirtelen nyúlott ,

Aggódom kellene ,vagy erőltetni az evést ?

Rólam már lepereg ha a gyerekorvosok alultápláltnak nevezik .

Ételallergiája nincs .7 éves ,118 cm ,19 kg.


2013. szept. 23. 11:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem felhivott ,hanem félre !
2013. szept. 23. 11:17
 2/20 A kérdező kommentje:
Okostelefonról pötyögök ,ah a helyesírás ...
2013. szept. 23. 11:19
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj!

Az én fiam 6 éves 117 cm magas,18 kg!

Ő is nagyon sovány,de teljesen egészséges,jó étvágyú,mozgékony gyerek!

Már rólam is lepereg,hogy mit mondanak,mi vérvételen is voltunk -gyerekorvos javaslatára-,minden értéke teljesen oké!

2013. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Ha már több orvos alultápláltnak nevezte, akkor azért kicsit aggódnék.

Nem is értem: az orvos mondta hogy alultáplált, de nem küldött kivizsgálásra? Én nem hagynám annyiban, ha már több orvos szerint is baj van, akkor derítsétek ki hogy mi az oka.

2013. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Vérszegénységen kívül mást nem találtak,folyamatosan járunk kontrollra ,ki lett vizsgálva már sokszor.

Hiperaktiv ,nem tud megülni evéskor ,de megtömni nem tudom.

2013. szept. 23. 11:24
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egyáltalán olyan gyerek,akit normálisnak neveznek ilyen téren?


Két fiam van,az egyik olyan mint én voltam,nagyon vékony,pedig sokat eszik,de meg nem állna,nem hizik,makkegészséges.

A másik az apjára ütött,semmi nasi,semmi hizlaló,ő se áll meg,sportol is,mégis van rajta felesleg bőven,pedig valamennyire diétán is van.Ő is egészséges.

Erre mivel cukkolnak: az egyik eleszi a másik elől...

Na persze...

2013. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az orvos mindig azt mondja ,hogy ő csak ráírja a leletre ,hogy alultáplált ,mert olyanok a méretei,de azt mondja alkati dolog.
2013. szept. 23. 11:27
 8/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek az óvónő miért érezte szükségét szólni?
2013. szept. 23. 11:28
 9/20 A kérdező kommentje:
Kicsit nevelési számonkérésnek éreztem,hogy szólt ,rosszul esett :-\,mintha nem kapna enni ,vagy nélkülöznie kellene.
2013. szept. 23. 11:30
 10/20 anonim ***** válasza:

Világ életemben én voltam, aki mindig a tornasor legvégén állt, és állandóan piszkáltak, hogy sovány vagyok. Mai napig. Van aki megkérdezi, hogy beteg vagyok-e. Évente 2-szer vagyok náthás, orvosnál nem voltam legalább 10 éve. Szóval szerintem is alkati dolog. Ha nem akar enni, nem lehet ráerőltetni. Főleg, ha amúgy egészséges. Az oviban gondolom úgyis eszik, de ott sem tudják megtömni.

Nem venném sértésnek, hogy szóltak, de jelezném, hogy nem tudok tenni az ügy érdekében többet.

Kérdezz meg szakembert, esetleg adhatsz-e neki napi egy fehérjeturmixot, ha olyan ízben találsz, amit szeret, talán sikeretek lesz. Természetesen saját adagot kell neki méretezni. Vitamint szed?

2013. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!