Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma felhívott az óvónéni, hogy...

Ma felhívott az óvónéni, hogy jelezze aggódalmát miszerint túlzottan sovány és nyúzott a fiam, azt mondta fel kéne hizlalni, miért mond ilyeneket?

Figyelt kérdés

Nagyon mozgékony,születéstől sovány,van bőven mit ennie :-)mégis ilyen,ráadásul most hirtelen nyúlott ,

Aggódom kellene ,vagy erőltetni az evést ?

Rólam már lepereg ha a gyerekorvosok alultápláltnak nevezik .

Ételallergiája nincs .7 éves ,118 cm ,19 kg.


2013. szept. 23. 11:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk mi már rengeteg vitaminon ,folyamatosan szed .

Én annyit mondtam egyébként,hogy "már születésétől problémás volt a súlya,de én már így fogadom el ,nem célom felhizlalni ,ő ilyen " .

De miért kell ezen így sopánkodni ...

2013. szept. 23. 11:42
 12/20 A kérdező kommentje:
Mikor kisbaba volt szegényt mindig megtömtem ,hogy a védőnő ne problémázzon ,aztán később ezt abbahagytam ,nem teszem a gyereket tönkre csakhogy a táblázati értékeket elérjük.
2013. szept. 23. 11:45
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért is kellene hízlalnod ??

Te vagy az anyukája..ha látod hogy eszik,akkor mi a gond ??

Egyszerűen mozgékonY...ENNYI

Fiam is ilyen..minket már fejlődési görbével riasztgatnak.hogy így meg úgy.

De ők nemlátják azt hogy alváson kívül megy ,szaladgál,megnem áll..

Nem a tankönyvben leírtakhoz kell mérni az összes gyereket.

Minden gyerek más..kisfiam 8 hónaposan 69 cmről 11 hósra 75 centisre nyúlt..és persze a dokinak nemtetszett hogy 20-30 dkg hízik havonta..adjak neki mit tom milyen hízlaló gyógyszertári pépet..hát egye meg ő..

nem disznó ő hogy hízlalni kelljen

2013. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a kistesónál is szintén ment a cirkusz már a kezdetektől ,neki is írtak Sinlac -ot :-P ,szerencsétlent szintén megtömtem miután a doktornő magán kívül volt ,hogy jaj de sovány,azóta 3 éves és saját magához képest elég jó húsban van .
2013. szept. 23. 11:58
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Túlreagálod. Nem csak az orvosnak, de az óvónőnek is az az egyik feladata, hogy szóljon, ha valamiféle problémát lát a gyerek fejlődésével kapcsolatban, legyen az fizikai vagy értelmi.


Ha makkegészséges, minden értéke rendben van, akkor valóban nincs mit rugózni azon, hogy csak 118/19,


DE a vérszegénység minden, csak nem egészséges (a gyerek tanulmányaira is kihat, hisz fáradékonysággal, a koncentrációképesség csökkenésével jár...).

Attól simán lehet "nyúzott" külsejű a fiad.


Ha foglalkoztok ezzel a problémával, szedi a gyerek a vasat, folsavat és egyéb vitaminokat, akkor ezt nyugodtan közölheted a védőnővel is.

2013. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
CSak vérszegény épp elég ahoz hogy sápadt és alultápláltnak tünjön ,szedd vasat c vitamint ,folsavat ? És javultak az értékek .
2013. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Lányom vérszegény, november óta vasat, c-vitamint, folsavat szed. 2 éves, 96 cm és 15 kg. Ránézésre senki nem mondaná meg róla, hogy vérszegény. Szóval szerintem nem nagyon lehet összefüggés a kilók és a vérszegénység között.


Egyébként az enyémet meg mindenki kövérezi, pedig egészségesen táplálkozik és rengeteget mozog, voltunk kivizsgálásokon is, ahol mindent rendbe találtak. Szóval Kedves Kérdező ne aggódj! Úgy látszik, mi ugyanazon táblázat két legtávolabb eső pontján vagyunk :-)

2013. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ne húzd fel magad, intézd el egy mosollyal, amiért aggódik. Nem hiszem, hogy rosszindulatból szólt. Mi mindig azt kapjuk meg másoktól, hogy el kéne ám vinni a gyereket vérvételre, mert olyan vérszegény feje van. (Megjegyzem, minden évben megyünk ellenőrzésre, mert én vashiányos voltam kiskoromban, de neki kutya baja, csak épp apuka is és én is sápadtarcúak vagyunk). :) Mindig én voltam a legsoványabb mindenhol, cukkoltak is érte, és lám, milyen jól jön ez most: három gyerek után is normális a súlyom erőlködés nélkül, bármit ehetek, és egészséges vagyok. :) Ne aggódj te sem.
2013. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Egyébként 7évesen még nem iskolás?

Én fiam 120cm és 20kg, és 5,5éves szerintem arányos kisfiu, olyan vékony-magas fajta- mint az apja, de nem sovány szerintem. Szerintem a te fiad is arányos a méretei alapján, csak az életkorához képest kicsit kisebb.

Én nem foglalkoznék ezzel annyira, ha eszik, normálisan fejlődik -ráadásul születésétől ilyen... akkor ne komplikáld túl. Ilyen alkat- fogadd el.

A kisebbik mekkora?

Az ovonénitől meg kérdezd meg, hogy az oviban megeszik mindent?

2013. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5,5 évesen 121 cm és 19 kg. Elég vékonyak a lábai, de az apja, nagynénje ilyen. Hosszú vékony lábak, viszont van egy kis pocakja. :) Soha nem mondták, hogy alultáplált lenne.

Valószínűleg azért nyúzott, mert vérszegény. Mondd meg az ovónőnek, hogy mia baja és hogy szeditek a gyógyszert, de mást nem tudtok csinálni, aztán ennyi.

2013. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!